bugün

kesin isviçreli bilim adamları üretmiştir diyerek güldüğüm hede. öyle çok omuriliğe filan girmeye gerek yok bence niyeyse aklıma birden Orchidaceae (orkideler) ailesinin birçok türünün toprak altı yumrularından elde edilen toz ve bundan üretilen bir içecek olan salep geldi. yüzbinyıllardır bakkal ve marketlerde satılıyor. deneyiniz belki tutar.
artık erkeklerin bekar kalacağı anlamına gelir.

not : ben normal yoldan üremeyi tercih ederim.
erkek olmama rağmen sevindiren haberdir. sonuna kadar feministim. bizden bi bok olmaz aq. en azında heralde 3000 yıldır bi bok yapamadık öldürün kurtulun aq.
Ben onun hem annesi hem babasi olurum kelimesinin onaylanmis halidir.
Bi erkek kaburgasından kadın üretilmesi değildir.
yüzyıllar önceden gelen bir teknolojinin yeniden gün yüzüne çıkmasıdır.

bakınız hz meryem, hz isa'yı nasıl doğurdu sizce?

peki ya mısır'da ra tapınağının rahibesi Ruditdidit, ebeliğini isis, Nefthys, Hiqait'in yaptığı sonradan firavun olacak 3 oğlunu babasız nasıl doğurdu?

hint mitolojisinde ise Bodhisattva'nın doğumu çok daha ilginçtir.
o babasız olarak ve üstelik ana rahminden değil, kutsal taşlar tarafından süslenen bir sandıktan dünyaya geldi.

antik yunan'ın en büyük tanrıçası olan hera'nın ise oğlu hephaistos'u, kocası zeus'a kızdığından dolayı kimseyle sevişmeden, kendi kendine doğurduğu rivayet olunur.

peki ya roma'nın kurucuları olan remus ve remulus kardeşler?
onlar da vesta rahibesi olan bakire Sylvia'nın savaş tanrısı Mars’tan hamile kalmasıyla dünyaya gelen mucizevi bebeklerdi.
Roma imparatorluğu'nun kuruluş mitolojisi olan bu öyküde bakire doğumun ve tanrıdan alınan krallık yetkesinin tüm izlerini görmekteyiz...

kadının erkeksiz doğum yapması olayı dünyada hemen hemen tüm mitolojilerde yer alan bir olgudur.
Bakire bir kız hiçbir erkeğin katkısı olmadan üstün yetenekleri olan bir erkek çocuk doğurur.
Bu çocuk bazı kültürlerde "tanrısal", bazı kültürlerde "peygamber", bazı kültürlerde ise "kahramandır".
Bu mit Akadlarda, Asurlularda, Eski mısırda, Eski yunanda, Budizimde, Hinduizimde, Mecusilikte, Orta asya kavimlerinde, Çinde ve bu günkü Yahudilikte, Hıristiyanlıkta ve islamda da vardır.
Hatta Haitili kabileler ve Amerikan yerlilerinde de vardır. Aynen tufan hikayesi gibi birbiri ile ilişkileri olmayan toplumlarda da bakire doğum mitolojisi vardır.

demem o ki, kadının erkeksiz doğum yapması esasen binlerce yıl önce yaşayan insanların bazı tanrısal varlıkların yardımıyla genetik biliminde aşama kaydetmesi ile gerçekleşmiştir.

ne meryem, ne ruditdidit, ne hera, ne de sylvia birilerinin kendilerine "üflemesiyle" doğum yapmamışlardır.
bilakis işte bu omurilikten sperm elde edilmesiyle yapmışlardır bu doğumu.

hera'nın hikayesindeki gibi.
kadın kocası zeus'a kızıyor ve kimse ile sevişmeden kendi kendine çocuk yapabiliyor.

işte bu teknolojidir, fendir, genetik bilimidir.

o gün bu genetik formülleri insanlar üzerinde deneyen "üfürükçüler" aradan geçen süreçte mucizevi tanrısal varlıklar, melekler, hatta tanrılar olmuş, günümüz semavi dinlerine ilham kaynağı olmuşlardır.

onlara da bu genetik ilmini veren, bu teknolojiyi insanoğlu üzerinde deneyen tabi ki dünya dışı varlıklardır.
ve onlar bir gün yine ortaya çıkacaklardır.
Tovbeler olsun. Hayır hamile kalacaksam da niye kendimden kalayim ya. O kadar toplum baskısı aile içi şiddet gorecegim, babama ne diyim yani kendi kendimi şey ettim baba karnimdaki benim benden mi diyim? Sağol ben bi y alayım ordan yine x çıksın sıkıntı yok.
Doğanın dengesini bozmaktan başka bir şey değildir. X kromozonlarına gün doğmuştur ancak Y kromozomlarının sonunu getirir. Erkeklere ihtiyacımız kalmadı diyen bir grubun oluşmasını sağlamıştır. Nasıl bir kafa? Çocuk mu yapıyorsun sadece erkeklerden? Var arkadaşım kadının erkeğe, erkeğin kadına ihtiyacı bal gibi.
Sex düşkünü davranışları kadını obje olarak görmeyi veyahut kadının erkeğe mecburiyet güdüsünü ortadan kaldirabilme ihtimali de mevcuttur.
sadece kız çocuğu olur diyolar.

yani erkek çocuk isteyene yine erkek spermi lazım.

okeyto bebişim. öyle kolay kurtulmak yok. sizin elinize kalsak kökümüz kurur zaten. yaşasın aciz tıp.

edit: biz bu daşakları boşuna mı taşıyoz. içinde ''y'' kromozonları dolu. y diye *

bi kere verip gidersiniz. sanki yapmadığınız şey cnm

http://www.youtube.com/watch?v=o9oAAyHrnIs
Allah belami versin bir arkadaşım var adını vermek istemiyorum ama adı bilal, adam derdi kadın erkeksiz de hamile kalabilio diye biz inanmazdik yeminlen adam ermiş.
Tek husus bebişin cinsiyeti kız olacak. Gelsin x kromozomları ayol.

Ayyy resmen hayalini kurduğumuz pembeli dantelli çiçekli fiskoslu yeni dünya!!!
Bilim dünyasında çığır açan en pörfekt haber. Ay erkekleri öldürmeye nerden başlıyoruz hanımlar?
akraba evliliğinden çok daha sakıncalı sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecek gelişme.
ayrıca y geniyle aktarılan özellikler n'olacak?
bir tür mutant insan üretimi gerçekleşir herhalde.
kobay fareler gibi laboratuvar ortamında insan üretmek! bir filmde gördüğümü hatırlatıyorum, belki birden fazla filmde izlemiştim, yaşlılık işte hatırlayamadım hangisiydi. sanırım the matrix'te vardı insan tarlaları... düşüncesi bana korkunç geliyor. nerde yaratılıştaki estetik, nerede insan üretimi canavarlıklar!

ııh.. ben n'ayır, n'olamaz diyorum necla. reca ederim bu bahsi kapatalım.
saçmalık. yalan dolan. varsa bile nasıl olacak kendi omuriliğini çıkarıp çocuk mu yapacaklar? kaçı bunu yapar ki? can tatlıdır, yaşamak güzeldir, hele ki bayanlara göre. bunu yapmak yerine çoğu zevkle vurdurmayı seçer. mantıklı olan da budur.
Erkek olmazsa insan soyu kurumayacak ama kadın yoksa yandı gülüm keten helva. iyi davranın bize lem.
kadının kadından büyük düşmanı yoktur aga. Dünyanın sonunu getirirler.
bir klonlama tekniğidir. aynısı bir karaciğer hücresi ile de yapılabilir.
Kadın kendi üreme hücresi ile anne olabilecek, hiçkimseye bağlanmadan, minnet duymadan daha huzurlu mutlu bir dünyaya çocuk getirebilecektir.

tek husus kadında sadece x kromozomu olacak. haliyle sevimli minnoş kızları olacak. böyle devam ederse erkek nüfusunda azalma olacağı için savaşların olmayacağı, her yanın neşe içinde olacağı, taciz tecavüz gibi sapkınlıkların gerçekleşmeyeceği huzur dolu bi hale gelecek dünya. teşekkürler bilim.
bak sen erkeklere ihtiyaç kalmayacakmış.

dildo keser mi ? keserse sıkıntı yok.
ne demek erkeğe ihtiyaç azalacak ? tokmak zevkini nasıl yaşayacaksınız ? duvardan duvara vurulma hazzını nerden alacaksınız ? tecavüz fantezisini size kim yaşatacak ?
Sperm hücresi üretilebiliyorsa, kromozomlar da belirlenebilir. Kromozomların belirlenmesi ise cinsiyeti belirleyebilmek demek. Ayrıca belirli kromozomlar modifikasyonla kalıtsal hastalıklardan arındırılabilirler.
feminist doktorların tehlikeli deneyleridir.

gezegende erkek bırakmayacaklar.
üreme faslının eşeyli ve eşeysiz olarak bugüne kadar gelmiş yerleşik akademik öğretisini alt üst edebilecek bir deney olduğu kabul edilmeli ve erkeklerin üreme bağlamında doğada teferruat oldukları gerçeğiyle bir kere daha yüzleşilmelidir.
bir o eksikti zaten artık iyice havalarından geçilmez.
Feministler mutlu.