bugün

görsel
Haşmetlimizin başarılarından biridir. Katarlı gençler gelip ülkemizde tıp, diş hekimliği gibi bölümleri sınavsız koşulsuz şartsız okuyabilecekler. Arap sevicilik bunu gerektirir.
katarlı olmadığım için istanbul'da dışlanıyorum.
ben dgs ile dört yıllık üniye geçmek istediğimde 5 puan eksik diye almadılar. kontenjan 1 imiş o gelen bir kişiden daha üstün yetenekli bir tasarımcı olduğuma inanıyorum. aöf te yarım puan eksik olduğu için dersten geçemedim. kpss puanı 64,5 polis olamıyorum.

biz bunları hesaplıyoruz en ince ayrıntısına kadar katarlıların hiçbir hesap kitap yapmasına gerek yok.

benim suçum ne günahım ne.

suçum türkiyede fakir bir ailenin çocuğu olarak doğmak. doğduğum güne lanet olsun. sonunda bunu da dedirttiniz.

edit: eksi atan arkadaş sen neye sinirlendin mesele benim meselem. delikanlıysan eksi atma nedenini de yaz. öyle eksi atıp kaçmak kolay. ben şu sözlüğün başına geçince öyle eksi atıp kaçma olmayacak eksi atma sebebi de artı atma sebebi de yazılacak.
Reisin bir bildiği vardır.
bilip bilmeden devlete laf söylemeyin.
(bkz: ağam bizle eğleniy)
Onlar kavmi necip ulan.

Hahaha yakında pis Türk diye bizi istanbul a sokmayacaklar dağlara sürüleceğiz.
TC vatandaşı olmak burada en büyük kayıp diyen genjler, eğleniyor muyuz?

Hadi, elleri görelim...
Hüloooğg!

Ne kadar nankör insansınız?
Ne güzel tıp fakültesine girmek için size fırsat sunuyor devlet.
Gidin katar vatandaşı olun.
Türk vatandaşlığından çıkın.
Sonra katar vatandaşı olarak gelin ve lise diplomanız ile okula kayıt olun.
Çocuğunu tıp fakültesine yollayamayan aileler gençler Bu fırsatı bize veren devlete minnet duymalı.
Katarlı gençler değil Katarlı subaylar ha subay dediğin genç olur zaten mantığıyla başlık atılmışsa bişi diyemem.
ilginç olan eskiden Türk subayları amerikada filan okutup kendilerine bağlarlardı şimdi türkiye aynısını yapıyor.
bir süredir türk askeri doktrini türk aklının epey önünden gidiyor acaba dışardan gizli danışman filan mı getirdiler ne olduysa...
başımıza ne geldiyse o kendi bildiklerinden dolayı gelmedi mi ki?
bir kızım var...
gözümün bebeği, lise 3'e gidecek bu sene, bir sonraki sene de üniversite sınavına girecek.
tıp okumak istiyor, tıp fakültesini hedefliyor.
muhtemelen bugün bu haberi görmüştür. akşam eve gittiğimde bana soracak.
"baba katarlılar bizim üniversitelerimizdeki tıp fakültelerine sınavsız gireceklermiş, bu nasıl iş" diye.

ne cevap vereceğim ben ona?

çocuklarımız, gençlerimiz senelerce sınavlara hazırlanıyor iyi bir bölüme girmek için.

türkiye'deki özel üniversitelerin tıp fakültelerine girmek için bile yüksek puan alması gerekiyor bizim gençlerimizin.

ama katarlı gelip sınavsız girecek tıp fakültelerine.

peki benim kızımın günahı ne?
türk vatandaşı olmak mı? benim evladım olmak mı?

bu gençler bu adaletsizliği hakedecek ne yaptılar?

bu ülkenin gençleri gerekirse bu vatan için canını verecek, ama ne iş garantisi, ne de hayat garantisi olmayacak.
ama bir katarlı genç gelip o gencin ülkesinde sınavsız tıp okuyabilecek.

sevgili arkadaşlar, hepinize soruyorum. birkaç saat sonra ben eve gittiğimde, kızım bana bu soruları sorduğunda ne cevap vereceğim ben ona???

siz bu ülkeyi batırdınız.
ne adalet bıraktınız, ne eşitlik, ne de liyakat.
ülkenin bütün temel dinamikleriyle oynadınız.
gençlerin gençliklerini geleceklerini çaldınız.

şimdi de babaların boyunlarını yere eğdiriyorsunuz.

allah sizin bin belanızı versin. diyecek başka şey bulamıyorum...
Ne istediler de vermedik değilmiydi bu?Bir ülke ile iyi ilişkiler geliştirmek ekonomik çıkarlar elde etmek için karşılıklı işbirlikleri yapılabilir.Onlara bazı haklar tanıyabilirsiniz ama burdaki kriter dengedir,ulusal çıkarlar ve değerlerdir.Herşeyi bu kadar basitçe verirseniz bunun mutlaka bir bedeli olur.Katar bize yardım eden tek arap ülkesiymiş eee tmm o zaman herşeyi verelim sorun yok ki
--spoiler--
sevgili arkadaşlar, hepinize soruyorum. birkaç saat sonra ben eve gittiğimde, kızım bana bu soruları sorduğunda ne cevap vereceğim ben ona???
--spoiler--
Reis kızım biraz daha çalış ingilizce tıp oku ve bu ülkeden git demelisin.

Çünkü ucu bombok bir yere çıkacak.
Haber çarpıtma habermiş anlaşma askeri personeli kapsıyor ve burada değil katarda çalışacaklar. ilk duyduğumda sinir olmuştum ben de.
yatırım yapıyorlar..

zamanları daraldı..

kaçabilecekleri ve onları saklayabilecek ülkelere yatırım yapıyorlar..