bugün

gitgide kalitesini düşüren firma. taşıdıklarına eskiden yolcu diyorlardı, şimdilerde eşya muamelesi yapınca söyleyiverem dedim.
müşteri hizmetlerine gönderdiğim mail i 3 gün sonra cevaplayan otobüs firması.
ege bölgesine giden otobüslere tek şoför koyan firma.
ankaradan didime tek şoförle şükür sapasağlam gidebildik derken bugun ankara girişinde kaza yapan firmadır kendısı...
fethiye ankara seferi bu sabah ankara girişinde kaza yapmış firma 40 yaralı varmış.*
bana bu saatte internete girme imkanı sunan firmadır kendileri.
bu akşam haberlerde bir otobüsünün düz yolda kaza yaptığını haberlerde gördüğüm firma. 3 ü ağır tüm yolcular yaralanmış. umarım hepsi iyileşir.
toplum polisliğine soyunmuş otobüs şirketi*. inanılmaz ama gerçek, az önce nilüfer semti* yazahanesinde başıma gelmiş olaydır **:

-merhaba, bir erkek, gece 1 otobusune izmir'e bilet alabilir miyim?
+alkol var mı?
- ne, nasıl, otobusu ben kullanmayacagım beyfendi...
+maalesef bu saatte bilet alanlara bu soruyu sormamız lazım...

hemen karşıya geçilir, derhal uzaklaşılır ordan, nilüfer turizm'den paşa paşa bilet alnır...hem de gidiş dönüş.. bayram gidiş dönüşü de dahil 4 bilet...sırf inat olsun...
rahat rahat yolculuk yapma keyfini yaşatan firmadır. bolu'ya gelmek için binilen öz bolu çilesinden sonra çölde su gibi gelmiştir. 3.5 saatte istanbul' dan bolu' ya getirmektedir. servisi ve kulaklık sistemi çok iyidir. konforlu bir yolculuk için tercih edilesidir.
son dönemde rahat hat otobüslere abesis plus denilen tvli koltuk sistemini kurma hamlesine girişseler de wireless internet bağlantısını hala keyfiyete bırakmış firmadır.severim kendilerini ancak şu neden bu neden gibi sorulara duymamazlıkla karşılık veren servis görevlilerini adam etmeleri şart!
edirne'den bursa'ya günde 2 defa otobüsü olan ve bu otobüslerin istanbul'a da uğradığı firma. böylelikle edirne'de bulunan istanbul yolcusuna da hizmet etmekte.
çanakkale' den bursa' ya 5 saatte gelen belediye otobüsü gibi şehir içinde her yerde durup yolcu indiren otobüsün içinde bi tek duracak butonları eksik olan o görevide muavinin üstlendiği köklü otobüs firması.
2 Aralık'ı 3 Aralık'a bağlayan gece asker uğurlaması yapan aileler yüzünden otobüslerin en az 1 saat geç kalmasına engel olamayıp güvenleri sarsan köklü otobüs firması.
işlerini bu kadar kötü yapıp, bu kadar uzun süre yaşayabilmesi mucizedir. rezervasyonu net'ten yapmaya çalışırsınız, beceremez, telefonla denersiniz sistem kilitlidir, şubelerinde (3 şube!) sistem yine bozuktur. asker dağıtımı sırasında it bölümlerini bu üstün performanslarından dolayı kutluyorum. ayrıca çağrı merkezi de evlere şenliktir, o da başka bir entari konusu olsun. şükür ki uçak biletleri ucuzladı, sadece bu adamlara muhtaç değiliz...
Keşan'a seferleri olmadığını söyledikleri halde günde iki kez Keşan otogarına otobüsleri giren şirket.
pazar paylarını iyice nilüfer turizm'e kaybeden, bu nedenle gittikleri illerin ilçe terminallerine girerek bir nevi dolmuşculuk oynamaya başlayan otobüs firması.
ataşehirdeki munubusçuluk zihniyetlerinden nefret ettiğim,sırf bu yuzden 3-4 vesait değiştirmeye bile razı oldugum şehirler arası otobus tasımacılgıı şirketi.
önceleri kamil koç olarak bildiğimiz daha sonra hakiki kamil koç,öz hakiki kamil koç ve bunun gibi türevleri çıkıp ,hangisi öz kamil koç henüz karar veremediğimiz,kafaları kurcalayan otobüs firması adı.
83 yıldır aynı isimle hizmet veren ve ismiyle ilgili herhangi bir ihtilaf bulunmayan sonradan çakmaları çıksa da her zaman Kamil koç olan otobüs firmasıdır.
(bkz: http://www.kamilkoc.com.tr)
ankara - çanakkale seferi esnasında bavulumu kaybeden otobüs şirketi. ancak aynı gün içinde bavulu bulmüşlardır. verdikleri bagaj fişlerini bavulu teslim alıkren almadıkları dahası fişlere bakmadıkları için bu tür rahatsızlıklar oluyor. elimde biir düzineye yakın bagaj fişi var ve bunlar ile kamil koç'a uğrayıp para talep etmeyi düşünüyorum.
gemlik'e giderken beni zorla yolda indirmeye çalışan bir kaptana sahip olan ve kaptanı şikayet ettiğim mail'e cevap verme tenezzülünde bulunmayan ikinci sınıf otobüs firması. adı var diye ucuz firmalardan ne farkı var?
daş gibi hatun hostesleri bulunan şehirler arası seyahat şirketi.*
(bkz: kamil koş)
Personelinden memnun kalmadığım köklü bir otobüs firması...
en son aylarda duyduklarımdan yola çıkarak herkesin giderek beğendiğini düşündüğüm firma.*
muhlis seyahat işletmesi.
kendine çeki düzen vermesi gereken seyahat firması. giderek eski imajlarından yiyorlar, farkında değiller.