bugün

Abi kıyamam yaaa.
Zararsızdır. Kimisi sevdirir kimisi uzak durur.
çok tatlı olan hayvanlardır. ama çıkarcıdırlar, bir köpek kadar şartsız bağlanma yoktur.
Mavi boyaya girmiş olan velet.

Ayakları ve vücudu mavi mavi geziyor. Adını da gumball koymuş olduk harika oldu. *
sevimlilikleri ile her birkaç günde videolarını seyretip güldüğüm ve evimde de beslediğim bu hayvancağızlar ne kadarda vefalılar.
görsel

Yağmurda ıslanmasına dayanamamıştım.
kedi;

latince ismi, Mjora Lazepeşi Nena olan kedigillerin en evcil ve cana yakın bir o kadar da sempatik hayvanıdır.
ilk kedi fosilleri 2004 yılında; malatya merkezde m.ö. 9000 yılına ait olduğu varsayılan van kedisi fosilleridir.

bu fosil aynı zamanda evrim teorisini çürüten en temel delildir.

rahmetli darwin bu fosil halinde ki kedi yavrularını görünce evrim teorisinin ne kadar da boş olduğunu anlamış ve imana geldiğine dair rivayetler söz konusudur.

kedilerin anavatanı moğolistan'dır.

9800 farklı türü bulunan kedilerin en temel besin kaynağı farelerdir.

baş düşmanları ise insanlardır(satanist olanlar). zira youtube kanallarında yüzlerce kedi kesme videosu söz konusudur.

1900 lü yıllarda soyu tükenme tehlikesi yaşayan bengal kedileri koruma altına alınmıştır.

kaynak: aa
kedilerin ömrü 9 yılmış..dün duydum..üzüldüm..
yıllarca nefretle baktığım sonrasında büyük bir aşkla bağlandığım canlı türü..
sevimli olduğundan habersiz olan her canlı kadar güzeldirler.
Evde besleyebilecepiniz ennn harikulade hayvan ben kedime aşığım hatta deli oluyorum ona benimle oynadığı oyunlarrr miyavlamaları ya o benim biriciğim resmen.

Ay ayyy benim sıpammmm..

görsel
Dünya'nın en güzel canlısıdır.
Poyraz karayel dizisinin yeni sezonun ilk bölümünde ilker Kaleli ile uyuyan bir hayvan. Yalnızlık cekenlerin en büyük dostu.

(bkz: bir kedim bile yok)
kendi kedimin fotoğrafını nazar değer diye paylaşmıyorum ama dünyanın en tatlı ve en nankör canlılarıdır. yemek vermediğim sürece yanıma gelmez, boynu kaşınınca gelip yanıma yatıp, hadi kaşısana diyen gözlerle bakar.
anne ve babamdan sonra en sevdiğim şey.
on beş dakikadır şuna bakıyorum. aşırı doz sevimlilikten öleceğim sanırım.

görsel
bazıları gerçekten çok saldırgan ve nankör oluyor.apartmanın bahçesinde doğan bir kedi vardı. annesi bırakıp gitmiş. her gün kahvaltıdan sonra kalanları yada yemeklerden sonra kalanları kendisine bırakıyordum gidip. afiyetle yiyordu oda. yaklaşık 1-2 yıl sürekli besledik ama hep huysuzdu. bir gün yine gittim yanına yemek bıraktım yemeğe başladı sevmek istedim belki biraz ilgi iyi gelir dedim çünkü sokak kedisi olduğu için hiç insan eli değmemişti. yavaşça yaklaştım direk elimi tırmaladı. lanet olsun senin gibi kediye dedim koştum yatağıma atladım ve ağlamaya başladım. bir daha da yüzüne bakmadım
çok komiklerdir.. bütün gün izlerim bu tatlişkoları.
Tatlı yaratıklar hepsi benim olsun.
https://www.youtube.com/watch?v=MohMoB5Slxo
1 yıldır küçüklüğünden beri benim yanımda olan bir erkek kedim var epeyce saldırgan. Oyunları elimi,ayağımı yara bere içinde bırakıyor. Dışarıya atmak istiyorum fakat o masum bakışını yapınca atamıyorum be sözlük.
Nankör, doyumsuz ve tırmalayan bir hayvan olduğunu kaç kişi söylerse söylesin asla sevmekten vazgeçmeyeceğim sevimli mi sevimli bir canlı. Hele birde yer kavgası yapan kediler yok mu... Aşklarım, mutluluk kaynağım onlar benim.
Kedilerin uc tane goz kapagi varmis.
görsel
An itibariyle yemek yemekle meşguldü. Canım kedim.
Bugün kısırlaştırarak seks hayatını elinden aldığım yavrucaktır.
Hiç değilse birgün evden kaçarsa seks işçisi olmayacak benim namuslu kızışım.