bugün

Toplumu bölecek olan şey, inancını yerine getiren insanlar değil, hoşgörüsüzlüktür, saygısızlıktır. Bir insana nasıl davranacağını o insanın dinine veya siyasi görüşüne göre şekillendiren tiplerdir.

Hiç değişmeyecek chp'nin milletvekilinin sözü.
Söz de özgürlükcülerin savunduğu zırva ! Zamanında (yahudi) şapkaları takmayanları asıp kesiyordu bu zihniyet.
bölmez. Cehape zihniyetini bırakın artık.
terfi almak atamak almak için herkes türban takacağı için bölmez. herkes türbanlı olursa nasıl bölsün? evet.
madem toplumu bölüyor o zaman herkes başı örtülü olsun dedirtir. şimdi de diyeceksiniz ki herkes örtünmek istemiyor e o zaman neden herkes başı açık gezsin.
işleminizi yaptırıp gitmekten başka derdiniz olmadıkça hiç bir şey olmaz.
özgürlük naraları atarsınız bir de.
türbana gelene kadar hiç bir giyim tarzı,türü bölmüyor da iş türbana gelince mi toplum bölünüyor. söyler misiniz nerede kaldı kişisel özgürlükler? insanlar yıllardır zaten olmaması gereken bu durumun sıkıntısını cektiler, cesitli yaptırımlara maruz kaldılar.bu nasıl bir tezattır ki faşistlikte dillerden düsmez. yazık bize ki yıllar gecti ama biz birbirimizi kabullenmeyi beceremedik.
universitelerin kaç tanesi bölündü ?
o ayrımı zaten kafayı kapatarak kendileri koymuşlardır. ben senden farklıyım senden dindarım senden daha muhafazakarım demenin arapçasıdır yaptıkları hareket. şimdi kimse yok değil kıyafete göre insan yargılanmaz demesin götü meydanda gezen rahat kadına da yıllarca orospu dediniz.

taraftar formalarıyla da gitmek serbest olsun o halde. bende fenerbahçeliyim ulan var mı ötesi. onlar dinini yaşıyorsa ben de futbolumu yaşıyorum. özgürlük özgürlük diye viyaklıyorsunuz bu da özgürlük o zaman.
kamuda kizin basindaki örtunun toplum arasi ayrim yapmasi .sen aciksin git mi diyor, allahesen adalet yerini buldu sukurler olsun.
Efenim kamuyu gectim de lisede ve üniversitede türban cok sacma. Solcu hocalar inadına kapalılara düşük not verir, kafayı takar yani. Sağcı hoca da tam tersi. Olmaması gereken şeyler bunlar.
beyine ihtiyacımız vardır , baş örtüsü takıntısı olanlara değil.
her mesleğin bir kılık kıyafet yasağı mutlaka vardır zaten. özgürlük adı altında dünya ikime minare ötüme yaşayamazsın. hosteslere de dövme yaptırmaları yasak mesela. ve bunun gibi daha binlercesi. o zaman dövmeli insanlar ayaklansın. kılık kıyafet ozgurlugu var istediğim dövmeyi yaptırırım desin. dövmesizler var da dövmeliler neden olmasın desin. eğer türbana serbestlik verirsen her türlü serbestliği bekler insanlar. bikiniyle de gelirim kravatta takmam parmak arası terlikte giyerim taraftar forması da der. insanlar yıllarca açıkta olsalar beyaz yaka çalışanlar olarak belli başlı kurallara zaten uyuyorlardı. sen içinden cımbızla çekip türbanı çıkarırsan tabi ki herkesin tepkisini çekersin.

kimse kamuda türban toplumu bölmez diyemez bu yüzden.
türban siyasi bi sembol olarak görüldükçe bu iş böyle gider..aslında ben hiç çevremde tesettürlü ya da açık diye birbirini sınıflandıran kişiler görmedim..kimse kimseye öcü gözüyle bakmıyor.ama öyleymiş gibi yansıtılıyor nedense..
Milletin kıyafeti,inancı niye benim derdim olsun ki zaten?ya da ne bilim bunu tartışıcaksak,zeminimiz dayanağımız nasıl siyasi bi parti olabilir?siyaset dışı konuşucaksak eyvallah..çünkü ben türban ile ilgili düşüncelerimi akp ye chp ye ya da herhangi bi partiye dayandırmam..bu kendime hakaret olur başta...inançlarımız aynı olsa da beklentilerimiz farklı olabilir bi partiyle
şöyle de bişey var.. eğer tesettürlü bi bayan kamuya girdiğinde siyasi görüşü belli oluyor toplumu yönlendiriyor diyebiliyosak,açık bi bayan içinde aynı şeyi söyleyebiliriz..kimse kimseyi kılık kıyafetiyle etkileyemez,yetişkin insanlarız nihayetinde..bi aşabilsek şunları.. Başörtüsünü takan ben daha farklıyım düşüncesiyle mi takıyordur sizce?bu kadar basite indirgemeyin, kimsenin kimseye kıyafetiyle mesaj verdiği yok..bu inancını yaşama kavrama meselesi,sorsan herkes müslüman..ki imanı varsa öyledir zaten,ama herkes aynı şekilde benimsemez yaşamaz bu da biraz nefsle alakalıdır..o yüzden kimseyi ilgilendirmez.
kamuda türban toplumu bölmez, toplumu, "kamuda türban toplumu böler." diyenler böler.
bölücü bir söylem. senin kamun dediğin yer halkın vergileriyle hizmet veren kurumlar. sokaktaki kadınların yarısından fazlası kapalı. sen ne diyorsun chp.
türban sadece kamuda değil heryerde toplumu böler. varoş semtlerde pantolonlu başı aÇık kadınlara orospu gözüyle bakılması zaten bunun en net örneğidir.
10 seneye kadar türbanın t`si bile kalmayacağı için söz konusu olmayan sorundur.
yıllarca müslümana zulüm aracı olmuş chp zihniyetinin islama olan nefretini kustuğu cümledir.
Aynı zamanda müslüman seçmeni konsolide eder. Zaten bu nedenle siyaset malzemesi yapılmıştır.