bugün

bir takım kız ve erkeklerde vuku bulan eylem. bunlar çok güzel ve yakışıklıdır anca gözlük onları bu sınıftan çıkarır diye oluyor bu anladığım kadarıyla.
karizmayı çizdirmese de ya gözleri çizdirecektir ya da lens takıp çipil çipil bakacaktır.
Tüm gün güneşin altıda Japon gibi gözleri kısarak dolaşmaya sebebiyet veren davranıştır, Karizmayı çizdirmenin adı budur aslında. gözlük takmak artistlik değildir bir ihtiyaçtır ve bu gereksinime ''artistlik'' adını verenler karizma çizilecek, biri görecek, millet tuhaf bakacak bana diyen, hayat boyu takıntılı yaşayan tiplerdir. Yüz şekli ve yaşa uygun bir model seçildiği ve kapalı mekânlarda unutmadan çıkarıldığı sürece karizmaya zarar gelmez.
(bkz: lens takmak)
karizmayı çizmekten ziyade, gözlük takan insanın siması gerçekten değişiyor. takmayan bilemez bunu.

ben de küçük numaralı bir uzak gözlüğü sahibiyim. takmasam da görebiliyorum da takarsamda ayrı bir hd kalitesinde görüyorum. neyse asıl konuya dönelim, tanıdığım insanların %80 i gözlüğün bana çok yakıştığını söylesede; ben aynaya baktığımda o alışamadığım simayla karşılaşmaktan pek haz etmiyorum. arkadaşlarım, gözlüksüzken beni şu yeni spartacuse benzetiyorlar *. ama gözlüklüyken, ygs - lys türkiye birincisi olmuş, boğaz içinden mezun olmuş gibi bir şeye benzetiyorlar, işte ben de bu sebeple çok gerekmedikçe gözlüğümü takmam.
çoğu kişiye karizma katar yalnız takan kişi kaslı olmayacak. spor salonlarında yıllarını harcamış bi arkadaş vardı gözleri bozuktu lens kullanıyodu bi gün lensi batmış bunun gözüne doktor ilaç vermiş o süre içinde de gözlük tak demiş adam takmış mika tarzı kalın çerçeveli bi gözlük yarılmamak elde değildi. vücüuda bakıyosun sporcu yüze bakıyosun profesör.
göz kusurunun ilerlemesiyle gözlüğe ya da ameliyata mahkum olma durumuyla sonuçlanabilir. sağlık herşeyden önce gelir,komik olmayın gençler. beğenen böyle beğensin beğenmeyene de...
sevgiliniz elinizi bırakıp hızla yolun karşısına geçtiğinde ezilmemek için ecel terleri dökmenize neden olabilecek bir felakettir.

(bkz: gattaca)
iktisadi idari bilimler binasından çıkıp doğru yürürken karşıdan gelen acayip sarışın bomba afet yaklaştıkça o kişinin aslında kendi bölümünüzden murtaza ya dönüşüyorsa takın şu gözlüğü derim. bu gibi şeyler yaşayabilir.