bugün

gayet net açık bir arap abazalığı ayrımcılığıdır. insanların ne kadar kötü niyetli olduğunun gerçek bir örneğidir. işte bu insanlar o kadar sapık ki ibadet etmek için gidilen başka hiçbirşeyin düşünülmemesi gereken camide bile kadının cinsel kimliğini ön plana çıkarıp onu camiye sokmuyor ve onunla omuz omuza namaz kılmıyor...

basit bir örnekle anlatayım kadınlar sadece cenaze namazını kılar camide oda erkeklerin arkasında kılmak şartı ile neden mi çünkü cenaze namazında öne doğru eğilmezsiniz; ancak diğer namazlarda eğilirsiniz. erkeğin önüne bir kadın gelirse şayet - ki gelecektir - erkek eğilen kadının kalçalarına bakacak ve tahrik olacaktır orada hemen. amaç namaz kılmak ama akıl başka yerde yahu kardeşim sen göt görmek istiyorsan gelme camiye. peki soracak şimdi bazı akıllılar sen gönderir misin kendi eşini, kardeşini diye göndermem gördüğüm kadarı ile camidekilerin coğu ne yazık ki lafta bu tip işlerle ilgilenmiyor.bana camiye gidenler pekçok sebepten samimi gelmiyor bir nedenide bu tabi, karı kız muhabbetlerindeki profesyonellikleri adamların.

birde her gün içip perşembe gecesi içmeyen ve cumaya gidenler var oda ayrı bir konu.

tabi allah bilir ötesini beni bağlamaz.
müslüman abazalar kadını görünce allahı, dini unuttuğu için kadınlara getirilen bir kısıtlamadır.
(bkz: kadınların imam olamaması)
sadece türkiye'de olan durumdur. amerika'da cuma namazlarına bile gitmektedirler.
kazakistan da kadınlar camiide namaz kılabilmektedirler. ayrıca gündelik kıyafetleriyle kılmaktadırlar. yani başlarını örtmeden. fakat kimse hadi hacılar gidip camiiden çıtır ayarlayalım, karılara bakalım of nasıl domalıyorlar dememektedir.
yok öyle bir şey kadınların ibadet etmesi için ayrı bir bölüm var.
camiye gitmemiş* insan söylemi.
(bkz: farkındaysanız yorum dahi yapmıyorum)
(bkz: bayan girişi)
dini açıdan kendilerine mesuliyet getirmeyen bir şeydir. ancak bu böyledir diye kadınlarımızın hiç camiye gitmediği sanılmamalıdır. camilerin çoğunda hanımlar için özel bölüm ayrılmıştır. konu ile ilgili bilmeden atıp tutanlar, eğer ki kendilerinin camiye gitmekle işi olmasa bile, zahmet edip, mesela kadir gecesi'nde herhangi bir camiye gelenleri görebileceği bir yere yatsı namazı vaktine doğru veya yatsı namazı vaktinin başlarında 5-10 dakika geçip bekleyebilir. göreceği hanım sayısı karşısında eminim kendileri de şaşıracaktır.
lafin islama mi?

araplara mi?

(bkz: sakin ol einstein)
iyi ki de dediğim uyugulamadır.valla o kadar işi gücü bırakıp günde beş kere camiye gitmem için beni zorlamayan bir dinim olduğu için çok mutluyum.

hem erkekler camide testislerini kaybetmiyor siz yanlış biliyorsunuz.
gerizekalı bireyin ahmakça önermesidir. veya izin verirseniz yorumumu silmeden şöyle editleyeyim. camiye ömründe bir defa bile gitmeyen, küçük yaşlarda cami ve cami cemaati ile arasında pek iyi şeyler geçmeyin ergenin çamur atma pahasına yediği boktur.

oysa ki gerçek böyle midir sözlük.

tabiki nayır

camii dediğimiz mabedlerde kadınların yeri daima üst kattır kadına verilen önemi ve değeri belli etmek adına.

öyle ki namahrem dediğimiz kavramın - ki bu namahrem kavramını başlığı açan geniş mideli yazarımız bilmeyebilir ama o bilmese bile bu kavram yok sayılmaz- gereği olarak araya perde çekilir.

yazara tavsiyem olur olmaz yere zıçmaya kalkma, kendi pisliğini temizlemek koyar adama sonra...
yaparsanız 10 yaşındaki çocuğu yazar böyle sıçar başlığı işte.
tamamen yanlıs tespittir.
öncelikle müslümanlara hakaret ettiğin için seni allah a havale ediyorum zavallı liseli.sapık fikriyatından dolayı da esefle kınıyorum.
müslüman kadınlar camide namaz kılar daha evvel hiç camiye girmediğinden olsa gerek(belki havra kilise vb yerlere turistik gezi yapmak için girmişsindir)kadınların camilerde erkeklerle aynı yerde değil bir paravan arkasında ve ya üst katta farklı bir bölmede namaz kılıp ibadet ettiğinden haberin yok.islamiyete göre uygun olanda buudur.allah ın emrini sorgulamak senin gibi cahillere hiç kalmamıstır.haberin yok aslında seni kınamıyorum ama yaptıgın hayvanoglu hayvanlıgı anlamıyorum islamdan nefret ediyor olman müslümanlara aşşagalık bir insan gibi hakeret etmenı gerektırmez kendını ateıst deist ne olarak nıtelendırıyorsan artık onlara duydugun saygı adına insanlara saygı gostermeyı ogren bu sana hayat boyu lazım olur.
moderatör bu sözüm de sana; aşk olsun aşk olsun.
camiye uzaktan bakanların' bir de cami ile ilgili yazayım' düşüncesiyle filizlenen konu.
cehaletin kelimelere dökülm üş halini yansıtan başlık.
eskiler bi özlüsöz söylemişler bu durumla ilgili.
cahille etme sohbet fıttırırsın, camla alma taharet yırtırırsın..
2 günde kaynaşıp camide kısır partisi verirler.
kadınların camide namaz kılması zina dolayısıyla yasaktır. düşünsenize kadının secde ettiği bir yere başka bir gün erkek secde edecek, töbe töbe.
islam'ın erkek dini olduğunun örneklerinden biri.

kadının sosyal hayata bakışını sorgularken nedense kimse sorgulamaz bunu.
Eşitlik ilkesine aykırı.
Kadın-erkek değil insan olarak bakılması gerek meseleye.
*Camiye hiç gitmeyenlerin kendini belli ettiği başlık.
Kadınlar da camiye gider. hatta camilerde namaz kıyafeti bulunur, açık giyimli kadınların namaz kılarken kullanmaları için.
Nedense inanından çok inanmayanı geren durum. Çok ilginç gerçekten...
Kadınlar camide namaz kilamaz diye bir şey yok. Atarken desteklı atin bari.