bugün

Şeyh Hamad Bin Khalifa Al- Thani isminde bir zat-ı muhteremin baskanı olduğu ilginç ülke
çürük yıldızları toplama çabası dışında pek birşeyle gündeme gelmeyen ülke..
Lokomotif ile vagonların oluşturdukları dizi, tren.
şu an içinde olduğum, sıcaktan buharlaşılan, dört bir yanı inşaatlarla çevrili çöl parçası.
resmi adı katar devletidir.başkenti devha olan katar ın resmi dili arapça olup halkın büyük çoğunluğu da arapça konuşmaktadır.Ortadoğu ülkelerinden sayılan ve Basra Körfezi üzerinde bir yarımada olan Katar, güneyden Suudi Arabistan diğer yönlerden Basra Körfezi'yle çevrilidir. Batıdaki tepelik bölge dışında kalan kısmı düzlük ve geneli çöldür. Tarıma elverişli arazisi çok azdır. Nüfus daha çok kıyı bölgelerde toplanmıştır. Yaz döneminde sıcaklık yüksek yağmur azdır. Körfez kıyısında bulunan başkent Devha'da Haziran - Eylül arasında sıcaklık ortalaması 50 derecedir. Yıllık yağış ortalaması ise 75 mm.'dir.katar 9 ilden meydana gelir.para birimi ise Katar Riyalidir.

`http://www.vahdet.com.tr/isdunya/dosya4/1075.html` *
adamların donunun rengine kadar öğrenmek için https://www.cia.gov/cia/p...ons/factbook/geos/qa.html
alkol satın almanın,deveye hendek atlatmaktan güç olduğu bir ülke. alkol sadece başkent Dohadaki Qatar Distribution Company de satılıyor ve de buradan alkol alabilmek için alkol ehliyetiniz olması gerekiyor. almak için gereken kurallar nitekim aşşağıdaki gibi sıralanmıştır:

- çalıştığınız şirketin patronundan, Qatar Distribution Company a ingilizce yazılmış bir mektup yollanması önkoşul.
- aylık gelirinizin 1100$ ın altında olmaması gerekli.
- ehliyeti alabilmek için 275$ depozito yatırmanız şart.
- doldurduğunuz form, geriye doğru* gothic Sanskrit script size 12 ile yazılmış olmalı. formunuzda dininizi de belirtmeniz şart.

fiyuttt!!!

kaynak: qatarvisitor.blogspot.com
diablo 2'de assassin'in kullanmis oldugu bicak turu.
Bir arada giden veya uçan hayvan dizisi.
(bkz: Şeyha Mozah)
(bkz: Bir Çift Durna Gördüm)

Bir Çift Durna Gördüm Durur Dallarda
Seversen Mevlayı Kalma Yollarda
Sizi Bekleyen Var Bizim Ellerde
Bizim Ele Doğru Gidin Turnalar

Durnam Dertli Öttün Derdimi Deşdin
El Vurdun Yaremin Başını Açtın
Eşinden Mi Ayrıldın Yolun Mu Şaşdın?
Doğru Bir Katara Gidin Durnalar

Fazla Gitmen Deremum'a Varınca
Selam Söylen Eşe Dosta Sorunca
Sağ Selamet Menziline Varınca
Benden Yare Selam Edin Turnalar
sevgülü başbakanımızın gidip binbir minnetle para istediği ülke.
o avrupai başbakanımız hani bazılarının deyişiyle "adam gibi adam" * başbakan, son ekonomik krizle birdenbire arap şeyhlerini ağırlar oldu. "ağırlar" sözcüğünü yanlış kullandım sanırsam ama oraya da başka bir sözcük bulamadım, sansür olmasa belki başka şeyler yazılırdı ama neyse...

belki de bunlar tümüyle benim psikodepresif-antimanif ve psişik sayıklamalarım... *
tüm yaşlı futbolcuların, değerlerinden fazla para almak için gittiği ülke...
2018 ve 2022 dünya kupaları için fifa'ya adaylığını resmen bildirmiş olan ülke.
havayolu şirketi bakımından aşmış ülke. abd ile yarışacak konuma gelmiştir.

(bkz: qatar airways)
iyi bir ekonomiye sahip ülkedir. ayrıca kızlarıda çok güzeldir.
etrafta araptan çok filipinli ve hintli göreceğiniz ülkedir. bakkallar hintli, hizmet sektöründeki çalışanların da çoğu filipinlidir. bilimum lüks jipler, son model binek otomobilleri etrafta cirit atmaktadır. dünyadaki hemen hemen tüm fast food zincirleri bu ülkede yerlerini almışlardır.
1 haftadır bulunduğum ülkedir. türkiye yemeklerine ve suyuna alışık biri için yemek bakımından oldukça zayıftır. hatta suya alışmak banyo yaparken bile zordur. bir buçuk milyon nüfus olduğu söylenir ancak bu insanları gündüz görmeniz pek mümkün değildir. zira hava sıcaklığı sizi buharlaştırabilir. herşeye rağmen özellikle başkent doha da gezerken şehrin modernliği ve planlaması sizi etkileyecektir. yolları temiz ve güzel, insanları size birşeyler satmak için zorlamıyor. ancak benim gibi işiniz yoksa dünya da gidilecek daha güzel ülkeler olduğu kesin.
yaşlı ve ünlü futbolcuların para kazanma yeri.
sanayii'si yoktur, görmemişi çoktur dedirtebilecek arap ülkesi.
akar yakitin en ucuz oldugu ulkeler, dogal olarak petrol sahibi ulkelerdir. bunlardan biri de tabi ki "katar". tabiri caizse benzin ve motorin sudan ucuza satilir. ote yandan dunyanin ucuncu buyuk dogalgaz rezervine sahip ulkedir. oyle ki devlet bu uretimle dogalgaz uretimine devam etse, 300 yil tukenmeyecek bir rezervden bahsediliyor.
denizi aşırı sıcak ve tuzludur.serinlemek için otellerin havuzları tercih edilmelidir.
2022 dünya kupasına aday olan ülke.
deve kervanı *
2022 katar dünya kupası organizasyonuyla ortadoğuda bir ilke imza atan ülke.