bugün

Tasviri merakla beklenen modellerdir.
Zeki ve yakışıklı olucak bir kere. Onun dışında kaslı olucak böyle beni rahatça kaldırabilicek. Oturmayı kalkmayı bilicek. Çok kıllı olmicak. Bir de 20 cm olucak.
1- kesinlikle saygılı olmalı
2- aile yapısı bizimki ile uyuşmalı
3- beni anlayabilmeli
4- birlikte gülebilmeliyiz
5- bana güven vermeli.
sorumluluk sahibi olan erkektir. duyarlı, anlayışlı, özür dilemekten korkmayan, tek insanla yetinebilen erkektir.
zeki çevik ahlaklı. bi de turuncu saçlı olursa süper olur.
biraz şundan olsun biraz bundan.
Ketenpereye gelmeyin beyler. Salağa yatın.
Leonardo di caprio'dan aşağısı olmaz bunlara.
Her kadın için farklıdır. Ancak türkiye'de az kadın gerçekten ne istediğini biliyor.

Etrafımda olan her kadına uzun yıllardır aynı şeyi söylüyorum. Evlenme. Daha 21 yaşında, evlencem ben diye dikiliyor karşıma. O kadar iyi anlıyorum ve bu durumdan öylesine korkuyorum ki, anlatamam. Ben biliyorum bu kızlar beni dinlemez, ailelerine gidiyorum, çocuk bu daha diyorum, evlilik hakkında bilgisi yok, onu kendinden geçiren şey gelinlik ve kendine ait eşyalar, yaşam alanı. Prenses olacağını ve öyle kalacağını zannediyor. Al çocuğuna gelinlik, eşya, öyle borç ödeyeceğine böyle öde ama bu kızı evlendirme. Hevesleri ile hareket ediyor bu yaşlarda kızlar. Sevgiyi sınırsız ve sonsuz sanıyorlar.

Hepsi ayrılık kararı aldı sene dolmadan. Aileleri izin vermedi, bi de hamile kaldılar. Sonra baktılar olmuyor, boşanıp çocuğu ile mücadele etmeye başladılar. En baştan beri söylediğim şey bu. Bir insanın evlenme yaşı 30 öncesi olmamalı. Tecrübesiz biri neye ihtiyacı olduğunu bilemez.

Erkekler mesela ne istediğini bilmiyor gibi görünüyor. Babam ihtiyacı olanın genç ve çok güzel bir kadın olmadığını ona sahip olduğunda bile anlamadı. Arkadaşının son derece çirkin, kafasını yerden kaldırmayan, sessiz eşini görünce anlamış. Kadın eşiyle o kadar ilgili ve o kadar güzel konuşuyormuş ki dünya üzerinde en güzel varlık haline gelmiş. Babam bunu anlatırken çok hüzünlü, çok yaşlı ve böyle bir kadına sahip olmaktan çok uzaktı. Bir zamanlar gençliğin ve güzelliğin ona sonsuz mutluluk getireceğini zannederken aslında ihtiyaç duyduğu şeyin çok daha farklı şeyler olduğunu anladı ve bunu anlamak için 60 sene tüketti.

Yani gençler yaşam süresi tam anlamıyla ne istediğimizi anlamak için çok kısa. Kadınların çoğu genç, kaslı, yakışıklı, zengin ve zeki bir adam arıyor. Bunun haricinde neye ihtiyacı olduğunu belirlemiyor.

Bir insanın sana uygun olup olmadığını anlamak için önce kendini çok iyi tanıman gerekiyor. Mesela ben kaslı, yakışıklı ve zengin birini istemem. Çünkü böyle bir insanın açlığını doyuramam. Kıskanırım. Hayatı sadece para üzerine görecek bir adamın sığ tavırları beni iter. Olaylara biraz böyle bakmak lazım. Dikkatli olun minimonlar, bu erkekler tecrübe sahibi olmanıza izin vermeden sizi havada kaparlar. Büyüyün. Olgunlaşın.