bugün

benim rutinim mesela, normalim... hatta bazen hossohpetim, eglencem... gecen yesil zeytinin oglu universiteyi kazanmisti mesela... ama siyah zeytin ailesi buna bir turlu sevinemedi cunku onlarin oglu laylay gezen bir anarsist imis... onlar sevindikce siyah zeytinler uzulduler.. buzus buzus oldular mahfoldular.. ogullarini oldugu gibi sevemeyen bu aileyi ben de cope gonderdim... cok iyi etmis olmaliyim cunku bunu duyan nutella nine gobegini gehlete gehlete guldu ekmegin uzerine dokulurken... baktim cay soguyo.. acayip bozulur soguyunca bana cok nazlidir, hemen onunla ilgilendim soyle bi yudum aldim ohhh dedim.. sallana sallana mutlu oldu inanmazsiniz... eh bu kadar dosttan laf etmisken beyaz peynirden soz etmemek olmaz.. kendisi agir bir abimizdir. tam yagli! yuzde yuz inek sutu... ustelik cok fazla savas yarasi tasiyor... baya bi delik desik... ama olmemis sapasaglam... cilekli recele asik... eh.. buna farkliliktan dogan bir ask diyebiliriz... arada bir benim ekmegin ustunde bulusuyorlar, degme keyfimize!!! benzeri bir ask salatalikla domates arasinda da var... ancak domates beyaz peynire de ilgi duyuyor.. gerci beyaz peynir mahallenin agir abisi oldugundan ona butun kizlar hasta...

ya.. mesela. boyle bi kahvalti o kahvalti.
içki sofrasının iyi niyetli, sorumluluk sahibi, konuksever ama samimiyetsiz arkadaşıdır.
(bkz: denetim masası)
(bkz: denetim masasında kahvaltı yapmak)
aile duygusunu en iyi hissettiğim yerdir.
rakı masasının eline su dökemeyen masa.
işe gidecek olan eşinizin sabah uyandığında aklına gelen ilk şey.
hele birde haftasonu kurulmuşsa o sofra, saatlerce sürecek bir mayışıklığın, tv karşısında ellerde çaylar ailecek sohbetin mekanıdır.
günün ilk ve hele şöyle keyifle yayılıp yanında gazete de okunabilecek vakit varsa en keyifli durağı... ideali tereyağ & balı mutlaka içerir... bir de yeşil zeytin... tabi zeytin ve peynir çeşitleri, kuşburnu marmelatı, reçeller (özl. portakal kabuğu, incir ve çilek), anne elinden menemen ve patatesli yumurta... hele bir de taze börek! ohh...
hafta sonu ise tüm haftanın yorgunluğuna terapidir kendisi...
aile ile geçirilen en güzel zamandır.
kendi ailesini kurup, kendi eşi ve çocukları ile böyle bir masada oturmayı istetir adama.
öğrenciyken bir ütopyadır.
çoğu ailede akşam yemeğininde yendiği kutsal yerlerden birisidir.
annenizle ettiğiniz kavga ile veda ettiğiniz masadır.