bugün

tanım: kaşar diye tabir edilen bir hanımkızceğize aşık olmaktır.

kaşarın tekine aşık olduktan sonra insan kendini enayi yerine konmuş gibi hisseder ve çoğu zaman kızın kaşar olduğu sonradan ortaya çıkar. kimse bir kızın kaşar olduğunu bile bile aşık olmaz zaten..

unutmaya çalışırsın unutamazsın, onu öyle kabullenmeye çalışırsın. o an aşık olmaman gereken birine aşık olduğunu anlarsın. ama gönül bu, nereye konacağı belli olmuyor..
sucuk olmaktır.
sofrada tüm ihtişamıyla durmasına rağmen bir türlü yiyememektir. *
uygun bir tost makinası bulana kadardır. geçer.
bu durum sürekli tekrarlanırsa psikolojik destek almanızı öneririm. zira; hayatınızın sonuna kadar bir taraftan boynuzlarınıza üzülürken bir taraftan da "amına koyim kaşarlara aşık olup duruyorum. demek ki kız olsam ben de kaşar olacakmışım." gibi düşüncelerle yaşamak zorunda kalırsınız. bir aşk biter diğeri başlar. bu seferki hem de daha bi kaşardır, daha bir yolludur..

bir bildiğimiz var ki konuşuyoruz dimi..

Bir de şiir yazayım ki tam olsun, günün anlam ve önemine daha bir anlam ve önem katsın;

ben de sizdenim dostlarım,
kaşarsız kalmadı hiç tostlarım,
amma dersen ki kaşarsız tost mu olur?
buyur meydan senin bul bir kaşar,
tak koluna gezdir diyar diyar..

ortalıkta zaten kaşar bolluğu var,
yediğini anladığında o sivri, acı boynuzları,
anla ki sikti seni o kaşar,

al kasa kasa biraları, şarapları vodkaları,
gel whippersnapper abine,
felekten bir gece çalıp öldürelim küçük osmanları,
bir daha başımıza bela açmasın,
amına koduğum yarrakları...
belasını arayan her insanın evden çıkarken beyin organını yanına almayı unutursa başına gelmesi muhtemel şeylerden sadece biri. belkide en kötüsü.
hak etmeyen kızları, kadınları kaşar diye damgalayanların bulduğu beladır.
(bkz: kaşara aşık olmak)
(bkz: kazara aşık olmak)
zordur, sabır ister. aşk insanı yola da sokar yoldan da çıkarır. ya kaşarı yiyen olursun yada saklayıp eskiten...
aşık olcak kız bulamamış boynuz yemeyi baştan göze almış kişinin göstermiş olduğu davranış biçimidir. etrafta düzgün kızlar varekn gidip kaşara aşık olursa matematiği iyi olmalıdır ki yediği boynuzları eksiksiz sayabilsin.
(bkz: kaşar kaşmaz kaşan kaşar)
(bkz: istersen krem peynire tap banane)
(bkz: kendi düşen ağlamaz)
Her erkeğin hayatının bir döneminde başına gelecek olan felaketler dizisinden sadece birisidir. Sonra o aşk biter ve kaşar tostun içinde güzel hacı dersiniz ve yolunuza devam edersiniz en kötüsü o kaşar ile evlenmektirki boynuz yemek an meselesidir.
benden, önceki hayatın beni ilgilendirmiyor önemli olan benimle geçireceğin zamandır, diyen erkek tipidir.
gördüğü ilk açık pencereden kendini atmalı.
atsın da kafası dank etsin.mecazi de yapabilir bunu.
yeter ki fark etsin birşeyleri.
(bkz: kasara asik olmak)
tekel'i zengin eden icinde yasadigimiz donemde basa gelmesi muhtemel durumdur.
(bkz: nimetle şaka olmaz)
tost yapmaya kıyamamaktır.
orospuyu haklı çıkartmak.
gönül ota da konar boka da sonuçta, büyük konuşmamak lazım.
hayatının hatasını yapmaktır.
bir kaşarı tost yapmak yerine, alıp onu vitrine koymak gibi bir şeydir.