bugün

(bkz: kardak daki gerginlikler)
ertugrul özkök'ün memleketin basina actigi dertlerdendir. tansu ciller dönemin basbakanidir. toplam alani 40 dönümü bulan kayaliklar dizisi yüzünden yunanistan ve türkiye savasin esigine gelmistir. ertugrul özkök konuyu "ustaca" ele alarak atese körükle nasil gidilecegini, halkin nasil ekonomik bunalim sorunundan alinip savasa kiskirtilarak uyutulacagini cümle aleme göstermisti. incirlikte amerika askeri üssünü istedigi gibi kullanirken bizim sözde milliyetcilerimiz "vatan topraginin bir tasini vermeyiz" diye bagirip cagirip durmuslardir. tabii belirtmeliyim ki ayni sovenist rüzgar yunanistanta da estirilmistir.
adaya dikilen yunan bayrağı gölcük'te, deniz müzesi'nde sergilenmektedir.

edit: imla
o şimdi asker adlı filmde, türk ve yunan askerlerinin hükümetlerinin kararını beklerken, birbirlerinin sigarasını yakması ile hatırlanan adacık. zaman zaman buraya keçiler bırakılırmış.
-ege bir yunan gölü değildir, ege bir türk gölü de değildir. ege aslında göl değildir.

gibi bir tarihi açıklamaya sebep olmuş kriz.

(bkz: süleyman demirel)
sonradan anlatılanlara göre türkiye'yi ciddi anlamda savaşın eşiğine getiren kriz olmuştur.
kuşluk vakti çıksak kahvaltıyı atinada yaparız *
daha küçük bir çocukken, krizin çıktığı gece çıkan fırtınada gök gürültüsü sonucu yunanistan'ın bizi bombaladığını sandığım kriz olmuştur.

an itibariyle yaşanan israil krizinden daha büyük krize yol açan ve neredeyse savaşın eşiğine gelinen krizdir. trakya'da ve batı anadolu'daki bütün ordu birimleri savaş haline geçmişlerdir. eğer ki adaya çıkan komandolara herhangi bir müdahale olsaydı sanırım ege denizi yılbaşı ağacına dönecekti.
onur öymen sayesinde tırmanmış kriz. tansu çiller onur öymen'e kayalıklar kimin diye sorar. onur öymen de düşünmeden bizim olduğunu söyler. kardak kayalıklarının sahibiyiz zannedip savaş çıkaracak kadar sertleşiriz. yapılmış en aptalca yanlışlıklardan biridir. allah'dan amerika susun len der de sorun biter.

sonrasında tansu çiller bir kaç yerde onur öymen'e sordum böyle demişti dese de başbakan olarak böyle bir salaklık yaptığının öğrenilmesini istemediğinden ve onur öymen ile yazışmaların her ne hikmetse kaybolması sonucu sorunun nedeni arada kaynayıp gider...

hala eksi veriyorsunuz arkadaş. söylediğimin neyi yanlış. türkiye'yi yönetenler böyle bir aptallık yapıp geri adım atamıyor diye gerçekleri görmezden mi geleceğiz? belki türkiye hiç hata yapmaz ve geri adım atmaz diye öğretiliyor. ama gerçekler farklı. hata yaptığında bunu kabullenmek de erdemdir. zorbalıkla gücüne dayanıp yanlış şeyleri savunmak benim ülkeme yakışmaz. önemli olan sebep olanların kendini kurtarmak için uydurduklarını anlayıp türkiye'yi savunmakla, hata yapanları savunmanın arasına çizgiyi çekebilmek...
kardağa çıkan türk askerlerinin bindiği zodiacların yakıtlarının askerin kredi kartı ile ödendiği haberi haber bültenlerinde yer alan tarihi kriz.
kafes operasyonu eylem planı kapsamında terör örgütü kurmaktan suçlanan, eski emekli askerlerden birinin ve aynı zamanda kardak krizinde sat komandosu olarak görev alan bu askerin dün mahkemede getirdiği fişi de göstererk anlattıklarını haber bülteninden duygulanarak izledim:

"bindiğimiz zodiac botun gidecek benzini yoktu, bunu gidip komutanlarımıza söyleyemedik tabi çok utandık. gittik kendi cebimizden kredi kartlarımızla bota benzin aldık. ve gidip yunan bayrağını ordan indirdik. siz gelmiş bizi artık çalışmayan gömülü silahlarla terör örgütü kurmak suçuyla yargılıyorsunuz. biz bu devlet için bunları yapan askerleriz bu suçlamalar bizi delirtmesin de kimi delirtsin?" diyerek mahkeme salonundaki ağlatmıştır.
kpss 2010 sınavının genel kültür bölümünde, bir soruda, ansızın karşımıza çıkıp, sınavda gülüşmelere neden olmuştur.

(#8656136)
kardak'a bayrak dikmeyi kahramanlık zanneden biri tarafından kullanılan kriz. diktin de ne oldu? kardak'ı eline mi geçirdin? biz de çocukken tepeye durur grup olarak savunurduk. onlar bizi aşağı iteleyince sonra biz saldırırdık. ne anlamlı değil mi? kocaman adamlar bayrak dikmece oynarken bir savaş çıkartacaktınız haberiniz yok.
bayrak dikmek kahramanlıktır. hem de en alasından. klavye başında işkembeden sallmaya benzemez. kayalığın büyüklüğü küçüklüğü önemli değil. ele geçirmek te önemli değil. onun gibi binlerce kayalık mevcut ege de ve bir çoğu bizim burnumuzun dibinde. ama sahipsiz. en azından kağıt üstünde. götünün dibine bayrak diken adama verilecek en iyi cevap verilmiştir bu krizde. bir ülkenin prestiji ve onuru söz konusudur. zaten bu olaydan sonra yunanistan kendi içinde epey kaynamış istifalar olmuştur. demek ki başarılı bir operasyondur dikilen bayrak.
bir gerdek krizi değildir.
yapay krizlerde kazanılmış yapay başarılardır.
http://www.youtube.com/watch?v=El4s1uSvWL4
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
yunanlıların biz türklerden çok fena ayar yediği krizdir.
komondolarımızın yunan askerlerine verdiği fena ayardır.
bunu dinlemekte fayda var. güzel yazmış hikayeyi.

http://inci.sozlukspot.co...r%C4%B1-anlat%C4%B1yorum/
günümüzde böyle bir olay yaşansa "kimse türkiye'nin sabrını sınamasın" tarzında cümleler kurulur, operasyon için gönderilen görevlilerimiz muhtemelen esir düşer, bu konu hakkında yayın yasağı getirilir, aylarca da kimse bahsini bile açmazdı sanıyorum.
türkiye'nin "amınıza koruz lan" babında davrandığı ve taşşaklı olduğu zamanlardandı. ayrıca abim askerdi ve savaş çıkacak korkusu yaşıyordu. oysa ben olsam seve seve giderdim.
Şu dünyadaki en komik olaylardandır. Bir ada için bir savaş. Neyseki sobradan olaya haarp girmişte adayı su altında bırakmis.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar