bugün

Kalitelisinin nerden alınabileceği merak edilen yiyecek. Zira bayramdan bayrama ayrılık çok acı verici oluyor.
Kokusu geliyor, oh mis. Buradan vejeteryanların awk.
görsel
görsel
kavurma ve sucuk imalat işindeki bir yakın dostum sayesinde tertemiz, katkısız, 1. sınıf etten imal (bu konu tartışılabilir) kavurmayı kilosu 40 liradan aldığımdan dolayı sabah, öğlen, akşam yiyerek beni kollestrol manyağı yapacak olan yiyecek.
"ne diyeceğimi de unuttum tanim da yapamadim bb"

işte bunlar hep protein eksikliği. ota aynen devam. hahahaha.

t: kavurma candır.
Gece acıkması...

Diyet zor azizim.
yarın, sarma vb. eşliğinde avuçlayarak yiyeceğimiz mükemmel şey.
Öğlenden sonrayı bekliyorum. Et yükleniyor...

Vejetaryenler ve hayvanlara gereksiz duyar kasan kişiler çıldırıyor. At kesip yesek hadi neyse de insanlar için indirilmiş bir hayvan sonuçta. Adam meal diyor meal.
Daha yiyemedigim lezzet. Saatler var sanırım.
bir kahvaltılık olan soğuk kavurmayı ekmeksiz tüketmek, bana daha lezzetli gelir; bizzat etin tadını almanızı sağlar ve sağlık ve formunuz açısından daha iyidir (yağdan ötürü zaten kalorili bir yiyecek) ama cebi de zorlar yani.. *
yalnız yeni kavrulmuş parça et taze ekmek ya da lavaşın arasına çok yakışır, arasına da domates ve turşu, yanında da çay..
bayram bittiği halde hala kavrulmakta olan yiyecektir. yeter la tenyalar saracak içinizi yeter *
Önderimiz canan karatay in tavsiyesiyle sınırsız yiyeceğim.
Ama salatayla. Pilavla hiç güzel gitmiyor mk.
Öğk, et kadar kötü kokan bir şey yok. Görüntü desen o da berbat. Tadı desen felaket. Hiçbir zaman sevmeyeceğim et ve türevlerini. Sizleri anlayamıyorum.
kokusu bile bitik be insanlar nasıl yiyebiliyorlar hayret ediyorum doğrusu. bizimkiler yapınca ben evden kaçıyorum. kaçmayan da ne bileyim...
(bkz: eti nasıl araya veririm)
15 dakika sonra yiyecegim ohh mis.
Kurban katliamdır, kavurma da pis konan rezalet bir şeydir. Afiyet olsun diyemeyeceğim sizlere, öğğğğk.
Katliam bayramında affedersiniz yani
görsel
kurban bayramında muhakkak yapılan yemek.
babamın genelde yaz gecelerinde uyanıp yaptığı yemek. bizde kokusuna uyanırdık. ewed
kurban bayramının olmazsa olmazıdır. ama çok fazla yiyince kusturuyor dikkatli olun.
Kavurma denmesine rağmen ısrarla kavrulan şey.
iyisin , hoşsun da her seferinde dişin arasına kaçmazsın.
bu hayatta beni yaşama bağlayan tek
yiyecektir. karıdan kızdan eğlenceden
her naneden vazgeçerim kavurmadan asla..
anneannemin en sevdiği yiyeceklerden biriydi. ekmekleri sobada kızartır, yağ sürer, yanına peynir kavurma çıkarır, sobada da çayı demlerdi.
sabah et yemişken bunun üzerine bir de akşam pirzola kızartır yerdi.
(anneannem halen yaşıyor ama artık aklı iyi değil, yemek yapmayı bırak yemek ısıtmayı unutmuş, ısıtamıyor.)
halihazırda bizim dolapta biraz kavurma var ama ben hemen bitmesin diye kavurmalı sebzeli yumurta hariç tüketmiyorum.