bugün

Zevkli oluyor. Atkı taktım ona çıkarmaya çalıştı. Çıkaramayınca da küsüp yere yattı.

Not: atkıyı sert bağlamadım. Bilmeden konuşmayın..

4 yıllık Kedimi benden daha iyi tanıyacak değilsiniz. Atkıyı çıkardığım gibi yine yanaştı bana. Kedi ve hayvan bakımını bana öğretmeyin. Hatta belki sizden daha çok hayvan severimdir.

görsel
işsiz işi. fiziksel olarak rahatsız edecek boyutta kedileri huzursuz eden ağır şerefsizdir. vücudu kompleks beyni tek hücrelidir. eğlence anlayışına bak. allah topunun belasını versin.
Neden bu kadar sinirlenildiği merak edilendir. Kediye zarar vermiyorum. Sadece azıcık kızdırıyorum. Bunda ne var? Boğazını sıkmadım ya, ayağından tutup çevirmedim ya, bir atkı taktım ona sadece.
Kediler yapıları gereği dışardan her türlü müdahaleye karşı çok tepkisel hayvanlar. Köpek gibi değiller, bekleyip sahiplerinin halletmesini beklesinler veya başka bir komut alıncaya kadar suspus dursunlar. Kedi bir şeyi istemediği zaman ve devam edilirse büyük stres altına girer. Sizin şaka veya eğlence sanıp kıkır kıkır güldüğünüz şey ona psikolojik olarak acı veriyordur. Zaten eğlense sizinle birlikte oynar.

Kediyle oynarken kızdırırken köpeğe göre daha dikkatli ve hassas olmak lazım. O yüzden o kaşkol, kumaş ağırlığından kat kat fazla sıkıyor hayvanı.
kedi ve köpeklerin tüylü olmalarından dolayı kıyafet ve aksesuar gibi insan örtünmesi amacıyla kullanılan ürünler hayvanları haddinden fazla rahatsız eder ve hele ki özgürlüğüne bağlı kedileri giydirmek bir kedi için masum bir sinir etmeden öte işkenceye dönüşür. allah empati yeteneği ve bilinç sahibi olmayan ellerden hayvanları kurtarsın.
Empati sahibi olduğunu sananların eleştirdiği eylemdir. Öyle olsaydım şu an evimde bulunan kedim ve köpeklerim halinden memnun olmazdılar. Benimle mutlular. asıl sizin gibi sadece konuşan ama hayvanlar için tek bir şey yapmayanlardan korusun allah hayvanları.
çok kolaydır. mesela benim kuzenin kedisi. var olmam bile onu kızdırmaya yetiyor. hayvan doğuştan kızgın.
Zat-ı alileri kızdırılsa pek hoşlarına gitmez ama canları sıkılınca eğlenceleri hayvanları kızdırmak olur. ilginçtir.

Daha fazla yorum yaparsam cidden çok kırıcı olacağım.
alt tarafı oyundur lan. sıkmadığı bariz belli, gitmeyin yazarın üstüne. hayatında kedi sevmemiş insanlar gelip de burada goygoy yapıyo ya deli oluyorum arkadaş.
--spoiler--
Hep demişimdir, hayvan beslemek için de ehliyet lazım diye.
--spoiler--
Tırmık yersiniz.
çok zevk alarak yaptığım bir şey. o kadar komik oluyor ki insanın kedinin cırkını çıkarası geliyor. ha tabi bizim kedi intikamını beni kızdırarak alıyor orası ayrı.
kedi ve köpeklerden röportaj alarak olası eşek şakalarından çok zevk alacakları bilgisine ulaşmış kişilerce yapılması elbette ki uygun düşecek eylem. burada iki kelime aslında kedinin hoşlanmayacağını söylüyoruz, strese giriyor arkadaşım dahası var mı? elalemin kedisine sahibi yerine üzülenlere kızan kafalar var. e hayrını gör, ne diyelim.
kedi ve köpeklerden röportaj almaya gerek yok, kedi bir şeyden rahatsız olduğunda belli eder. uzaklaşır, yanına yaklaşmaz, yüz vermez. miyavlayışından anlarsın. yıkadığında mesela. yada yanında başka bir kediyi sevdiğinde.

benim de benzer şekillerde oynadığım olur, hayvan bir kere olsun bu tarz tepkiler vermedi. hatta aksine daha çok üstüme gelir oynamak için. hayvanı boğacak kadar sıktığını zannediyor musunuz? bi kaç saniyelik oyun bu kadar battı mı gözünüze. yapmayın allah aşkına ya.
Kedi çok rahatsız olup strese girseydi bir daha yanıma yaklaşmazdı.
Yıllardır bu kediye ben bakıyorum! Neyi sevip sevmediğini ona neyin iyi gelip gelmediğini benden daha iyi kimse bilemez.
Burda hayvan psikolojisi yapanların bir çoğu kediye nasıl bakılır, nasıl beslenilir. bunu bile bilmezler. Gülüyorum gerçekten..
Yapılmaması gerekendir. Aksi taktirde kolunuzda boydan boya dört tırnak izi bulabilirsiniz.
Yillirdir kidi bikiyirim diyerek legalize edilen durum.

yaşım 36, evde 4 yaşımdan beri kedi var. Kendi başıma ilk kedimi 17 yaşında aldım, en genç ölen kedim 9 yaşında öldü. Bana mı tecrübe kasıyorsun? Matematiğin iyiyse zaten uzarsın burdan.

Edit: nickaltıma "hiçdi ölgün diyilsin yha" yazan biri kedi öğretiyor lan. Bu kezbanlardaki özgüven bende olsa uzaya çıkardım.
şöyle bir diyalogdur aşağı yukarı:

k: bauwww (mama ver lan)

b: 1 saat önce verdiğimden mi? al (0)))

k: bauwww (versene lan)

b: la yörü, obez oldun, senin boğazın kadar kendi boğazıma harcamıyom ben

k: bauwwww (güzellikle ver şunu)

b: vermiyom lan

k: bauwwww (aaa şu üstünde tırnaklarımı törpülediğim senin flüt kutun muymuş? yırtılınca anladım. işin tadı daha fazla kaçmasın, mama ver)

b: gel lan gel, göstercem sana ben

k: bauwww (evet anam, mutfağa doğru, güzel, devam et)

mama kutusu çıkarılır. elde oynanılır

k: bauwww (dalga mı geçiyon puşt?)

b: bunu mu istiyodun? ohhh mis gibi mama

k: bauwwww (götüne girsin)

b: düzgün dur, vermem bak

b: al hadi al, aaa dökülmüyor kutudan

b: aaa, kutu boşmuş, daha sabah açtığımız kutu, bitirmeseydin

b: dur lan dur, yeni kutu açıyom

b: inşallah çatır diye çatla ortadan da, sen de kurtul ben de kurtulayım. kaç para biliyon mu oğlum bunun kutusu?

b: lan dur, bırak tabağı, mama koycam içine

b: la bıraksanaaaa, çık tabağın içinden geri zekalı, vermem bak

b: la pist, al, koydum zıkkımlan

b: kıyamam hadi, afiyet olsun

eller ve kollarda sağlam çiziklere sebep olur. hele bir de kindar ise namussuz kapıların arkasında pusup öyle atlar üstünüze.
Küçükke sık sık yapardım. Yatağıma çıkardı sabahları yataktan aşağıya iterdim.
Çıkardı, iterdim, çıkardı iterdim.

Sonra dayanamayıp koynuma alırdım onu.
özledim onu şimdi..
Seri pati darbelerine alışmaya gerektirir. Ben kedimi battaniyenin altına sıkıştırıp, iyice delirttikten sonra, hızla olay mahallinden uzaklaşıyorum.
asla yapılmaması gerekendir.

pişman eder, ağzınızı yüzünüzü tırmık içinde bırakır,
kaçacak delik ararsınız..

(bkz: tecrübeyle sabit)

köpekten korkmuyorum resmen kediden korktuğum kadar..