bugün

görsel
görsel

Kadıköy'deki bir kuyumcu farkındalık oluşturmak adına sektörde bir ilki gerçekleştirdi. Ürünlerini tanıtmak için kadın model kullanmak yerine, alışılmışın dışında bir şey yaptı. Projenin yaratıcısı olan ve 10 yıldır kuyumculuk sektöründe satış danışmanı olarak çalışan 31 yaşındaki Soner Yaman, takıları kendisi taktı ve objektiflere poz verdi.

https://tr.sputniknews.co...jektifin-karsisina-gecti/
vurduruyordur.
Kıllardan takı görünmüyor.
Pintiyim diyememiş.
Parası yoktur.
Bazılarının zoruna gidecek adam gibi adamdır. Evet.
Değişik bir işe soyunmuş kuyumcudur. Fikir kötü değil de, manken çok kıllı aq. Takı belli olmuyor doğru dürüst. Aklıma, şu türkü barlara giden herifleri getirdi bu manken. Daha estetik görünümlü bir manken seçebilirmiş.
Mis gibi kuyumcudur. Helal olsundur. Yapılış amacı ile bizim milletin algılayışı çok farklı.

(bkz: algıda seçicilik)
takdir ettim. aferin.
Altın zincir takan kekolar için pazarlama stratejisi olabilir. Müşteri ağı genişliyor neticede.
Gereksiz bir duyardır!
Bazı aptallarda “neden kadın kullanmamış ki ? Kadın kullanınca ne oluyor ?” gibi bir soruyla kafalarında ki ampülü yakmıştır. reklamların genelinde kadın figürü, cinselliği üzerinden metalaştırılmaktadır. Cinsel bir meta haline dönüşen kadın sadece erkek tüketiciler için ilgi çekici ve arzulanan cinsel bir seks objesi olarak gösterilmekte ve nitelendirilmektedir. Diyeceksiniz ki takıyla seksin, metalaştırmanın ne alakası var. Bilinç altı deniyor kendilerine de. Böylesine ufak ufak adımların ülkemizde atılması ne güzel. Başlığın altına hala “ hehehe kesin top, hehehe kesin vurduyor” yazan ilkokullu arkadaşlar da varmış.
Dip not : model seçimi kesinlikle doğru, güzellik algısını yıkmak istemişler ayrıca satın alacağınız şey ürün, model değil, takılmayın kıldır tüydür erkektir kadındır diye.
reklam amaçlı, gereksiz ve boş hareket. illa takdir bekliyorsa gelsin götüne bi çeyrek altın takarım.
Fikir güzel, iyi hoş da, o canım kolyeler neden bir postun üzerinde olsun ki?

Yoğun kıllarından dolayı Estetik açıdan hoş durmamış.
Yoksa ürünü bir erkeğin taşınmasında sorun yok.

Bu sorunun çözümü, bi gıdımcık ağdada gizli.
Yok yok acımicak beee! Ehehehehe..
Araba reklamında kadın manken oluyorsa, takı reklamında da erkek manken olur mesajı verilmiştir.

Yalnız buradaki karikatür tipli Bir adam. mizah katmak istemişler galiba.
(bkz: anto)
kadın bedeni obje değilse kıllı erkek bedeni hiç olmamalı.
buraya internet 3 gün geç geliyor sanırım.

reklamcılık açısından 10 numara bir iş çıkarmıştır.

başta ben de "bu nedir ya" diye tepki versem de detaylı incelediğimde kuyumcunun kendini model olarak çekimlerde sunduğunu farkettim.

evet kıllı ama adriana lima lı bir reklamdan daha fazla tepki topladığı da kesin. bazen sonuç odaklı bakıp bu tür girişimleri takdir etmek gerekiyor.
Tek tas yuzuk takmis bi de amk salagi.
dini hassasiyet olsa altın ve ipek erkeğe haramdır. bu bildiğin hödüklük.
abiyi instagram da gördüm gayette mantıklı bir açıklaması var.

Açıklaması şöyle;

"Her anlamda, her yerde kadın bedeni kullanıldığında kimsenin sesi çıkmıyordu bugüne kadar. Ama ben böyle bir şey yaptığımda birçok yerden tepki aldım. Olumlu tepkiler çok güzel ancak olumsuz tepkiler de aldım. Ben projenin yaratıcısı olarak konuşuyorum, kimseyi bir şeye yönlendirmiyorum. Sadece bir farkındalık yaratmaya çalışıyorum. Kadın bedeni obje değildir, olmamalı. Kadın takipçilerden gelen çok güzel olumlu yorumlar var. Her zaman destekçimiz olduklarını söylediler. Hatta hukuki danışmanlığımızı yapmak isteyen, ücretsiz fotoğraflarımı çekmek isteyen, grafik ve görsellerimiz ile ilgili çalışma yapmak isteyen birçok kişi oldu. Hepsine çok teşekkür ediyorum."

Hani haksız da sayılmaz yani. Ama bir gerçek var ki kıllardan gerçekten takı görünmüyor.

ama olsundu zaten büyük bir çok firma doğal güzellik konseptiyle bıyıklı manken ablalarla çalışmaya başlamıştı. ne diyelim bu gidişle çirkini de güzel gösterecekler güzeller neden ben çirkin değilim diyecekler.