bugün

Zeka anneden geçer ifadesi bilimsel olarak gecersizligi ispatlanmis bir bilgidir.

Kadınların analitik zekası erkeklerden fazladır zira kadınlar görünmeyeni görür, söylenmeyeni duyar.

Kadın bir duruma bakar ve o durumda olan bütün parçaları aynı anda görür. Bu yüzden kadınlar mükemmel yalan söyler.
duygularıyla hareket ettiklerinden böyle.
kadın ve erkek bir değildir aynı yaratılmamıştır.
(bkz: kadının anne olana kadar değerinin olmaması)
Virginia Woolf, "Kendine Ait Bir Oda"da kadınların edebiyatta neden geri kaldığını açıklamış; aslında geri kalma durumu hemen her konuda aynı sebeplerle geçerli. Kadının toplum içindeki hayatı maksimum yüz sene, bu yüz senenin haricinde düşünmesi dahi istenmiyordu ki analitik düşünebilsin.
Aslında her beyin analitik düşünmeye yatkındır. Ama bayanlar makyaj, dedikodu ve kombine üçgeninde alıştıkları için beyinleri köreliyordur.
Zekasını anasından aldığını bilmeyen hastalıklı mizojonist beyinlinin iddiası.
Ananız kendisinde olmayanı sizin o üstün zekanıza aktaramaz yani. Babanız mı doğurdu sizi noldu. ne bu düşmanlık ne bu her fırsatta kadını ezelim kafası ajsjskjdjd. Fondöten numaramın bile sizin iqnüzden daha yüksek olması ne acı...

Dikkat edin kadını ezicem derken ezilen olmayın. Kıyamam çünkü. Öptüm.
böyle bir olgu yok ki başlık açmışsın. kadınlar her açıdan çok analitiktirler merak etme, sen kendi pragmatikliğine yan.
görsel
kadın beyni çoklu boyutta eş zamanlı düşünmeye kodlanmıştır.

mağarada yemek yaparken çocuk bakmak ve etrafı toplamak

erkek sadece ava odaklanır --av yoksa açlık var.
Bunu soyleyen de oss de ilk 100 bine falan giremiyor genelde.
ben burada salaklara laf anlatıp prim yapmam bazıları gibi, boş konuşmam bunu gerçekten ortaya koyarım. nitekim mühendislikten üçüncü olarak mezun olduğumda gözü yaşlı bir sürü erkek gördüm. çoğu bütle yılı bitirmişken benim bir tane bile bütle geçtiğim ders yoktu. e yazık tabi.
2 üniversiteyi yan yana okuyorum.

Itü jeoloji mühendisliği ve aöf tarih. Okulumdaki kızların hepsinden bilgiliyim. Bunu kendileri söylüyor.

Kadınların bilimsel anlamda erkeklerle yarışma şansı yok. Biyolojik olarak aramızdaki fark bu. Kapanır mı bilemem.

5 adım öndeyiz sizden.
kendini erkeklere beğendirmek için sürdüğü fondötenden dem vuran bir adet f*minist içeren, sikimsonik bir başlık.

şahsen kadınların analitik zekasının erkeklerden çok daha yüksek olduğunu düşünüyorum. ama şu beyin yoksunu feminaziler beni her fırsatta aksini savunmaya zorluyor.
ulan su bilim adamlarinin bulundugu tablodaki erkek baskinligini bir de gay barda goruyorum mk.
kadın beyni erkeğinki gibi lineer değil, çoklu boyutta eşzamanlı olarak çalışır.
kadınların bir şeylere 'uygun görülmediği' zamanlar kadınların sayılmadığı dönemdir. maalesef modern dünyamızda bile bu hala var. ataerkil yapının bir kadının rahminden başladığını düşünürsek; insan nereden çıktığını unutmamalı.

mühendisliklermiş, sanayiymiş oymuş buymuş. bak bakalım o tarihte kaç kadın okutulmuş? eminim o tarihte yapılan devrimlerin köşesinden kıyısından kadın beyinler girebilse ve biz de bunun farkında olsak, şu an hala daha okutulmayan kadınlar bunu bir ışık olarak görebilirdi. şimdiki gibi az örnekle değil binlerce kadından esinlenebilirdik.

beyin yapılarımız farklı olabilir ama eksik değiliz. düşünme yollarımız farklı olabilir ama yetersiz de değiliz. bu yetersizlik algısı sizlerin kadını sadece götünü devirip yatmış birisi olarak görmenizdendir.kendi çevrenizde niteliksiz kadınların olması kadınların bunlardan ibaret olduşunu göstermez. tarihimize bakarsanız; kurtuluş savaşı'nda bebeğiyle cepheye giden taze annelerden tutun; çocuk yaşında silah tutan kızlarımız, görmeyen gözüyle çorap ören ninelerimiz vardır. bu 'geride kalmış' kadınların arkada müthiş bir destekle savaşa katılması demektir. şu an bir savaş çıksa cepheye koşa koşa giderim. zira kanım bir erkek kanıyla aynı değerde ve renktedir.

10 satır yazı yazıcam da eksi alınıp fark edilicem ve mutlu olucam diye girdiğiniz hale bakın. seni seven annenden de utanmadın mı? kadınlığı bu denli ayaklar altına alman senin hangi reddedilişinden kaynaklı? farkımızı kabul edip aynı olmaya çalışmayı ne zaman bırakacaksınız merak ediyorum. dünya farklılıklarla güzeldir.
analitik düşünmeyenler de oralitik düşünüyor zaten 21. yüzyılda.
Benim kadının düşünmesine ihtiyacım yok zaten. O aptalsı acziyetine ihtiyacım var. Ayrıca ona aptal olduğunu hissettirmem prenses olduğunu hissettiririm. Ama gerçeği bilirim.

dipnot:eksilemezsen aptalsın.
Arkadaşım senin de hızını alamıyoruz yahu. Tamam anladık trolsün. En büyük sensin eyvallah. Sakinleş biraz canım aa.
belki babalitik düşünüyorlardır, o yüzden siz erkekler hepiniz yumuşaksınız ben hariç.
gören de zannedecek ki mühendislik fakültesinde okuyanların hepsi über ileri zekalı, müthiş bir analitik düşünme becerisinde olan seçilmiş insanlar.

biz de okuduk mühendislik, kimse etrafta einstein gibi dolaşmıyordu.

her şeye rağmen bir önerme. olur da bir taneniz bir referans bulursa lütfen paylaşsın. bana makalelerle gelin.
referansınız yoksa ilgi budalası hayatlarınıza geri dönmenizi öneririm.