bugün

kadına şiddetin tek çözümü vardır o da karısını döven erkeğe 50 kuru odun dayak ceza vermektir.

osmanlı böyle yapıyormuş kesinlikle yapılmalıdır.
bu ceza dayakçı erkeklere empati yapma fırsatıdır. ehlileştirmedir.
karısını döven erkeğe ''karını dövme git hülya avşarı döv!'' denilmelidir.
çünkü hülya avşara göre kadınlar hakediyormuşmuş dayak yemeyi !!
(bkz: Hadım)
çok yanlıştır. ama affinıza mahçuben başlıktaki bazıları da jop hakediyor ama efendim. değilmi memure hanım?
eğitimden geçmektedir. küçük yaşlarda verilecek, gerçekçi bir şekilde insan ilişkileri eğitimi. karşı cinse karşı hiçbir şiddetin doğru olmadığının anlatıldığı bir eğitim.
her ne kadar eğitimsizlik, maddi veya manevi sorunlar gibi görünse de asıl sorun kişinin kendisindedir. sadece fakir, doğulu ya da eğitimsiz insanlar şiddet uygulamıyor. bu sorunun da çözümü ya insanlık dersi vereceksin ya da eşşek sudan gelene kadar döveceksin kadına şiddet uygulayanları.
türk medyasının şiddeti meşrulaştıran haberler yapmayı bırakmasıdır.
dişilere yönelik şiddet olaylarının son 10 yılda giderek artması son 10 yılda sayısı giderek artan şiddet haberlerinin yüzünden olmuştur. türk medyası farkında olmadan şiddet olaylarının artmasını sağlamaktadır.
kadına şiddetin en iyi çözümü yine kadındır. birlikte olduğu erkeğe dikkat edecek. ben erkek halimle bile bazı insanlardan uzak dururken bazı kadınların bunlara yüz vermesi, bunları hayatlarına sokmasıdır bu konunun sorunu.
eğitimdir efendim. ne yazık ki o da bu ülkede yok.
biraz insanlıktan başka birşey değildir. insanlar birbirleriyle diyalog kurmadıklarından veya buna ihtiyaç duymadam direkt çözüm odaklı oldukları için böyle bir sorun vardır. insanlıktan nasibini alamamış,karaktersiz bir kişiliği düzeltmenin tek çaresi onu insan etmenin yollarını bulmaktır.
suçun cezalandırılmasıdır.
Kadına şiddet uygulayana sende şiddet uygulayacaksın yoksa bu ülkede bitmez kadına şiddet.
Verilen cezaların artırılması kısa vadede çözüm olabilir amam kökünden çözmek için erkek zihniyetini tamamen değiştirmek lazım.