bugün

neyin kafasıdır anlamak zor. kaju lan altı üstü neyin pahalılığı bu? evet.
Yalnız ben bunun belgeselini izledim. Elleri ile tek tek çıkarıyorlar. Emek var yani.
emek var demiş. napayım emek varsa gidip adamın alnındaki teri mi sileyim. adamın çocuklarını ben mi doyurucam amk. torku'ya gidip beyler sıra bende mi diyim ne diyim amk.
o emek bir tek bizim memlekete gelirken hesaplanınca hal bu tabi.

neyse aq kajunun fiyatından dert yanıcak halde miyiz bi an bunu düşündüm.
Kaju zeka açar mı bilmiyorum ama ceviz, fındık, balık hep pahalı şeyler. Ama halk ekmek yiyor diye hep buğday fiyatları düşük tutuluyor. Buğdayın kilosu 650-750 kuruş civarı. En iyisi 1 tl. Hiç halkımız kırmızı et, balık, kuruyemiş yesin diyen yok. Varsa yoksa ekmek.
el insaf be benzin bile bu kadar koymuyor. evet.
Kajunun viskiyle iyi gittiğini düşünecek olursak viski içebilen insanı sarsmayacak durum.
Kaju ne ya... Hep gavur icadi.

Mis gibi çorum leblebisi neyinize yetmiyor münafıklar. Deden ne bilirdi kajuyu majuyu! Nohut yi.
insafsızlığın daniskasıdır. evet.
sırf bu yüzden referandumda hayır diyeceğim.

bence yeterli bir sebep.
avrupa'nın besin fiyatları en uçuk ülkesi inglitere'de bile kilosu 40 liradır.

yine de ben kajuymuş, majuymuş onu bunu bilmem badem hastasıyım. o da türkiye'de 110 lira. bakın kore'de kaç para...

http://item2.gmarket.co.k....aspx?goodscode=513032028

--spoiler--
oç esnafımız sağolsun(!) gücü yeten yetene...
--spoiler--
biz bu parayla kurban bayramında kurbanlık almıştık bir zamanlar.. neyse artık kaju keseriz.
(bkz: 12 şubat 2017 kaju kuru)
Kaju yemesek ölmeyiz. Tüketmeyelim belki b fiyatı düşer biraz. Fırsatçı ve vurguncu esnafın ag. Tamam yurtdışından geliyor, dolar arttı falan da bu kadar da yüksek olmaz lan vicdansızlar. Neyse ben hep 50 gr alıyorum zaten..
Başkanlık sistemi gelirse kilosu 10 tl olacakmış. Az önce muhtar Lütfi emmi söyledi.

istihbarat sağlam yani...
Bak gene üzüldüm. Evet.
(bkz: kaju bulamıyorlarsa soslu yer fıstığı yesinler)
gece gece efkarlandırmıştır. leblebiye talim amk. evet.
Hadi be oldu mu harbi o kadar eyvah bizim toplantı hepten güme gitti desenize kajuda olmazsa olmazlardan vay anasını be 75 zorlayacak beni cidden.
hint fıstığının enflasyon simgesi olması.
görsel
kol
ulan bir gün arkadaş getirdi rahat 2 kilo var ama bizim piç bir arkadaş ne kadar olduğundan haberi yok yarım kilodan fazla yedi hayvan. neyse biz bunla bi gün sonra tekele gittik kola alacaz kajunun önünde 50tl yazıyordu bu bağırarak ulan ben o kajuyu sıçtım diye bağırmıştı amk fakiri öyle bir anaımdı.
ulan bifteğin kilosu 42 lira amk!
Ne kadar olduğu önemlimi? Ben hep 5 liralık alıyorum.
tanju vardi bir zamanlar. altin ayak falan almisti. o herif de cok kilo aldi futbolu birakali. kilosu 75i artmistir sanirsam.