bugün

arkadaşlar eşiniz olmayan hanıma zinhar el kaldıramazsınız öncelikle bunu belirteyim.şayet islami hükümler ve türk örf adetleri çerçevesinde ancak evlendiğiniz kadını -hak ettiği takdirde- hırpalayabilme hakkınız vardır.gelelim o ender anlara,evet daha önce hanımıma sadece 2 kez el kaldırdım.ilki benden habersiz kızımla beraber lunaparka gittiklerini duyunca deliye dönüp kendimi tutamamam ile olmuştu.diğeriyse kızımızın davranışları hakkında tartışırken 'kızı bu kadar zorlama ilerde kılar namazını' sözlerini duyduğum zaman çıldırıp bir tokat atmış olmam idi.açıkçası bu ikisinden hiç pişman değilim namazını şimdiden kılacak yok öyle ilerde milerde!
kardeş konuyu üste taşıyacağım biliyorumda, böyle troll mü olur? komik değil, sinir bozucu değil, ortalığı karıştırabilirsin belki ama zaten kimse ilgilenmemişse demek ki ortalık karışmıyor. bence böyle kalsın zirvede bırak.
pozitif ayrımcılık ve çifte standarta karşı bir insan olarak beni aldatan eski sevgilime iki tane sağlam tokat atmıştım. bir kadın erkeğe "şerefsiz" diyip tokat atabiliyorsa hatta çantayla kafasına travma geçirtecek kadar vurabiliyorsa eğer ciddi bir neden varsa bir erkek de kadına vurabilir diye düşünüyorum.
aslında kimse bir kadına vurmak istemez fakat bazı anlar vardır oluverir işte.istemli ya da istemsiz farketmez o an içinizden şunun ağzının ortasına çakayım da rahatlayayım diye geçirirsiniz.sadece düşünmekle yetinenler çoğunluktadır fakat fiile dönüştürenler de vardır.toplum tarafından tepki toplasa da bu insanlar aslında herkesin içinden geçmektedir kadına şiddet duygusu kimse kimseyi kandırmasın.
el kaldırırım ve "hocam ......."
çok nadir de olsa zaman zaman canına tak eder insanın. ve işte o vakit tak eden başka şeyler de olur okkalı bir tokat tak değil de pat eder mesela. ya da bir yumruk atarsınız falan işte.
ilginç anlardır gerçekten.
Adamlığınızı yere attığınız andır.
yatak net.
Olmayan ve olmaması gereken andır.
insanlıktan çıktığımız andır.
yoktur.
el kaldıracak kadar hiçbir kadına yakın olmadım.
Yanaklarını sıkmak için elimi kaldırdığım anı mı soruyosun.
Yıllar önce ilkokul da hoca parmak kaldırmadan konuşmayın derdi. Ben bir parmak yerine bütün parmaklarımı açarak elimi kaldırırdım.
mutfak tezgahında bişeyler hazırlıyordum. dalmışım elimdeki işe. bir yandan da kettle fokurduyor, bulaşık makinesi homurduyor.

eşim sessizce arkamdan yaklaşmış, sarılmak istemiş. ben tabii fark edemedim gürültüden. ani bir refleksle dirseği bi geçirdim garibanın suratına.

sonrası aciller özürler. gerçi çabuk affetti. sat komandosu gibi ne yanaştıysam sana dedi. eksik olmasın.

edit: ben bunu mütemadiyen yapıyorum.

(bkz: sözlük yazarlarının yaptığı mallıklar/#29048852)
Bir keresinde saçını okşamak için elimi kaldırmıştım.
fazla aşırıya kaçmamak ve sık yapmamak suretiyle sadece bir tokat atmak kaidesi ve hassasiyeti ile yapılmasında sakınca olmayan eylemin icra edildiği nadir zamanlardır.
Kadına el kaldırılan bir zaman ender değil insanoğlunun en aşağılık olduğu zamandır.
ender değil sık sıktır. eşim çak bi' beşlik dediğinde vuku bulur.
Ben iki elimi de kaldırıp teslim oluyorum genelde.
Saçını okşamak için elimi kaldırıyorum, sayılır mı ?
Saçını okşamak için kaldırmış olabilirim elimi.
hiç kaldırmışlığım yoktur. en fazla iterim, o da üzerime gelip yumruk falan atıyorsa. ama elinde kılıç, balta, gült, bıçak, tabanca, sapan, m60 falan varsa zaten karşıdaki benim için kadın değil, silahlı bir hedeftir, normalde silahlı hedefleri nasıl nötralize edersem aynı şekilde nötralize ederim, acımam.
Kadına bir şey kaldırsak o el mi olur sorunsalı.

Olmayan anladır kendi nezdimde umarım dünyanın hiçbir yerinde de bir gün olmaz.
kadına el kalkmaz öğrenemediniz mi?
çok şükür öyle bi ender anımız dahi olmadı.