bugün

Abi aşk bence insanın başına ya 1 defa gelir ya hiç gelmez yada çok şanslıysa 2 defa ben bir defa aşık oldum hala aşığım ama kız diş hekimi ben m-ühendislik okuduğum için annnesi bizi denk görmüyor. Zorla ayırıyor. Olaya bak amk .
sayısız defa olunabilir, kişiden kişiye değişkenlik gösterir
benim için bir kere bir kez sevdik daha da bir allahın kulunu insanı sevemedik.
Aşka göre değişir.
Ben nerden baksanız bi 4 defa aşık olmuşumdur. Tabi baktım hepsi sonuçsuz artık aşktan soğudum. Belki de sihirli sayı 4’dür.
Bir defa olunur o da herkese nasip olmaz. Oldum sanırsın ama o aşk değil hoşlanmadır.
bir arkadaşımın "bir kez aşık olur insan, diğerleri onun ikamesidir" diye cevaplandırdığı soru.
iki buçuk defa...
Sadece bir kere olduğunu bariz bir şekilde gözlemlemiş, yaşamış bulunmaktayım. Sonrası pek sikinizde olmuyor. Evet seviyorsunuz ama o aşk olayı bir daha olmaz. Bir de müthiş bir duygudur kendisi. Hiçbir zaman o kadar mutlu olamazsınız bir daha. 15 senenin ardından hala rüyalarıma falan girebiliyor. Ondan sonra 10+ başka ilişkilerim olmasına rağmen.
insan şanslıysa sadece bir.
Ben bu bir kez olunur, sonrası yoktur söylemini çok saçma buluyorum. Zaten daha aşkın tam tanımı, kimin hangi duygu veya beklentilerle yaşadığı, neyle neyi karıştırdığı; âşık olup da sonra kimseye aynı duyguları taşımadığını söyleyen kişinin aslında neden âşık olamadığı vs. Bile bilinmezken bu aşırı öznel yorum saçmadır. Misal, âşık oldum sandım ama psikolojik sebeplerle olduğunu fark ettim. Yıllar sonra hiç âşık olmamış ve muhtemelen bir daha olamayacak sayarken kendimi âşık oldum. Ama takıntı mı desem, âşık olmaya âşık olmak ve o durumu sürdürmeye çalışmak mı desem... Nitekim faciayla bitti. Dedim evet, gerçekten âşık oldum, gözüm bir şey görmedi; artık bu duyguyu yaşamam (sadece bir kez olunur sözüne inanıyorum o zamanlar) derken pat bir daha âşık oldum ve yine gözükara biçimde davranıyorum falan. Sonra anladım ki ben âşık olmak, değer görmek, biri için "en" olmak istiyorum. Ve fakat, karşımdaki istediğim o "aşırı" özeni göstermiyor, birkaç haftada değişmiş falan... Bu kez önceki faciaları yaşamamak ve kendime saygımı korumak adına ben bitirdim ve bağrıma daşş bastım. Sonra dedim ki bir daha böyle seven, sevişen, hissettiren olmaz... Ama hayat bu, belli mi olur?
Gözümü kör edecek birini istemiyorum zaten artık. Elimdekilere sarılıyorum, onların niteliğini arttırmaya çalışıyorum. "Güvenli yer" burası çünkü...
Aşk tekil ve sonsuzdur. ilahi aşk... Geriye kalanlar onun tezahürleridir. Gerçekten aşık olunduğunda açıklanamaz ve karşılıksızdır. Aşkın tarifini net yapabilecek babayiğit çıkamaz. Birine duyulan sahip olma arzusu aşk değildir. Kesin olan yalnızca budur. Ve bu dünyada en büyük günah, aşık birini aşkından ayırmaya çalışmaktır.
Bilmiyorum sözlük. Yaşayıp göreceğiz.
Bir defa olduğunu düşünüyorum. insanlar diğer suni duygularını aşkla karıştıyor. Aşkı küçümsüyor ama bence sandıkları gibi bir şey değil.
bir kez olunmaz. Yok öyle bir dünya. Yalan bu.
insan çok aşık olur az aşk yaşayabilir.
"insan yaşamı boyunca bir kişiyi sever; Önceki ve sonrakiler birer arayış, kaçış yada aldanıştır."

/Goethe/
Her şey daha önce deneyimlenmemiş ise özel bir anlam taşır. ilk defa öpüşmek ile 100. Kez öpüşmek teorik olarak aynı kaslarla yapılan farkı olmayan bir olayken kişinin beklentisi ile olaya yüklenen anlam da farklılaşır.

Aşık olmayı karşı cinsi olduğundan farklı görecek şekilde beyne kan gitmemesi durumu olarak tanımlarsak ilk olduğunda duygu değişimi sizi süpermen gibi hissettirebilir ama devamında süpermenin dünya dışı bir gezegenden gelen uzaylı olduğunu fark edersiniz.

Mesela çelik adam filminde kötü süpermen vardı o da uçuyordu yani ilk uçan uzaylının karizması bitti çünkü ilk ve tek olma özelliğini yitirdi.
aşık olmaya değecek kaç kişi bulabilirsek o kadar cevabına sahip sorudur.
Doğru kişi bulunana kadar bi çok kez.
insan bir çok kez aşık olur. Önemli olan karşılıklı ilişki ve tutumdur.
zihinsel gelişim tamamlanana kadar çok kez.
Kadınlar sırf bunu itiraf etseler türkiye deki boşanma sebeplerinin yarısı ortadan kalkacak.

Özellikle boyu, posu yerinde güzel kızlar etraftaki erkeklerin gözünden kaçmıyorlar. Erkekler Aynen çiftleşme mevsimi gelmiş tekeler gibi kızın etrafında rekabet ediyorlar. Tabiki içlerinden en güçlüsü bu mücadeleyi kazanıyor ve kıza sokuluyor.

Lakin güçlü olmanın ilişkide dezavantajı çoktur. Bu konu da Güçlü olmak hep kazanmaktır, bir çok alternatifi olmaktır. Bu durum ise aşkla taban tabana zıttır. Her istediği kızı elde edebilen erkeklerin bacaklarının arasından başka bir yeri kızlara uyanmaz.
Bu durum ise elde edilen kızın kısa bir süre sonra yatak odasından geçince atılacağını gösteriyor.

Kız sevdi ama erkek faydalandı. Kız terk edildi ama güzel olduğu için başka erkeklerin ilgisini çekmeye devam etti. Kızın aklı tek sevdiği adam da ama bedeni yeni ilişkisinde. Ondan dolayı dul kadınlar aşka değil mantığa bakarlar.
Lakin bu durum kadınların mantık evliliği yaptıkları tezini güçlendirmiş.
Evet, ama bu sadece dul kadınlar için geçerlidir.

ilk sevdiği erkeğin altına yatma konusunda bakireliğini bile düşündürtmeyen duruma mantık diyemeyiz. Bu durum basbayağı aşkın kızcağızın gözlerini kör etmesinden başka birşey değildir.
kaç tane hakkımız olduğu belirtilirse daha sağlıklı bir yorum yapılabilecek sorunsaldır. gönül bu hep istiyor boşta kalınca.
hocam aşkın sayısı mı olur dedirten başlık. sevgi ile aşkı karıştırmamak lazım tabi de aşkın bir kere ile kısıtlı kaldığına inanmıyorum ben. ilk aşk var mesela, sonra uzun yıllar geçiyor. hop bir başkası dokunuyor yüreğine. bu sefer ona aşık oluyorsun. birini sevmek de aşk değil. aşk dediğin kalplerin birbirini anlaması durumudur. sevgi ise davranışlar sonucu duyulan ilgi, alakadır. ayrıca dilerim ki, herkes kalbine yakışanı bulsun.^^
takipleşelim kardo yoksa bu meret beni hep çaylak bırakacak.