bugün

Bunlar hayatta kalma eğitimine sahip kişiler burası tamam...ama bu esnada nasıl hayatta kaldılar, nasıl kimseye görünmeden bunca süre saklandılar, ne yediler...ateş yakamazlar ne pişirdiler...vb konularda görüşler sorulmuştur.
eğer yakalandıkları köyde köylü tarla ekiyorsa mısır falan yemişlerdir.
(bkz: sizin cehennem dediğiniz yere o evim der)
adamlar doğada hayatta kalma eğitimi görmüşler.
ama gidip fırından ekmek çalıyorlar.
bu standart eğitim prosedürü mü acaba?
Yılan yemişlerdir kesin ama ateşi ancak mağara gibi bir yer bulurlar sa yakabilirler. yakmadılar sa Da çiğ yemişlerdir.
bahsedilen kacak askerler dedikleriniz. (bkz: recep tayyip erdoğan) ı kaçırmaya gelen tim. haliyle az üz degillerdi. ve aralarinda sadece bordo bereliler de yoktu. milletimiz bordo berelileri rambo sanıyor ama.gercek hayat hic oyle değil. bunlarda siz gibi ben gibi insan elbet hatalari olacaktir. bu timin arasında çoğunluğu mak timi olmak üzere sat ve sas komandolari olusturmaktaydi.

kim ne derse desin tsk nin en elit birliği (bkz: sat komandoları) dır. net.

ama tabii mak timinden sonra. maklar bordo berelilerin ve satlarin bir tık ustudur. acilimi muharebe arama kurtarma dır. savas alaninda esir dusmus ust duzey yonetici ve komutanlari esir dustukleri yerden kurtarmaktir. sadece eğitimleri 2 yil sürur. egitim sirasinda ölüm olursa bu zaiyat olarak geçer.

bunu takriben bordo berelilerin eğitimi 1 yıldır.

jandarma özel harekat 6 ay.

polis ozel harekat ise 3 aydır...

çatışma sırasında ki beceriler egitimde gelismez. egitimde sadece teorik olarak gorursunuz e haliyle catisma tecrübesi fazla olan adam her konuda daha iyidir.

mesela en basitinden bazi koy koruculari. adamlar iki dagin ortasinda pkk kamplarınin oldugu koyde koruculuk yapiyor... bunu yapmak göt ister.

ne yemisler olayina gelirsek. yanlarinda kumanya goturmuslerdir zaten baskin gecesi her ihtimale karsi ama en fazla 2 gun yetmistir. yilan kurbaga ne bulmuslarsa yemislerdir. ya oleceksin yada yiyeceksin istersen yeme. dagin basinda secme luksun hic yok. ayrica cumhurbaskanina suikast duzenleyen adamlar yemegi dusunmemislerdir zaten dogru durust emin ol.

son soz olarak yilan ve kurbaga cig yenilemez. istersen bi gun dene.
Çalıntı sınav sorularıyla komando olursa ancak bu kadar olur bunlar.
Beyin yok...hile hurdayla tıkışmışlar içeri.