bugün

Sürekli bir savaş halinde olmaması gereken ilişki. Biraz kendine güvenin ve karşındakine saygın olursa güzel bir şekilde devam edecek ilişkidir.
neden bir erkek ile bir bayan arkadaş olamıyorlar, neden erkek kıza duygusal yaklaşıyor, yatağı atacak kız var atmayacak kız var, sanırım bu eğitimle alakalı...
erkek ile kadın arasında olası yakınlaşmadan doğabilecek ilişkidir.
erkek aşkı başındadır, yuvasını tanıdıktan sonra söner, kadın aşkı o yuva güzelleştikçe aşkı da derinleşir.
yorgunluktan değil, sevişmek için değil, bir sevgi belirtisi olarak sarılmak ve bunu da bir yerde yatarken hayatı paylaştığın o anki insan ile paylaşmak arzusudur.
çok doğaldır ve bu doğallık hepimizin içinde var olup, onu aramaktayız.
erkek ve kadınların bakış açısının farklılığıdır.
bir arkadaş mail atmış beğendim ben de burada paylaştım.
erkek sorar : kaçınız çıplaklığınıza güvenmek yerine karakterinize güvenecek kadar kadınsınız?
kadın cevap verir: kaçınız çıplak bedeni sahiplenmek yerine üstünü örtecek kadar adam sınız?

ilişki mi dediniz? böyle bir şey olsa gerek!
karşılıklı çıkar ilişkisine dayanır. Pembe hayallerde gezmeye gerek yok.
Içerisinde evreni dolduracak kadar geniş ve sonsuz yalanlar barındıran pörsük öğjykkk türü ilişkimsi birşeydir.
Günümüzde erkeklerin sonucu ne olacağını bilmeden bir sürü maddi manevi yükün altına girmesine sebeptir zannedersem. Şimdi hanım arkadaşlar işlerine geldimi eşitlik eşitlik diye dolaşıp duruyorlar ama bir ilişkide bırakın flört dönimini normal arkadaşlık döneminde bile erkekleri farklı şekillerde kullanma işine giriyorlar. Yani karşılıklı sevgi saygıya dayanan ilişki pek az azizim. Bir hanımla seviyeli bir ilişki bile yaşayacaksan uçmalısın, kaçmalısın, ona babasının evinde sunulmayan ya da sunulamayan imkanları sunup prensesler gibi hissettirmelisin. Bunu yapmazsan sen onu seviyor değilsin çünkü. Sevsen dakika başı arardın, yazardın, takıp takıştırırdın. Ama dikkat et bunları ayarında yapmazsan senden sıkılladabilirler. Ayarı ne ise artık? Genel olarak gördüğüm bütün ilişkilerde bayanların tavrı bu. Beraber insanca karşılıklı saygı ile başlayan ilişkiler pek az. Hee bu arada siz yukarıdaki uçmaları kaçmaları yaparken hanımefendi hazretleri sizi pek takmıyor olabilir. Yani yaptıklarınız hepsi boşa kürek çekmekte olabilir. Sadece ihtimallerden biri de olabilirsiniz. Ama bunu size hiç hissettirmeyebilirler. Geçen gün nevzat Tarhan ın bir videosu düştü önüme evlilik ile alâkalı. işte bir erkek üç kızı idare ediyormuş, hangisi daha öne çıkarsa onunla evlenirim falan demiş çocuk. Ne kadar bencilce diyordu hoca. Ama şunu belirteyim erkek kadın fark etmez kim yaparsa bu bencilliktir. Ve belirteyim bence hanımlar daha çok yapıyor. Ben seni arkadaş gibi görüyorum kisvesi altında. Arkadaş gibi görünüyorsan şunu şunu niye yaptık ki o zaman. Cevap yok. Yeri gelmişken summer ile 500 gün filmi biraz bunu anlatır. Neyse... He birde sonuca yani evliliğe ulaşan ilişkiler var bunlarda da benzer durum var. Evlenmeden kız erkeğin maddi manevi herşeyi ile kendi paralamasını istiyor genel olarak. Ondan sonra ne oluyor? Ayy sen evlenmeden önce böyle değildin. Ne yapsın adam hevesi geçtim bir imkan mı kalıyor adamda. He erkek bu kadar kendini paralayınca bazı kazmalıkları kendinde hak olarak görmeye başlıyor. Giyimine kuşamına, arkadaş ilişkilerine, işine karışmayı hak olarak görüyor. Çünkü her şeyini vermiş ve vermeye devam ediyor. Sonra böyle sağlıksız kurulan ilişki şiddeti, ayrılmaları, boşanmaları getiriyor. Bazıları daha başlamadan bitiyor. Bir tane bilezik yüzüne nikahtan bir gün önce ayrılan mı dersin getirilen bohçayı beğenmeyip bu iş olmaz diyen mi. Daha neler neler. Aklıma geldikçe editlerim ama kısaca şöyle bitireyim. ilişki evlilik gibi bir sonuca bağlanana kadar herşey karşılıklı olabilmeli. Maddi manevi olarak. Kişiler birbirlerinden çok birlikte olduğu kişinin çevresindeki insanlarla ilişkilerini, hal ve hareketlerini, tavırlarını dört gözünü açıp izlemeli. Her şeyden önce insanlara olan saygısına dikkat etmeli kanımca. Samimi bir saygı yoksa. Bazı şeyler onda yapmacık duruyorsa, sizin yemeniz içmenize, giyiminize kuşamınıza ve daha sayamadığım şeylerinize karışıyor ve saygı duymuyorsa... Maddi manevi güya sevgi gösterileri bekliyorsa. Hiç durmayın uzaklaşın. Tam bunları tersi durumda da tutun ve bırakmayın. Kendinizi yormadan ilginizi belli edin tabi o kadar da odun olmayın ama hep ayarında olun. Bu söylediklerim her iki taraf için de geçerli. Neyse. iyi günler.
görsel
cinselliğe dayanır.
O. Wilde'ı çok silkmişlerdir.