bugün

türün en çetrefilli varlığı için tek tip tanımlamalar yaparak hataya düşmektir. zira kadınlar konusunda neden kaybedildiğinin en büyük nedenlerinden biridir kanımca. kadınlarla ilgili her genelleme bir kahkahayı hakeder bu tür tarafından.*
(bkz: ev)
aslında kadınlar barınır ama erkekler için yapılmıştır.
genelde sik gibi olan genellemelerdir. bir çoğunda kadını ince naif doğa üstü göstermiş gibi görünüp alttan alta aşağılama vardır. diğer bir kısmında ise direkt olarak aşağılama vardır ki bunların ne kadar sik gibi olduğuna değinmiyorum bile. genellemelerin ancak ufak bir kısmında tarafsız ve düzgün bir bakış açısı bulunur ki muhtemelen bu genellemeyi yapan kişi de bir kadındır. ayrıca tüm bunların genelleme olması sebebiyle yanlış olmaları da cabası tabi.
- kezban (verse almam)
- sarışın (aptal ama verse alırım)
- solcu (muhtemelen verir)
- gothik (verir)
- izmirli (kesin verir)

temelde vermek, almak ilişkisi üzerine kurulu iğrenç genellemelerdir. *
bazı orospu çocukları tarafından türbansız kadının satılık veya kiralık eve benzetildiği genellemelerdir.
verirse kaşar vermiyorsa orospu.
şişman kadın çirkindir.
kadın mühendis olmaz.
izmirli kızlar kaşardır.
sana iyi davranıyorsa kesin yazıyordur.
sana telefon numarasını veriyorsa kesin senden hoşlanıyordur.
tüm kadınlar trip atar. atmaz arkadaşlar. ben ne erkekler gördüm kadınların attığı triplerden daha fazlasını atıyorlar. kadınların adı çıkmış. önyargılı olmayın.
insan insanın kurdudur.
Kadın kadının düşmanıdır.
en sevdiği pozisyon doggy ise yatakta yılan gibidir bu karı, deli gibi sevişir.
baş ağrısı.
tahrik etmek: "dişi köpek kuyruğunu sallamayınca, erkek köpek ardına düşmez."
aileyi kurmak ve yaşatmak: "Yuvayı dişi kuş yapar."
eğlenceye düşkün olmak: "gökyüzünde düğün var deseler, kadınlar merdiven kurmaya kalkar."
(bkz: amı olanın imanı olmaz)
Gibi genellemelerdir.

Bütün genellemeler gibi yanlıştır.
Narin ve bir o kadar duygusal canlılar.
"Kadınlar bir çiçektir."
"kadınlar narin varlıklardır."
delikli boncuk yerde kalmaz.
Bu kız kapalı namusuna laf getirmez genellemesi. Kapalılığı kullanan tanıdıklarım olmuştur.
çoğu yanlış genellemelerdir, ve çoğu sizin sandıklarınızdır. sanmak nedir, varsayımdır, ihtimal, ama ihtimaller, varsayımlar gerçek olacak diye bir şey yok.
Kadınlar parası olan erkeklerden hoşlanır. Her kadını aynı sanan beyin yoksunlarına burdan selam olsun.
orospu olmaları.

edit: bayanlar eksiye çullanmışlar. yanışlığını belirttim burada.
Aslı olmayan genellemelerdir.
kadın milletini kırk yıl sırtında taşı, ikida dakka yoruldum dinleneyim diye sırtından indir, senden kötüsü olmaz.
hainler.