21. yüz yılda karısı olmuş kişiyi bile kıskanabilcek kadar geri kafalıdır bu yobaz.

vardır böyleleri , saçmalama demeyin!
saçmala amk saçmala sonuna kadar saçmala. gidelim ayşe teyzeyi kıskanalım amkç.
kız kardeşi ve annesinin kimin altında yatıp kalktığını umursamayan bireyleri rahatsız eden şahıstır.
(bkz: karısını hiç kıskanmayan godoş)
kıskanmayınca da karısını bile kıskanmayan odun derler trollüğün alemi yok.
karisini kiskanmayana akdeniz bolgesinde
domuz yada gavat denir.
karını benimle paylaşır mısın denildiğinde vereceği cevabın ne olacağını hararetle merak ettiğimiz - sözümona- adamdır.
karısına ve yahut kızına teklif edilen bir akşam yemeğini "canım iş yaşamında olur böyle şeyler, iş yemeğidir, hem bakarsınız iş ortağı olurlar" minvalinden algılayan, mentalitesine tecavüz edilesi, içi geniş zevatın nefret ettiği yobazdır. bu yobaz komunizmin en büyük düşmanıdır. paylaşımcı zevat tarafından sevilmez.
haybeye kıskanan yobazdır. neyi kıskanıyorsun arkadaş? sen istediğin kadar kıskan, senin karında terbiye ve korku yoksa canı bir erkeği arzuladığı zaman, şartları yönetebilirse seni kesinlikle boynuzlar. istediğin kadar götünü yırt, istediğin kadar kıskançlıktan geber kadının umrunda olmaz, sanki hangi erkek karşısında güzel bir am varken hayır diyecekki? güzeli geçtim nefes alan herşeyi siken adam karısının onun şartlarının onda birine sahip olduğu zaman neler yapabileceğini hayal bile etmek istemez herhalde. sen karını güzelce sik, kafanı da fazla yorma böyle işlere yobazım kamilim.
yobazlık kültürlere göre göreceli bir kavramdır.
- ooooh! ekrem bey karınız bu gece tam bir harika.
+ tööbe bismillah, beey bu adam ne der böyle.
> lan hayri şu amerikalı mıdır nedir , misafirine söyle, çükünü keserim onun ha akıllı olsun.
Bana göre koruma iç güdüsü gelişmiş erkek gibi erkektir. Not: erkeğim.
türkiye'de her 10 erkekten 9 udur.

böylesine yobazlar sözlük gibi medeni ortamda bile cirit atıyor.

karın dekolteli giyince millet bakacak diye onun güzel vücudunu sergilemesine izin vermiyorsan tedavi masraflarını ben üstlenirim.