bugün

fettan gelindir.

bir ikidir televizyonda görüyorum, ağzını ayıra ayıra;

"anneeecim bize aldığınız halı uçuyomuş biliyo musunuz? ihihi" deyip halıyı sokağa fırlatıyor. sinirlerim oynuyor. biyolojik olarak günün birinde kaynata olamayacağıma rağmen delleniyorum, fırsatım olsa suru üflücem.

sen iki rekat insan olsana kevaşe karı. kaynatan gitmiş halı almış sana. hayır hadi beğenmedin diyelim, yenilemek istiyorsun diyelim, insan gibi söylesene. kocaman kadını niye taşağa alıyorsun. yanarım yanarım ben o kocana yanarım. kevaşe karı!
halı'nın atılış şekili, karşı binandaki daire'ye denk gelmekte. anasına veriyordur.
o boku yedikten sonra eşşek gibi sırıtan; Kaynana dayağı yememiş, halı dan sonra o pencereden atılması gereken karıdır.

Bi de şöyle ellerini beline koyup da göğüslerini ileri doğru kastırıyor ya, ne diyim la?
kaynananın giderken oğlunu da yanında götürmesi gereken fettan gelindir. ve diğer verdiği eşyaları da. o otursun yeni halısıyla.
evlerden ırak olası gelindir. düşman başına.

(bkz: kaynana)
ayıp etmiştir.
kaynının ona kaymasıyla kaynanasının intikamı alınacak gelindir. damat ise sus-pus. kılıbık herif.
köpeğimin her türlü wc ihtiyacını üzerinde karşıladığı sidik kokulu antre yolluğunu uçan halıya çeviresim yok değil hani.
idolümdür, kaynanasına göre kaynanayı da uçan kaynana yaparsa ellerine sağlıktır.
patavatsız ve kaba bir hatundur. yalnız o bu değil taş gibidir, o ayrı konu.
kendisi gibisi, kendisinin başına gelesicedir. La olum git bi fukaraya ver bari, halıya yazık la!
kocası karım köylü ve kılıbık olarak tabir edilebilir hatta annesi namuslu orospu çocuğu da denilebilir. kendisi zaten adi, görgüsüz ve şerefsizdir.
kaynata: kayınbaba.
Onun bu hareketine fok baliklari gibi alkis tutan kocasina da yuh olasi kadindir.