bugün

türkiye'de hala gerici tarzda düşünen zihniyetin varlığına şahitlik eden incelemedir. birkaç genç kanlarıyla bayrak boyayıp jest yapmak istemiş ve ardından valilik, il milli eğitim 'öğrenciler nerde yaptılar bunu? okul içinde miydiler okul dışında mıydılar' bunu tartışsın, sorgulasın. tebrik etmekten başka çare kalmıyor bize de. eğer ben o öğrencilerden biri olsaydım 'siz bu ülkenin yöneticileriyseniz ben de kanımı o bayraktan almak istiyorum' derdim. ağlasak mı gülsek mi bilemiyorum.

http://www.ntvmsnbc.com/news/432649.asp
milli takım forma renginin turkuaz olmasından sonra bayrağın kırmızı rengini nereden aldığını hatırlayamayan düdüğün çıkardığı kulak tırmalayıcı ses.

ulan günlerce aşağılayıp durdunuz el kadar sabileri. o bayraktaki al renk pastel ya da yağlı boya çalışması değil. regl dönemindeki tikilerin pedlerinden de fırlamadı. lan o benim öz be öz dedelerimin kanı lan. gençler de benim gibi düşünüp yapmışlar kendilerince birşey. küçük birşey de değil ayrıca. "bizde bu kanlardan çok var, yeri gelirse hepsini de akıtırız" demek istemişler, bunun neresi soruşturmalık lan?

bu ülkede birşeyleri soruşturmak gerekiyorsa o da sizin millet anlayışınız ya da alt kimlik dediğiniz ne karın ağrısıysa o. sol veriküler kısmıma kramp sapladınız lan akşam akşam.
milliyetçiliğin sadece türkiye'de yapıldığını sananların desteklediği soruşturma. lan*pkk'nın yaptığı faşistlik veya milliyetçilik değil midir? ya da italyanlar fransızlar abdli'ler hiç mi milliyetçi değil? onlar da demokrasi var abi biz geri kalmışız. açık olalım biraz değil mi. büyümenin, büyük devlet olmanın yolu her yerden saldırı yiyip terörist beslemektir tabii.
biyoloji laboratuvarında alternatif neşter kullanma şekillerini araştıran müstakbel eğitmenlerin uğradığı haksızlık. ülkenin kültür seviyesinin yükseltilmesine vurulmuş bir darbe. u2 nun türkiye de konser vermemesi için yapılmış bir komplo. akın akın kompela yla acun firarda. yakalayın. *
kocaman bir "yuhhhhhhhhhhh" diyorum burdan soruşturmayı açan sayınlara! soruşturacak daha vahim bi konu olmayınca(!) böyle oluyor tabi onlarda haklı. bir de çocukların psikolojisinin iyi olmadığından bahsediliyor, nasıl iyi olsun ki? nerde ne zaman bomba patlayacak, silahlı saldırı mı olcak, eylem mi olcak sitresinden çocuklarda psikoloji mi kalır?! olayın bu kadar büyümesi ayrı bi olay zaten. birbirinin boğazını kesip, vücutlarındaki kanları boşaltarak değil, parmak uçlarından çıkan belki bir kaç damla kanla yapılmış, el kadar bayraktan bahsediyoruz.

yahu aslında şaşırmamak lazım, alışkınız biz böyle abuk sabuk olaylara. allah korusun da hapse atılmasın bu gençler. her an her şey olabilir!
üç beş tarih yoksununun karın guruldusundan öteye geçmeyen gürültüsünden öte birşey değildir.