bugün

Evet var böyle bir şey. Normalde her yıl kar yağan bir şehirde yaşıyorum ama bu yıl maalesef dağlar dışında şehrin hiçbir yerine kar yağmadı. Salgın hastalıklardan kırılıyoruz.

Son zamanlarda influenzaya ek olarak bağırsak enfeksiyonları da fazlaca yayıldı. Ben de bundan muzdaribim. iki gündür ishalden perişan oldum. iki kez eve acil servis ekipleri geldi, Hastaneye kaldırıldım. Acil servisler zaten hınca hınç dolu. Millet perişan vaziyette.

Kış mevsiminin kabusa döndüğü başka bir dönem hatırlamıyorum. "Ay kar yağmasın fakirler üşüyor ühühü" romantiği gerizekalılar kına yakıyorlardır umarım. Üşüyen vatandaşları ısıtacak bir yol buluruz ama kuraklığın çaresi yok.

Kar duası falan yok mu arkadaş? imamlar duyuru yapsınlar. Duaya çıkalım Allah rızası için. Bu gidişat hayra alamet değil.
(bkz: Allah ın belamızı vermiş olduğu gerçeği)

Kurunun yanında yaş yanıyor evet ama bu kadar çocuk ve hayvan tecavüzü, katliamı, kadın cinayetinin, her türlü sapkınlığın cirit attığı bir ülkede bize her şey müstahak.

Beter olsak yeridir.
Aydın'a zaten hiçbir zaman kar yağmadığından hafta içi soğuk hafta sonu sıcak olması durumu dışında beni etkilemeyen durumdur. Şükür yağmur da yağdı.
ilahi adaletin varlığını kanıtladığını düşünenlerdenim. Çok pislik, aşağılık bir topluluk var bu ülkede. Her yerde var o ayrı ama bu kadar azmış, sapmış, kudurmuş insan müsveddesinin içinde başımıza meteor yağmadığına dua edelim bence.

Hayvanlar ve çocukların ahı fitil fitil çıkıyor bence.
suç kişiseldir.
bunlara--şikayet ettiğimiz her şey-- müstahakız mealindeki yaklaşımlar doğru değildir.
enseyi karartmadan bulabildiğimiz çareleri korkmadan uygulamalıyız.
Suç insanın adalet anlayışı için kişisel olabilir ama masum varlıklara edilen eziyete sessiz kalmak da Tanrı katında suça ortak olmak gibi kabul ediliyor. Dilsiz şeytan deniyor ya, işte biz o gruba giriyoruz. Bir hayvana eziyet etmiyoruz ama buna engel olmuyoruz veya yapanı cezalandırmıyoruz. işte tam bu nedenle topluca helak olma durumu olabilir.

Ayrıca ben yeğenimi okula göndermedim geçen hafta. Okulda çocukların çoğu hasta. Yüksek ateş ve ishal bu aralar salgın zaten. Çok zor bir durum.