bugün

Değişik bir dil kullanıyorlar aralarında. Kesinlikle türkçe söylediğin hiçbirşeyi anlamıyorlar. Kendi kafalarında o gün ne varsa müşteriye onu uygulamak egilimindeler.
bir adedini 7 liraya aldıkları boyayı, "tatlım bu mix boya olduğu için diğer boyalardan pahalı. o yüzden normal boya 50 iken senin istediğin renk 120" diyerek yıllarca beni kandırmaya çalışan, bir çocuğunun emeğine saygı duyduğum meslek grubu.
ancak yalanları çok fazla.
erkek olanları ile neden kadın müşterileri sıkı fıkı olduğunu anlam veremediğim meslek grubu.
Çoğunluğu, çok konuşan, gereksiz samimiyet gösterisi sergileyen, dedikodunun tillahını yapan, müşteriyi soyup soğana çevirmek gibi hobileri olan kişilerdir.

işini layıkıyla yapan kuaförler yok mudur?
Vardır. Selam olsun!
buradan atıp tutanlar kusura bakmasın ama koltuğa oturunca canım cicim, arkamızdan ibne çekiyosunuz ayıb.

güzel para var bu işte, kızlarla dedikodu da paha biçilemez.

erkek olarak başka bir meslek yapamazdım sanırım. ihih.
zamanında (şu anda baya ünlü oldu ) bir kuaför "gel çırağım ol" demişti, babam izin vermemişti...kariyerimle oynadı sanırım...
sayelerinde çok hanım kızımızla flört ettiğim meslek grubu.
sayelerinde çok hanım kızımızla flört ettiğim meslek grubu.
ilk okul 5. sınıf yeni bitmiş, yaz tatili zamanı istanbul bakırköy'de oturduğumuz apartmanın dükkanlarından birinde "murat kolukırık"ın dükkanı vardı, babama yolla berfoyu meslek öğreteyim dedi, babam benim oğlum kuaför muaför olamaz dedi...egoist piç...kariyerimle oynadı resmen...amk bilg. mühendisi olduk da ne oldu ? kuaför olup iki fön çeker paranın dibine vururdum...
Kadın kuaforünün bile yan dalı acıldı. Tırnak tasarımı bölümü 2 yıllıkmış acayip para dönüyor yalnız. Manikürü kalıcı oje kuru yaş manikür, protez tırnak, jel bakım ohoo.
Aynı fabrika ürünü gibi, tıpatıp aynıdırlar.

Bunlar dinlemezler efenim, o gün paşa Gönülleri Nasıl isterse o şekilde çalışırlar.
Duygularıyla hareket ederler afedersin!
Ucundan al dersin, vurur makası oğlan çocuğuna dönersin.
Kahve dersin karamel, kızıl dersin turuncu boyar. Bir de, " aaa bak şaaane olduuu, yok yahu ne karameli, ışıktan o ışıktan, iki üç yıkamadan sonra oturur o bla bla bla.... On saat kafa ütüler bir de.
Allah çene vermiş, gerisini koyvermiş yeminle.

Kuaförler bizi iplemiyor!
Nerde devlet, nerde millet? Ankara duy sesimizi!

Şöyle katlı, modern bi saç kes dedim, fotoyu da gözüne soktum, ahanda bundan dedim, on kere tekrar ettim.
Noldu?!
Emekli tarih öğretmeni oldum iyi mi?!?!
Durur muyum, durmadım tabii. Evde ya Allah deyip vurdum makası, şu an hippiyim eheheheheh...
Gelinleri çirkin yapmaya And içmiş meslek örgütü.

Sırf üç kuruş bahşiş almak amacıyla uğraşmış gibi görünmek için bu kuaför yellozu basar bb’yi, basar fondoteni, basar allığı, basar pudrayı, saç desen zaten düzleştirici, maşa, boya, balyajdan öldürür Mısır püskülü eder ondan sonra tüm gelinler yedi bela hüsnü’deki kız ismet gibi olur. Hea bi de kuaför karısında evlenecek bi karı görmenin çekememezliği de var bi yerde..!

(bkz: porselen makyaj)
(bkz: gelin başı)

Aha buraya yazıyorum gün gelecek gelinin biri evlilik arefesi baskı balatayı sıyıracak (karı zaten stresli kaynanaya, görümceye, eltiye ayar olmuş) o düzleştiriciyi kuaförün götüne sokup ayarı en son şeysine getirecek, bi de sağlam avukat tutarsa ibreti aleme emsal olacak..!

Bu vesileyle Buradan kadın kuaförlerine sesleniyorum ayağını denk alsınlar...!
Boya konusunda başarılı olma olasılıkları var tabi ama istenilen renk ortaya çıkmıyorsa ne anlamı var. Bazıları üzer.
Kadınlar icin ozel olan insanlar.

Ay kuaförüm isi birakiyormus hayat damarlarimdan biri koptu suan. Ne guzel dedikodu yapıp sac boyuyorduk. Ankarada guzel kuafor onerilerini alırım.
19 senedir yaptığım iş. Çok kat attık,çok yol aldık. Gelin başları ile gerdeğe uğurladık.Yok saçın ucu mor olsun,dibi ananas rengi olsun diyen mi dersiniz, küt saç isteyip kesilince ağlayanı kısacası her tipten insan var. Bir de saçı yıkanırken masaj isteyenler var. 100 liraya satın alıyorlar sanki bizi haspamlar. Sinirlendim.
kuaförler mübarek insanlardır. ikinci iş olarak kocalara kurs versinler: kadınlara nasıl tahammül edilir diye.
Bazıları var ki 5 kuruşu bile hak etmez. Bazıları ise başımızın tacı. Güvenilir bir kuaför bulduğunuz zaman onu bırakmayınız. Muhabbetleri de sarar genelde.
Binbir umutla gidilip türlü türlü küfürle çıkılan yer sanırım. Mutsuz hissedersiniz bir kuaföre gidip yenileneyim azıcık havam değişsin kendimi güzel hissedeyim dersiniz ki çok daha kötü bir ruh hali ile çıkabilirsiniz ancak. Buradan sormak istiyorum sevgili kadın kuaförleri sizin uzun saçla derdiniz ne? Kırıkları al demek minicik kes demek tüm saçı kes demek değil. Hayır müdahale edince de bir havalar bir tavırlar.
Twitterdan siz de ağlayın belki devlet yardım eder.