bugün

Katar ABD ile yaptığı anlaşmaya göre yaklaşık 10.000 sığınmacı ve ailelerini ülkesine alacak. Türkiye'nin "uçakla tahliye edin, buraya göndermeyin" çıkışına karşılık katar ile anlaştılar demek ki. iran sınırında güvenlik önlemleri sıkılaştırıldı. Ayrıca iran devleti sistan ve Belucistan'a sığınmacı geçişini önlemek için asker yerleştirdi.

Katar haberi:

https://www.google.com/am...irilmesi-14331297-haberi/
Kajuları alıp leblebileri bize itelediler resmen.
iran ve Pakistan daha fazla mülteci istemediğini söyleyip kapıyı kapattıktan sonra katar'a kakakamışlar. Çok da iyi olmuş. Arnavutluk da transit geçişle alacağını söylemiş. Buraya sızan orospu çocuklarını Arnavutluk'a postalamak iyi olur bence.
Dün milli savunma bakanı ve kuvvet komutanlarının Van'a gitmeleri iyi oldu. Aslında oraya mayın döşemeleri lazım. Patlayan patlasın.

Bu arada endişelenmeyin. Milletin bu konuda kesin ve net bir tavır takındığını biliyorlar. Bu sefer akp iktidarının kesin sonu olur. Millet zaten Suriyeliler yüzünden kafayı sıyırdı. O yüzden sınıra sızanları geri postalıyorlar. ABD gitsin Arap ülkelerine yerleştirsin.
iyi olmuş. Türkiye yetkilileri halkın tepkisinin ve endişesinin çok büyük olduğunu biliyor. Katar'a mülteci aktarsınlar. Ne halt ederlerse etsinler. Afganistan ordusunun askerleri şu an sistan sınırında çaresizce bekliyor. iran sınırı kapattığı için alınmıyorlar.

Taliban uzun süre yönetimde durmayacak. Bu zaten ABD'nin planladığı bir şey. En kısa zamanda seçim yaparlar. Göstermelik bir seçim olur.

Afganistan diye bir ülke kağıt üstünde de kalmayacak. Peştunlar ayrı bir devlet kuracaklar. Burada önemli olan şey Güney Türkistan'ın bağımsız olması. Raşid Dostum'un Özbekistan'a geçmesi bu açıdan önemli. iki oğlu yar Muhammed dostum ve Batur dostum Güney Türkistan'ın birliklerini idare ediyor. Umarım Türkiye ve Özbekistan'dan silah gönderilir. Oradaki Özbek, Türkmen ve Hazara Türklerinin bağımsızlığı şart.
afgan askerlerin bir kısmı özbekistan'a kaçmış. özbekistan ve tacikistan da sınır kapılarını kapattı. iran ve pakistan da sığınmacı kabul etmek istemediğini belirtti. abd şimdi arap ülkelerine dağıtsın o afganları. çok da sikimizde.