bugün

ski tuttuğunuzun yazılı belgesidir.
Akciğer kanseri veya karaciğer kanseri olduğuna işarettir. Bu anı yaşayan insanın anına hastaneye topuklaması gerekir.
koah hastalarının sık sık karşılaştığı durum.
dedemden biliyorum.
önemsenmeli ve hemen, acilen test yaptırılmalıdır.
tabi bu, koah'ın son evrelerinde görülen bir durummuş...
eğer köpüklü geliyorsa akciğerde kanama belirtisidir. aksi halde verem, tifo, dizanteri cinsi hastalıktan kaynaklananı da mevcuttur. eski türk filmlerinde çok görülen bir vakadır.
Bugünlerde bende de gerçekleşen durum. Doktor olanlara fotosunu çekip göndereceğim.
tüberküloz belirtisi olabilecek durumdur. bir göğüs hastalıkları uzmanına görünülmelidir.
dikkat etmenizi düşündüğüm durumdur. hastahaneler salgın hastalıklarla dolu, zatürreden sakının.
bugün başıma gelen kabus.

buraları okuyup hastaneye varana kadar ihtimalleri öğrenmeye çalışanlar için yazıyorum. sabah yine öksürürken bu sefer kuru öksürük degil balşgam geldi ve baktım kan bi daha öksürdüm yine kan balgamla karışık.

birkaç gündür grip hikayem vardı. öksürük de griple başladı o yönden kendimi rahatlatmaya çalıştım ama ne fayda. doktora gidene kadar yaptığım her araştırma beni en kötüye götürdü. ancak doktor beni rahatlatan açıklamalar yatpı, gripte de olabileceğini, piyasada dolaşan h3n2 nin bunu yapabilen bir tür oldugunu soyledi. yine de kan testi ve akciğer grafisini ihmal etmedik tabi.

çok şükür akciğer grafisinde lezyon, kitle vb rastlanmadı. sadece sigaraya bağlı prebronşial kabalaşma diye bir şey çıktı raporda, kalınlaşma da değil kabalaşma. doktorum çok onemli olmadıgını sigaraya baglı oldugunu ve bırakmam halinde ilaç desteği de sağlayarak tamamen düzelebileceğini belirtti. kan testinde de korkulan ihtimallere yönelik testler yapıldı ama temiz çıktı.

yine de kontrole gideceğim ilaçlar bitince. sigarayı zaten içmiyorum. Allah şifa versin. burayı okuyan kan gören insan, sen de ihmal etme normal bir durum olmadığı kesin. ama hastaneye gidene kadar da için içini yemesin.
hapşırdıktan sonra başıma grldi.doğruyu söyleyin ölecekmiyim.
(bkz: vereme beş var)
görsel
arada olur. bademcik iltihabının bitişini takip eden günlerde sabah balgamıyla gelen ince kan kızılı değişik şekillerde bölünmüş sıvı da buna örnektir.
nen var kuzum?
ölmezsin, sigaradan oluyormuş öyle dedi.
pnömoni, halk dilinde zatürrenin görülebilen belirtilerinden biridir.
tüberkülozda da olur.
güncel Önemli Başlıklar