bugün

yoktur aslında. gayet basit mantığa oturtulmuştur hayatları.
şaşılacak yanlarımız var tripleri yüzündendir bunca havaları.
şiir tadında oldu be!
çocuk doğurabilmeleridir. ilgiyle izliyoruz.
elini kolunu bir yere çarpsa bir ton ağlaması fakat ağda yaparken on kaplan gücünde olması.
her hareketleri.

all in one.
baktım baktım baktım amma ve lakin kadınlarda şaşılacak bir durum göremedim..kim yıkılmıyor? kadınlar mı? bir kadının yıkılması için 2 gece sokakta kalması kafi,gerisi antep gazinolarında mutluluk tellallığı...
kadın olmaları bile başlı başına şaşırtır bünyeyi.
canlı başlı başına şaşkınlık uyandırır. her canlı kendi sınıflandırılması altında bir üyeyse de her kadın ya da erkek de farklı bir canlıdır birey olarak ve birbirinden farklı özellikler barındırması kaçınılmazdır eğer bu farklılıklar şaşkınlık uyandıracaksa ancak hiçbirşey şaşkınlık uyandırmamalıdır. koskoca evrende uyandıra uyandıra 60 kiloluk organizmalar şaşırtıp o kadar da aklı baştan almamalıdır.
siktikçe yaranılıyor. bu kadar basit olunmaz ama. şaşkınım!
yeri geldiğinde susmaları.
konuşarak dağları*aşabilmeleri.
erkeklerden çok daha cesur, kararlı ve güçlü olmaları. her konuda.
*
çoğunun otomobil kullanma yeteneklerinin olmayışı.

genelleme yapmaktan, genellemeye tabi tutulmaktan nefret ederim sözlük. ama bu öyle bir durumdur ki trafikte olup çok enteresan şeyler karşılaştığımda olay kahramanının genellikle bayan olduğunu gördüm.

her ne kadar kendileri bunu kabul etmese de bu böyle arkadaş. hele ki birebir yaşadığım, mağdur olduğum iki üç olay var ki, ağlasam mı gülsem mi bilemedim... ama madem laf açıldı bir tanesini anlatayım sözlük;

izmir'i bilenler bilir... gaziemirden karabağlar yönüne giderken, esbaş alt geçidinden 300-500 metre sonra 6. sanayiye dönen yol vardır. mesai çıkışındayız ve trafiğin durumunu düşünün... hele ki, alt geçit olduğu için trafik ne kadar kalabalık olsa da araçlar hızla ilerlemektedir. bu hanım ablamız -buraya özellikle dikkat edin- orta şerittedir(!) ve 6. sanayiye giden yolu 10 metre farkla kaçırmıştır. sağından solundan vızır vızır geçen araçları mı söyleyeyim yoksa arkasında biriken araçlarımı... ve bu hanımablamız yolun ortasında durmuş, dörtlülerini yakmış, geri vitese takmış(!) o yola girmeye çalışmaktadır.

varın siz yorum yapın...
muhtaç, zayıf gibi gözükürken birden karar alma yetileri.
en hassas en duygusal anlarında bile dört erkeği idare edebilecek kapasiteye sahip olabilmeleri.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar