bugün

şu anda istediğim hadise. yağsa süper olmaz mı? şöyle sessiz bir gecede çıkıp dışarı ayakkabıların karla temas etmesinden dolayı çıkan 'gacırt' diye sesle birlikte. gökyüzü kızıl süper olur kanımca.
(bkz: bembeyaz)
(bkz: kasımda kar başkadır)
tatil olması umuduyla; genellikle öğrenci isteğidir..
sivas ve doğusunda özellikle köy yerinde söylenmesi durumunda başa bela açabilecek istek. *
ertesi günü matematik sınavı olması muhtemel olan öğrencinin dileğidir.
'sessiz adımların yumuşak yoldaşı,
gökten sicim gibi yağan süt,
okullu kızların kolalı ak gömleği,
asık yüzlü otel otel dolaşan sessiz yolcuların çarşafı,
tüy gibi bi dolu genç kız,
binlerce güvercin kanadı,
sessiz ayrılıkların sallanan mendili.'
Kışın başından bu yana çokça istediğim durum.
Neredeyse kış bitiyor ama hala kar yok. Daha da kötüsü; aralıklı zamanlarla kar yağışı olacağına karşı bilgilendiriliyoruz ama yine yağmıyor. Bu haftasonu için de aynı ‘kar geliyor’ uyarısı verildi ama zannetmiyorum. Sanırım ‘öğrenilmiş çaresizlik’…
ben de istiyorum. umarım yağar ama hayırlısıyla inşallah. geçen yıl şubat'ta yağmıştı kar.
aklıma kanada'da geçirdiğim yıllar geldi. ilk ayak bastığımda haziran'dı ve oldukça sıcaktı eylül gibi yavaş yavaş havalar soğumaya başladı ama kar bir türlü başlamıyordu, ben de hayatında karda yaşamamış bir adanalı olarak karın gelmesini sabırsızlıkla bekliyordum. derken ekim ayında kar bir başladı, ilk birkaç gün mutluluktan havalara uçuyordum, her yer bembeyazdı... ama kar bir türlü durmuyordu 3. gün 4. gün derken okulları tatil ettiler. lan durmayan kar yapmışlar arkadaş... tam iki hafta ev ve evin yanındaki market dışında 5 metre uzağa bile gidemedim. o kadar sıkılmaya başlamıştım ki... kar güzeldir ama tadında...