bugün

(bkz: hasretinden prangalar eskittim)
ne yazıkki bi ezel değil. ezeli severek izlemiş biri olarak daha iyi bişeyler beklerdim senaryo olarak. oyunculuklara lafım yok hepsi muhteşem.
--spoiler--
ağlattın be nazif reis .
--spoiler--
son zamanlarda ki nadir güzel dizilerden.
an itibariyle sezon finalinde orhan malı, yasini vurdu. ulan hiç mi olumlu birşey olmaz bu dizide.
keşke bitmeseydi şu dizi ya yazın iyi giderdi.
orhan kara karakterinin ıslak sopayla dövülmesi gerektiği dizi.
şüphesiz ki sezon finalinin en iyi sahnesi nazif kara'nın, uzun zaman sonra, şiir okuduğu sahneydi. duygulandırdı.
Ulan böyle boktan bir final ancak Türk dizilerinde olur. Mahir 1 senedir canını disine takip uğraştığı davayı 2 dakikada sikip attı. Suçu üstlenmek için mal olmak lazım.
zevki olmayanların izlediği dizi filmdir. 10 dakika dayanamadım. boktan bir şey.
nazif kara'nın hasretinden prangalar eskittim şiiri büyülemiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=ghYaitfVUr4

--spoiler--
bir kadeh, bir cigara, dalıp gidene,
seni anlatabilsem seni...
--spoiler--
sezon finaline sacma sekilde giren dizidir.
fena halde ağır ilerleyen dizi adam resmen ağır çekimde koşuyor.
Klişe bir sezon finaliyle sevenlerini hayal kırıklığına uğratan dizidir. Yakışmadı Karadayı...
hasretinden prangalar şiirini hiç bu kadar duygulanarak dinlememiştim. ağzına yüreğine sağlık nazif baba. bu arada yasini vuran orhan malı yeni sezonda inşallah götünden kan alırlar emi..
hiçbir şekilde bir hakime ile bir kunduracı birlikte olamaz. dünyadaki adalet sistemi bu. zaten bu olaylar hiç yaşanmasaydı nazif hapse girmeseydi, feride ile mahir karşılaşsaydı, sanmıyorum mahir'e bakacağını, feride avukat salih ipek'e aşık. ama güzel bir dizidir.
gündüz kuşağında tekrarları yayınlanan dizi. şükür adam gibi bir şey koydular şu televizyona. evet.
nazif kara' dan:
"açtığın her yaradan,
hesap sorar yaradan"
mamafih turgut, kapak olsun sana cancağızım.

songül' den:
" birinin gözüne bakmak onun rüyalarına girmeyi göze alabilmektir"
kibrit kadar olamadın cancağızım *

mahir kara'dan:
" sevişmek söz vermektir."
ahhhhhh cancağızım bilemezsin en az senin kadar bedbahtım.

Mahir Kara'dan:
"yüreği olmayana vicdan aşılayamazsın"
Beyhude laflar bunlar cancağızım.
2. sezon fragmanı yayınlanmıştır.

(bkz: mamafih turgutu harcamışlar matmazel)

http://www.youtube.com/watch?v=l3yG1FNJAZI
akşam yemeğine denk gelmesi sebebiyle bi'kaç bölüm izlediğim dizi.

--spoiler--
o kız zengin değil mi ya? paralandı o mont üstünde. söyleyeceklerim bu kadar.
--spoiler--
son 10 bölümüne çeşitli sebeplerden dolayı fırsat bulup ta izlenmemiş dizi, ama az evel tv de özeti görülen ve şimdi ki oynayan bölümüne bakılacak dizi.
suan izlenilen dizidir.
Lan bir bekle karşındaki alo desin ama yok illa konuşacak beyefendi. Tanım: Savcı Turgut'un döktürdüğü dizi.
savcı turgutun tüm adliyenin amınakoyduğu dizi.

karadayının kız kardeşi de pek bi mağrur tatlı. hayko gibi surat falan o gözler.
kadından hakim olmaz dedirten dizi.
belki her türlü saçmalığı anlayabilirim, ele batan kurşun kalemi anlayabilirim, kurşun kalemin ucunun bile eli delip geçmesine rağmen kırılmamasını anlayabilirim, necdet'in elinden kuşun kalemi tek hamleyle çıkarmasını bile anlayabilrim

ancak;

necdet'in gıkını çıkarmamasını anlayamam arkadaş. böyle birşey üstten girecek alttan çıkacak senin gıkın çıkmayacak. yok öyle dünya. kralı gelse dayanamaz arkadaş...
Tesadüfleriyle baymaya başlayan dizi.

Acilen diziyi savcının rotasından çıkarıp, karadayının karşısına ekip çıkarmaları lazım. Herşeyi savcı tesadüfen engelliyor. Bu kadar bal arı kovanında yok.

Dizi de yürütmeyi, basını, yargıyı elinde tutan küçük ergenekon var. Hatta Feride'nin babası Türkiye'nin bir numaralı adamı (başbakan) olabilecek kadar büyük. Zaten dizide 3-5 tane adam var. Peşlerine kendi adamlarını takıp, öğrendikten sonra olaya taş koysunlar. Mesela dün hakimi arayınca tesadüfen savcı çıkması yerine, ordaki gardiyan telefonu çevirip, "sayın hakime hanım sizinle görüşmek istiyorlar" diye savcıyı arasaydı ve konuşunca hemen telefonu alıp "yakalanırsak yanarım" diye kapatsaydı daha gerçekçi olurdu.

Sanıyorum Mahir, Feride'yi kıyıda köşede öpsün. Biz her türlü diziyi seyrettiririz mantığıyla gidiyorlar.