bugün

Ne tür bir anlam taşıdığını çözemediğim amaçsız eylemdir. Yani gidince ne olacak, ne çözülecek, sırf şekil olsun diye bu kadar reklama, samimiyetsizliğe ne gerek var diyeceğim ama düzen akp'nin alternatifi olarak chp'yi hazırlıyor.

http://haber.sol.org.tr/d...peye-gidecek-haberi-30184

ben eğilmedim, ayaktayım bu sorunu ben çözerim şeklinde zırvalarsa harbiden deniz baykal'ın yerini aldığını kanıtlayacaktır.*
Valla bende ayni doktor gibi düşündüm. Ayakta durmaya mı gidiyor sipere deyu..::)))
her yaptığı eleştirilen kılıçdaroğlu'nun yeni eylemi. adam gitse suç oluyor, gitmese "a bak gidemiyor oralara, sıkıyorsa gitsin" oluyor.
siperde endamını göstereceği eylemdir.
dört gözle bekliyoruz. gitmesinin en azından orda görev yapan mehmetçiğe moral olduğunu unutmayınız. kimsesiz gibi dağbaşına atılmış ölümle burun buruna yaşayan kardeşlerimiz sahipsiz olmadığını reklam olsa da görür, mutlu olur. belki orda yaşananları farkedip biraz daha düzgün siyaset yapmaya başlar.

araziye çıkmadan masa başından görüldüğü gibi değildir herşey...
temiz siyaset diye yola çıkan kılınçdaroğlu'nun sırf "bakın başbakan mevzide çömeldi ben çömelmedim ayaktayım" diyerek ucuz popülizm yapacağı ziyaret.
- o duramadı, ben durdum.
+ büyüksün mahatma!!

muhtemelen orada dikilip, rahatlayınca artık bir yüzde 5-10 oyu hakedeceğini düşünüyordur. bu tür ucuz numaralara halkın karnı tok diyeceğim ama bu memlekette şunu öğrendim ki, 4 yaş zekasıyla yapılmış numaralara halk hiçbir zaman doymuyor. bu, siyasetin geneli için geçerli.

şunu da eklemeden geçemeyeceğim;

(bkz: vassili zaitsev)
o kadar cesaret gösterisi yapacaktı da neden tayyip gibi çatışmadan hemen sonra gitmedi diye bir soru surulabilir.
gittiğinde kendisine (el hareketi ile birlikte tabiki)"eğilmeniz güvenliğiniz açısından iyi olur" diyecek olan askere;
"indir o elini aşşağı! delikanlı adam siperde eğilmez ben sizin gibi korkak değilim" demesi lazımdır.
genelkurmayda eğilmiş ,efendim prof askerlerde eğilmiş falan hiç önemi yoktur .
boş bir laf atmıştır ortaya "siperde eğilmek korkaklıktır" demeye getirmiştir.
şimdi dünya yıkılsa bu yaptığı gaf tan dönemez.koskoca chp gaf yapmaz çünkü.

kendisinin bir doktrin yazmasını bekliyorum şahsen.

türk askeri,
1-eğilmez.
2-asla sürünmez.
3-siper falanda almaz.
3-koşmak? mümkün değil.
4-gece çatışma olursa kendi üstüne aydınlatma fişeği atıp ayağa kalkar.
5-mutlaka 1. dünya savaşında türklerin kullandığı silahlardan yararlanmalıdır.
chp nin pr anlaminda daha cok firin ekmek yemesi gerektigini gosteren eylemdir.
medyatik bir eylem olarak nitelendirilebilecek durum.
gereksiz bir yarıştır.

o sipere gidip dik durmasının ya da rte misali çömelmesinin vatandaşa ya da terör sorununa ne faydası vardır? iktidarıyla muhalafetiyle komik bir ülkeyiz vesselam. bu kadar ciddiyetten uzaklaşmanın manası nedir? oldu olacak bahçeli de haftaya gitsin oraya.
pkk'nın chp ve mhp koalisyonu istemesinden ötürü canına zarar gelmeyeceğini çok iyi bilen bu rahatlıkla oraya gitme kararını almak konusunda sıkıntı çekmeyen gandi kararıdır. gidince ayakta durabilir. hiç bir sıkıntı olmaz merak etmesin. onu vurmazlar.
şovmen vatanseverlikten ötesi değildir. ama amaç chp-mhp koalisyonuna bir adım daha atmaktaır.
Gediktepe saçmalığı oması muhtemel bir hareket. Ayakta durmaya gidiyor. CHP'nin yeni yönetimi, aklını peynir eklemekle mi yedi?
gediktepe'nin bir anda önemli bir yer olmasına sebebiyet verecektir. yakında arazi mafyası falan da basar orayı. bir süre sonra belediye olur adını da "çömelen" olarak değiştirirler.
gitmesi ona oy kazandırmak yerine oy kaybettirecektir.
bu adamın gelişiyle ümitlenen insanlar her geçen gün kemal kılıçdaroğlu hakkında soru işaretleriyle doluyorlar.

bu kadar çocukça bi şey olmaz.
u dönüşü yaparak okan'a katılsa daha iyi olur, bildiğin show lan bu...
siyasetin şekilciliğine en önemli örnektir. Mesele onun eğilmeyip başbakanın eğilmesi değildir tam tersi de olsa durum aynı. Bu kadar şekilci ve kelimelere takan bir bilim dalıdır siyaset. A.B.D başkanı soykırım demez büyük felaket der de biz de seviniriz. Şekilcilikte son noktadır.
bu olay rte nin meydan okumasıyla olmuştur.gandide giderim ama çömelmem diyerek ayarı vermiştir.olayın başına kıçına gelişmesine bakmadan maval okumasın saplar burda.
(bkz: millet can derdinde)
(bkz: bunlar reklam derdinde)
bunlar muhalefet kavramınında içine şıçtılar afedersiniz artık, iş tamamen rant elde etme boyutuna gelmiş vaziyette, sonumuz hayır ola.
( not: hiçbir siyasi partiden yana değilim. )
kk- baba, tayyibin babası onu gediktepe ye göndermiş.
baba- eeee...
kk- bende gitmek istiyorum.
baba- olum sen karnende %47 pekiyi getir senide yollayayım
kk- anne yaaaa...
'' Gediktepe her vatandaşın elini kolunu sallayarak da gidebileciği bir yer olacak '' diyebilecek siyaseti ,icraatı, açılımı yapamayan siyasetçilerin son günlerde oy toplama güdüsüyle yapacağını söylediği çözümsüz siyasetin çözümsüz muhalif hareketi...
(bkz: etro kemal in kağıttepe den ev tutması)
(bkz: o tepe senin bu tepe benim gezen etro kemal)