bugün

giresun ya da sinop.
valla karadeniz akp´lidir, böylece de bizim ilgi alanımızın dışındadır...eskiden karadeniz kıyısında bi ev almak gibi bir hayalim vardı, bundan vazgeçtim, şimdi o evi fransa´da alacam.
ARTViN OLABiLiR. NEDEN BiLMEM AMA SEViYORUM O ŞEHRi.
Samsun değildir.
Not:samsunda yaşıyorum.
(bkz: samsun)
Samsundan başkası yalandır, sinıp desen 40000 nüfus yürünecek bir buçuk km yerden ibaret bir de koyu var ama sonuçta gündelik hayatına doğrudan etki etmiyor. Trabzon tıkış tıkış bir şehir. Giresun ordu vb de gelişmemiş yerler. Samsun karadenzde yaşncak en ideal yer.
herkesin "ideali" farklı olduğundan, bu soruya yanıtı da farklı olacaktır. benim yaşayacağım kentte en az on sinema salonu; en az yirmi bar ve kafe; en az iki (sağlam) avm; en az üç kitapevi; deniz, kumsal ve canlı bir sosyal yaşam olmalı. rastlantıya bakın ki, tüm bunlar doğduğum ve yaşadığım kentte, yani Samsun'da var. ben en iyisi hiç düzenimi bozmayayım. : )))
Karadeniz turundan sonra karadenizde yaşanmaz fakat gerçekten karadenizden bağımsız çok güzel olan yer Samsun.
aramızda bir trabzonlu var sanırım; trabzon dışındaki tüm yanıtlara eksiyi basmış!... : )))
ineboludur.

(bkz: kastamonu)

karadeniz ayağının altında insanları sessiz sakin misafirperver ve güler yüzlüler. memleket olması da cabası.
hemen hemen bütün şehirlerini gören birisi olarak diyorum ki; samsun.
insanıyla, coğrafyasıyla, havasıyla bir bütün olarak türkiye genelinde ilk 10'a rahatlıkla girebilecek bir şehir.
şimdi gelip gazetelerin 3. sayfa haberleriyle kıyaslama yapmasın kimse rica ediyorum, adama gülerler.
istanbul, ankara gibi ülkenin top şehirlerinde neler oluyor neler, sırf gündeme gelmiyor diye diğer şehirleri göt altına atmasın kimse, zira komik oluyor.!
lan olm pide var kafadan, aklınızı mı kaybettiniz!?
Trabzondur her şeyi ile güzel.
Trabzon değil.
Bartın.
Artvin diyorum bende çok güzel yer.
(bkz: samsun)
Sinop diyenler ordu diyenler Giresun diyenler biliyor mu acaba bahsettikleri şehirlerin mensupları her fırsatta çıkıp Samsun'a geliyor.
gelişmişlik olarak Samsun'un eline su dökebilecek türkiye sınırlarında çok az şehir varken Karadeniz bölgesi ile kümeyi sınırladığında samsundan başka bir yer kalmıyor elde. bahsedildiği gibi ak partili kafasını burda hissetmiyorsunuz geçin bunları. köylerinde derseniz haklı olabilirsiniz ama samsuna laf söyletmem. Samsun sınırları içerisinde hem deniz hem baraj gölü hem ırmak gibi çeşitli sulak alanlar ve doğa güzellikleri mevcut. zaten yeşilinden ve havasından bahsetmeye gerek bile duymuyorum. Karadeniz komple bi cennet yer ama samsun doğa ve gelişmişlik bakımından Karadeniz'den ayrı tutulması gereken bir güzellik. Samsun'da yaşıyorum ve yaşadığım şehire resmen aşığım. başka bir şehire gittiğimde boğuluyorum. Biraz sübjektif olsa da görüşlerim objektif olan da bir o kadar fazla. gelin Kaynaşalım gençler.
odessa. sonuçta ukraynada.
Uzungöl'ün halini gördükten sonra asla Trabzon demeyeceğim şehir. Her yan Suudi ve Katarlıların elinde.
Ünye arkadaş, inci tanesi gibidir.
Sivastopol.
Kilistir.
samsun.eğitim,sağlık,kültürel açıdan her aradığınız mevcut.üstelik deniz de var.her isteğiniz elinizin altında.güzel şehir.
samsun,
giresun,
sinop,
kdz. ereğli,
ünye,
bafra.
kievdir.
(bkz.blacksea )
Trabzon diyorum, bay.