bugün

2012 yılı yapımı bir hindistan filmi. başrolde vidya balan oynamakta. imdb de 8.7 puan almış.

edit: sözlükte bu entry yi dahi eksileyebilenler var. alın amk o zaman: "emperyalizmin tavan yaptığı yıl olan 2012 yılı yapımı bir ineğe tapan, ibne hindistanlıların filmi. başrolde koduğumun budisti vidya balan oynamakta. kapitalist bir site olan imdb de 8.7 puan almış"
az önce izledim. hint filmi izlemem diyen beni feci göt etmiş bir film.
harika bir yapım olmuş. özellikle dumur eden finali ile beni benden aldı.

soluksuz bir macera, gizem ve entrika.
ciddi ciddi hintlerin yaptığına inanamıyor insan.
ve imdb de aldığı puanları sonuna kadar hakediyor.
dün akşam izlediğim, hindistan sinemasının zirve yaptığı filmlerden biri. hakkında sadece iki tane entry olmasına çok şaşırdım.

açıkçası son yıllarda izlediğim en başarılı film. senaryo, kurgu, oyunculuklar (özellikle başroldeki vidya balan müthişti), müzikler, sahne geçişleri vs. her açıdan başarılı.

finaliyle insanı çok sağlam bir biçimde şaşırtıyor. hani öyle "ulan benim aklıma gelmişti" falan deme ihtimaliniz yok. direk dumur.

kısacası izleyin. imdb puanı 8.3/10, benim puanım 10/10.
gecenin bir yarısı nereden geldiyse aklıma gelen ve şu zamana kadar izlediğim filmler içerisinde beni en çok şaşırtan filmdir.

hint filmi lan 3 saatlik filmin zaten 1 saati dansla geçiyor felan gibi bir düşünceye sahipseniz acilen bu filmi izlemenizi ve ekran karşısında şok halinde kalmanın tadını acilen çıkarın derim. evet o derece güzel, o derece sürükleyici ve o derece şaşırtıcı bir film.

ve kesinlikle 10 puanı hak eden bir film.
bütün tabuları ve hollywood un bütün basma kalıp, sonunu tahmin edebileceğiniz senaryolarının aksine yıkan hiçbir şey zannettiğiniz gibi olmadığı film. artık huzur içinde uyuyabilirim.

teşekkürler bollywood teşekkürler hintliler.
bir hint filmi.
ilk cümleyi okudugunuzda neler düsündügünüzü tahmin edebiliyorum. muhtemelen icinden 10 sarki barindiran, büyük bir salonda renkli kiyafetlerle, ve kadinlarin acik göbekli sarilerle dans ettigi seyleri düsünüyorsunuzdur.
ama bütün önyargilarinizi yenip bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. sonu kesinlikle hic beklediginiz gibi olacaktir.
icinde hint filimlerin klişe sahnelerinden uzak harika bir hint yapimi. ayrica sarki söylemiyorlar bana inanabilirsiniz.
hint yapımı olduğundan danslı müzikli sanılan ama hiç de öyle olmayan film.

en yakın olarak polisiye tabiriyle ifade edebilirim ama çok daha ötesinde gibi. hala "nasıl ya?" diyorum.
2012 yapımı, 122 dakikalık harika hint filmi görsel
2012 yapımı hint filmi
Beklenti yüksek tutulmadıkça beğenilecek süpriz sonla biten gerilim dram türü olsa da film gayet durgun ilerliyor. Başroldeki (bkz: vidya balan) filmi tek başına taşıyor desek yanılmış olmayız. Ayrıca imdb puanının fazla olduğunu düşünüyorum buna bakarak beklentiyi yüksek tutmayın, filmi sonuna kadar uyuya kalmadan izleyenler süpriz sonu da görünce bir anlık gafletle bu kadar şişirmiş olabilirler .
mal gibi bir film
imdb 8.1 suan ama max 5 veririm, hakkı 3 ama ne dandik filmlerin 6 oldugu yerde 5 alır,boşuna vaktinizi harcamayın

onun yerine gidin contratempio izleyin ispanyol 10 numara film

spoiler: aşırı kötü terorist suoer zeka en iyi ajan denilen bir adamın filmin sonunda aslında pek beceriksiz oldugunu görüyorsun, kadın da bir ters köşe var ve film de birsuru sey rayına oturuyor ama, milan denen herif resmen sazan gibi tek başına ortaya çıkıp kadından dayak yiyip, en ufak bir karşılık dahi veremeden ölüyor, en başında metroda neden kimyasal yayıp insanları öldürmüş, ona hic deyinmediler