bugün

izmir solcusunun ruh ikizi.
Sözde bohem hayatı yaşayan, mala davara hayrı ollmayan boş beleş tiptir.
Kadıköy kısmı tamam da solcu kısmı tutmuyor.
Ortalamanın üzerinde eğitimli, şehirli, seküler, kurallara uyan efendi insanları küçümsemek için uydurulmuş sıfat.
tamam kanka sensin en iyi solcu sensin. kazanacak senle bu sol merak etme
Gizli gizli malbuş içerler.
bomonti ağbi, efso bira ağbi ya. of selinler nerde kaldı ağbi ya. halkların qardesliği, fikirlere pranga vuramazlar, demirtaaaş, abi bi' bomonti daha gelsin miyağ? fular vakko mu canım çokooş."
Rusya (komünist değil ama Amerikan karşıtı) ve Çin gibi ülkelere özenmek yerine Amerika'ya ve Amerikan yaşam tarzına özenen tiplerdir.

Tanıdığım Che Guevara hayranı solcu kadının biri GreenCard için başvurmuş.Yahu senin ideolojini çökerten ülkede ne işin var arkadaş? Kadıköy'deki solcuların çoğu böyle.

1980'leri görmüş Kadıköylü Marksistlere lafım yok, saygı duyarım.Ama sadece sembolik olarak "ben şöyleyim ben böyleyim" diyenlere saygı duymam arkadaşım.

Piercing takıp, küpe takıp sürekli farklı tatlarda içkileri içme şansına sahip olmaları Batı'nın getirdiği liberal sistem sayesinde.

Solculuğun S'sini bilmeyen ne kadar ergen varsa solcuyum diyor,bari biraz araştırma yapıp "ben ılımlı sosyal demokrat yanlısıyım" deyin be arkadaşım!Bu halinizle geçmişteki solcuların kemiklerini sızlatıyorsunuz.
Cihangir solcusu gibi Kıskanılan solculardır.

Çünkü, zengin, eğitimli, güzel/yakışıklı ve ortamlarında çok eğlenen tiplerdir.
Bira
Konser
Gece hayatı.
29 ekim cumartesi akşamı meşale yürüyüşünü beklerken starbucks'da kahvesini yudumlayarak ülkeyi kurtarıyor.