bugün

islamın kadın düşmanı bir din olduğuna kanıttır.

tonla kadın düşmanı hadisler yıllardır diyanet dahil tüm dini kuruluşların kitaplarında yer almakta ve halen kullanılmaktadır.

işte bazı örnekler:

* “Eğer kocanın tepesinden ayağına kadar bütün bedeni irinler içinde kalıp hanımı o irinleri diliyle silerse, yine de ona karşı teşekkür etmek vazifesini edâ etmiş sayılmaz.”

* "Uğursuzluk üç şeydedir: At, kadın ve evde."

* “Erkeğe, hanımını ne sebeple dövdüğü sorulmaz.”

* “Kadınlara itaat, pişmanlıktır.”

* “Kadınlara danışın, fakat onların dediklerinin tersini yapın.”

* “Kadınları Allah Teâlâ geride bıraktığı gibi siz de geride bırakın.”

* “Benden sonra erkeklere kadınlardan daha zararlı fitne fesat olarak hiçbir şey bırakmadım”

* “Kadınların akılları şehvetlerindedir.”

* “Kadınları göze çarpan mevkîlere oturtmayın, yazıyı da öğretmeyin. Dikiş öğretin ve Sûre-i Nûr’u da iyi öğretin.”

* “Havvâ olmasaydı, hiçbir kadın kocasına ihânet etmezdi. isrâiloğulları da olmasaydı (bekleyen) et bozulmazdı.”

* “Cennet sâkinlerinin en azı kadınlardır.”

* “Kadınların cehennemde çoğunluğu teşkil ettiğini gördüm Aklı ve dini eksik olanlar arasında akıl sahibi erkeklere galebe çalan kadınlardan başkasını görmedim.”
Amaç neydi şimdi.
beyni error vermiş yazarımsı atmasyonları. dini peygamberi bu şekilde alçaltabileceğini mi sanıyorsun o olmayan beyninle?
hadis ilmine göre kahir ekseriyeti sahih olan hadislerdir.

birileri kalkmışlar, mevzu hadis diyorlar! neye göre mevzu?
işine geldiğini okumak istersen böyle olursun.
çoğu hadis gibi uydurmadırlar.

kur'an değiştirilmemiştir ancak islam için aynı şeyi söylemek maalesef mümkün değildir.
peygamberimizin hadisi, sünneti kuran'dır. kuran ile çelișenler yalan hadistir.
Uydurma hadislerlerle açılan bir başlıktır. Sizin ıslama bakış açınız böyle sakat kaynaklara kaldığı için ateistsiniz zaten. Zira islâmî doğru şekilde anlayan birinin, fanatik ateist değilse müslüman olma ihtimali çok yuksek zaten.
kur'an daki ayete inanmayıp olumsuz içerikli, kaynağı olmayan hadislere sorgusuz sualsiz inanıp paylaşan islam düşmanı yazar beyanı.
bak bir de benden ilim honkong da dahi olsa gidip öğreniniz ne attınız ulan.
alayı makbul hadis kitaplarında geçtiği halde, kimi hıyarın, sanki bunları yazanlar ateistlermiş gibi "ulan iftira atarsın da bu kadar mı olur!" diye babalanmasına vesile olan hadislerdir.

işte bunların bu huylarına hepten ayar oluyorum! kardeşim söz konusu hadisleri beğenmediysen, "birileri uydurmuş" diyorsan, hepsinin seneti belli, sepeti belli, hangi hadis kitabında geçtiği belli... kalk onlara laf et! eğer uyduruksalar, biz mi uydurduk da bize laf ediyorsun?

sende zerre adamlık olsa, adını vererek, kimi müfterilikle suçladığını açıkça yazarsın. mesela dersin ki "buhari müfteridir, nesai müfteridir...". söz konusu hadislerin bulunduğu kitapları ateistler mi yazdı lan?
Bunların 'Ha-diss' olanları vardır bunlar onlardır.
yıllardır her türlü din kaynağında açık açık geçen ifadeleri suratına vurunca zoruna giden kimi din-i bütün zevatların bir türlü kabullenemediği hadislerdir.

bir de hadislere 5n 1k uygulamaya kalkıyorlar. ulan senin sözde din alimlerin daha ayetlerin iniş sebeplerinde anlaşamıyor hadislerde mi mutabakata varacaklar?

açıkca bu hadisler uydurulmuş diyorsan o zaman hadislerin uydurma olduğunu kabul ediyorsun demektir.

yukarıda geçen hadislerin alayı buhari'de, müslim'de geçen hadisler.
çık buhari puşttur, sahtekardır de.
çık müslim yalancının tekidir de.

yemez değil mi?

ondan sonra kalırsın böyle.

neden ateistler bu hadisleri suratlarına vurunca hepsinde bir hadis alimciliği peydah oldu.
... * :( cehenneme tapan kadiin yukarda yazdigin ayetlerin hangisinde haksizlik ve celiski var ben göremedim biraz acarsan sevinirim , gerek Kuran da gerekse Peygamber Efendimiz SAV hep erkek haklarini neden telaffuz etti sizce cünkü ahir zamanda erkek haklarinin yenilecegi ve o haklara tecavüz olacagini bildigi icindir,gereksiz din düsmanliginin lüzmu yok hele bu kadin düsmani gibi sacma bir mevzuda hic yok.

delinin biri kuyuya tas atmis 40 akilli cikaramamis, mesaj anlasildi umarim error yazar.
isanın kadınlar hakkındaki beyan ettiği ayetler kadar olmayandır: azıcık araştırmayı bilen insanlar incilde:

--spoiler--
Wives, submit to your own husbands, as to the Lord
--spoiler--

türkçesi nedir bunun biliyor musunuz, hadi hadi biliyorsunuzdur. bak direk tanrının oğlu kadın için bunu demiş, bu yüzden yukarıdaki hadis (olduğu iddia edilen) ifadeler çok hafif ifadeler...
“kadınlara danışın, fakat onların dediklerinin tersini yapın.”. muhammed e bu konuda katılıyorum. bi iş yapıcaksam önce yakınımdaki bi kadına danışıyorum sonra onun dediğinin tersini yapıyorum işler düzgün gidiyor.