bugün

daha çok +30 yaşa hitap eden gözlük takma şeklidir. gözlük saçın kakül denen kısmının hemen ardına bir taç edasıyla takılır. çok yakışıklı veya çok seksi olunur. tüm kızlar hasta olur, erkekler bayılır falan. o derece.
uzun dalgalı saçları olan bayanlara yakışan tarz.
bir kaç dakikalığına kapalı bir mekana girdiğinde, tekrar dışarı çıkacağı için, gözlüğü kılıfına koymaya gerek duymayanların tercih ettiği hareket.
30 dakika sonra kafadaki varlığı tamamen unutulduğundan, dışarıya gözlüksüz hayatta çıkamayanlar tarafından ev de 1.5 saat kadar aramaya dahi gidilebilecek olay. en feci olan ise "aman siktir et gün bitti zaten çay koyam" dedikten sonra, mutfağa giderken koridorda bulunan aynaya bakmaktır, öyle dumur olur ki insan anlatmaya entry yetmez derler ya öyle bir şeydir.
uzun saçlılarda taç niyetine takılır ama genelde gözlük kaybolmasın, çizilmesin diye yapılan şeydir.
+ahmet abi çok kafana takıyosun
-nereme takacam lan
+abi valla bilmiyorum bu kadar takma
-lan dötüme mi takacam
+neyi abi
-gözlüğü
+ne gözlüğü abi
-gözlüğü demiyon mu sen
+yok abi yengeyi diyodum
-yaw boşver yengeyi.
+iyi ki bi gözlük almışın be abi,
bu kadar da olmaz.
-...
anneciğimin peynir gibi teni, yanaklarında çilleriyle güneş onun için bir işkencedir. nitekim güneşte kısılarak yok olan gözlerine gözlük şarttır yazın gelmesiyle anneme entegre olan bu aksesuar kafasıyla gözü arasında gün içerisinde mekik dokur. o kadardırki yalama olarak elastiki özellik kazanan anneciğimin güneş gözlüğünün kenarları ile camları aynı doğrultu üzerine gelmiştir. başına taç niyetine taktığı gözlük muhabbet esnasında yaptığı en ufak bir jestle yere düşer ve anneciğim her seferinde şaşırarak beni mest eder.annem benim yahu...