bugün

kaybedecegi hicbirseyi kalmamis olan insandir.korkusunuda kaybetmistir.
ar damarı çatlamış olan insandır.
zaten her şeyi kaybettiğini sanıyordur. yaşamaktan en ufak zevk almayan insandır. bir şeyleri hala kaybetmediğini anladığı zaman çok geç olabilir.
kendini kandıran insandır.
hiç bir şeyi olmayan değil hiç bir şeye değer vermeyen insandır.
dünya sikime minare götüme diye düşünür. dünyanın en mutlu insanıdır.
çok tehlikelidir bu insan modelleri, yaklaşmamak gerek.
kaybedebileceği her şeyi kaybetmiş insadır.
dünyanın en korkusuz insanları, salt korkunun gözbebeğinin içine bakmış olanlardır.
kaybede kaybede, kaybetmekten korkmamayı öğrenirler.
ve iş o hale gelirki kaybetmekten korkmadıkları hiçbirşeyi kaybetmezler.
yani her şeyi kazanırlar.
En çok değer verdiği şeyi kaybetmiş olandır.
inançları yok denecek kadar az, az denecek kadar hiç olması kuvvetle muhtemeldir bu insanın. elinde dünyevi olarak kaybedecek başka bir şeyi kalmaması yeterli değildir. inançlarını, inandığına olan sevgisini ve korkusunu da kaybetmiştir. yazık.
ya çok cahil ya çok cesur insandır.
elindekinin değerini kaybedince anlayacak kişidir.
her şeyini kaybetmiş ve artık kaybedecek bir şeyi olmayan insan kişisidir.
100 adımdan fazla yaklaşılmaması gereken insandır.
kaybedeceklerini zamanında kaybetmiş, kazandığı yeni şeylere hiçbir değer vermemiş ve artık hiçbir şeyin anlamı olmadığı fark edip, bunlardan da korkma gereği duymayan insandır. güçlüdür, her şeye ve herkese karşı. çünkü ne yaparsa yapsın, daha iyi bir şeyi olmayacaktır.
kaybedeceği kadar kaybetmiştir artık daha da hiç bir şey kazanmak istemez ki geri alınmasın diye!
vazgeçilmez denilenleri kaybetmiş, bundan sonra kaybedebileceklerini önemsemeyen insandır.
en teklikeli insandır. Kaybetme korkusu olmayan ya da kaybedecek bir şeyi olmayan insanın yapamayacağı şey yoktur. kendi egosunu kendi içinde aşmıştır ve o dakikadan sonra yaşanması muhtemel her olay onun yüzünde tebessüm olmaktan öteye geçmeyecektir.
artık kaybedicek hiç bir şeyi olmadığından ya da gözü kara olduğundan değildir. artık hiç bir zaman hiç bir şeyi kaybedicek hiç bir şeyi olmayan ve her zaman gözü kara olabilen ve olabilecek insandır. hadi gelindir. kimin gözü haksızlığa karşı kara ?
gerçek anlamda korktuğum tek insan tipi.
Yoktur.
zaten kaybedilecek her şeyi kaybetmiş insandır. kasa daima kazanır'ı yaşayarak öğrenmiştir.
--spoiler--

kerpeten ali: alamazsın arkadaş! benim olanı vermem sana!

ezel: işte sorun da orda ali. senin olan hiç bir şey yok çünkü.

kerpeten ali: bir şeyi hesaba katmıyorsun ama arkadaş! hiç bişeyi olmayan adam, kaybedecek olmayan adam demektir.

ezel: senin hiç bir şeyin yok. ama kaybedecek bir şeyin var ali. seninle bir derdim olsa ali.. en güvendiğin şeyi alırdım senden.
şimdi senden korkuyorlar ya.. seni dinliyorlar.. seninle bir derdim olsa ali, senin o kerpetenini alır, seni hadım ederdim...

kerpeten ali: kimsin lan sen?

ezel: görmüyor musun.. ben her şeyi olan, ama kaybedecek hiç bir şeyi olmayan bir adamım..

--spoiler--