bugün

Tam bir cahil ergendir.

Zira yazdiklarimdan dolayi ozelden mesaj atti kendisi. Bir iki mesajlastik daha sonra direkt kufur etmeye basladi. Klasik kafatasci zihniyetin urunu diyecegim ama onun da ne oldugunu bilmez bu simdi.

Ulke sorunlarina sozde duyarli takilan bu yazarimizin, medya diliyle hareket ettigi, okuldaki tarih kitaplarindaki bilgilerle benimle tartistigi izlenimi edindim.

Kendisine bu basarisiz ve kufurlu yolda basarilar dileyerek, timas yayinlarindan cikan "malan barkirin" adli kitabi alip okumasini tavsiye ederim. Tabi okuma aliskanligi varsa, yoksa gidip tv izlesin. Cunku tv, ozellikle kürt sorunu hakkinda en 'gercek' bilgileri verir.
Okuduklarini beynine gondermeyen ender insan turu.

Kürt sorunu, pkk, cekilen cileler ve yasanan ölümlerin oluşmasinin nedenleri vardir. Bu nedenlerin bircogunu 80 darbesini yapanlar gerceklestirmistir. Hicbir aciyi ve ölümü desteklemiyorum, tavsip etmiyorum, onaylamiyorum.

Kötülestirilen kürt halkinin kötü ruh halidir pkk. Örgütün yasattigi acilar, darbeci zihniyetin yasattigi acilara bir tepkidir. Yasanan acilari ölümleri tek pencereden, olayin sadece bir tarafindan tutarak degerlendiremeyiz.

Her iki taraf da yasadiklarini haketmemistir. Nöbette ölen asker de cezaevinde kafasi kalasla patlatilan insan da haketmemistir. Binlerce faili mechul cinayet kurbanlari, zorunlu göçe tabi tutturulan milyonlarca insan, bu olaydan etkilenen tüm turkiye bunlari haketmemeistir, onaylamamistir.

Babasi koruculugu kabul etmedi diye öldürülen siirt'li selamet kizimiz veya bir aylik egitimle catismaya sokulan askerimiz haketmedi yasananlari.

Biriyle hesaplasilacaksa, gecmiş turkiye ile hesaplaşilmalidir. Faşist, tekçi, kafatasçi uygulamalar sorgulanmalidir. Kürt vatandaşa onur ve saygisi iade edilmelidir. Özür dilenip helalleşilmelidir. Kan üreterek, kelle yariştirilarak, cephe alarak, taraf tutarak, hakaret ederek hicbir seyi cozemedik, cozemeyecegiz de.

Artik beynimizi calistirmanin zamani gelmedi mi?

Not: baslikta adi gecen yazarin anlayabilmesi icin yazilmamistir.
Nasıl konuşacağını bilmeyen, saygısız, ahlaksız, görgüsüz yazar. Küfredenleri eksileme kampanyası başlatmamın sebebi olacak.
(bkz: #21970523) liseli mi ne....

görsel
küçükken topu alevi mahallesine kaçmış yazar. orada başına ne geldiğiyle ilgili şehir efsaneleri mevcut.
(#22053879)

tamam, insan birilerini sevmeyebilir, hadi dersim konusunuda kendince spekülasyon yaptı ve de aradan biraz daha çok zaman geçtiği için o konu biraz netameli diyelim (yine de en az 13.000 ölü insandan bahsettiğine ve acaba o kadar kişinin hepsinin kesinkes terörist olmasının ne derece mümkün olduğuna kafa yormasında yarar var) ; ama madımak'ta yakılanları, öldürülenleri terörist ilan ederek adeta yakanlar haklıydı demeye çalışmak müstehcen kaçıyor biraz. yazarın kendisine de sözlüğe de yakışmayan tavırlar bunlar.
(#22118707)
bu entryi gördükten sonra gerçekten söyleyecek bir şey bulamıyorum. yazık.

keşke sadece bir geceyi sokakta geçirmek zorunda kalsa diyorum sadece.

yazarımsı falan değil. insanımsı adeta.
(#22216734) Ahahah yardı resmen.
Zeka yaşı iki basamaklı olmayan yazar.
(#22218494) güldürmüştür.
çok iyi kuru fasulye yapar.
bi dolu ateist zırvalarından biri.
(#24646857)
demiş. yani,

kazakları, kırgızları, tatarları, başkurtları, çuvaşları, azerbaycanlıları, karakalpakları, kırım tatarları, kumukları inkar etmiş.

velhasıl, cahil yazar.
Safi cahil.
birkaç entrysini beğendikten sonra ışid katilleri hakkında yazdıklarını görüp kişiliği hakkında net bir karar verdiğim yazar.
güncel Önemli Başlıklar