bugün

Dışarı ile ilişiğini kesmek.
tesettüre girmek anlamında da kullanılan fiildir.
türbana girmek.
sporda, mevcut skoru yeterli gören takımın defansa çekilmesi.
gizlemek, saklamak,örtmek, gibi bir çok eğlem olurşturula bilir. islamiyette tesettür veya baş örtüsü olarakda bu kelime kullanımdadı.
Allah'ın tesettür emrini uygulamaya başlamak fiili.
insanın hayatını, alışkanlıklarını kökten değiştirmesine, hareketlerine daha bir özen göstermesine neden olan olgunlaşma süreci.
başlangıç zamanı yaz ayları olarak alındığı durumda hayli zorlayabilse de, bu durum kışın, iyi ki yazın kapanmışıma döner.
buyuk konusmamak lazim diye dusunmekle birlikte, hayatta yapmayi dusunmedigim eylem. ayni zamanda vakti zamaninda kapanmadigim icin terk edildigim sonra ise karsimdaki zatin kendisine gelip geri barismak istediginde n-sync grubundan bye bye bye adli sarkiyi ona hediye ettigim de gercektir.
(bkz: kapatılmak)
son dakikalara gol yememek için kendi yarı alanına çekilen deplasman takımı yapar bunu.
tesettüre girmek anlamında kullanılır en çok. ne demektir peki bu;

gençlik, yaşlılık, güzellik, çirkinlik belli olamayacak. hı hı evet hadi şimdi makyajımızı tazeleyelim...
sordum ne oldu,
kapandım.
hücre kapım,
sürgüm
müebbet ilişkim,
zından karam,
uçamayan kanaryam,
kanayan yaram,
mektuplarım nefessiz
sevgilim sessiz,
kapandım.
sus dedi
niye
sur kapısı sır
sorma,
aç yüzünü göster bana,
kapandım anlasana.
kampüs kızıydı
meneviş hareli,
gözleri iri
sadecece gözleri.
ayna sırım
neden karanlık dünyam,
kapandım anlasana
ne sen bana yar
ne ben sevda kuşun,
artık.
zaten açık olmayan bir şeyin yapması imkansız fiil.
Bir şeyler kapanıyordu bir yerlerde: Kiminin bahtı, Kiminin yüreği, Kiminin kapısı ve penceresi.
*
teseddüre girmek anlamında kullanılan versiyonunun kesinlikle insan doğasına aykırı olduğunu ve insanın içgüdülerinin bile bu eylemi yapmayı reddediyor olmasına rağmen kapatılmaya ve eylem yüzünden güneş enerjisinden mahrum kalacak olan tene örtü örtüp karşıdakini 'sözde' tahrik etmeme eylemi.
(bkz: madem karşı taraf tahrik olacaktı neden böyle yaratıldık)
ayrıca şöyle de bir site gördüm:
http://forum.islamiyet.ge...ydi-buyrun-593-print.html
ne kapanmakmış arkadaş, ne kadar takık insanlar buna.
müslüman bir kadına farz olmuştur.
Bazı kadınların hevesle yaptığı şeydir. Hele çarşaflı kadınlara acıyorum. Kim bilir niye kapalı baba baskısı mi koca mi?
Kapanan takımlar futbolu cirkinlestirir en iyi savunma hücumdur.
(bkz: swf)
Havanın kapanması güzeldir.
gereksizdir. şahsi fikrimce, anadan üryan soyunmak ve öyle dolanmak normalleştirilmelidir. bu durumda, ayıplanan açıklıklar da ortadan kalkmış olacaktır.
kötü bir çağrışım: (bkz: tam kapanma)
Sütyen takmak ve takmamak gibi normal bir tercihtir.

isteyen takar, istemeyen takmaz.

End of the fucking story.

Sevgiler, aoa.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar