bugün

eskaza bu dediğin doğru olmuş olsun, velev ki böyle bişey var diyelim.boynuz kulağın ağzına sıçmıştır.net.
10 liraya bir fes al,kaynağın da götün olsun. Dal yarak kürek konuş gitsin sonra. Tarihçisin ya. Belge kanıt filan YÖK. Deli ol hastanede yat bir de. Sonra salla Atatürk e. Zaten yeni moda oldu. Ama birinin kafasına esecek bir gün. Keyfine sikerek öldürecek bunları. ilber beye diyecek bir şey yok. Kendini ispata ihtiyacı da yok.
ciddiye alıp zaten okumadım, belli trol çünkü.
ancak bu yerlerdeki mizah seviyesi... işte orada, beynin ne kadar boşa çalıştığına tanıklık etmek üzüyor beni.
yani, ciddi zaten değilde, komik hiç değil arkadaş. yürüyün gidin az ötede yapın trollüğünüzü.

bir yazar sıçmığıdır.
(bkz: cool story)
kadir mısırlıoğlu nun ortlama zekaya sahip bir vatandaştan tek fazla olabilecek birikimi akli denge yetersizliğidir başka bir şey olamaz.
kadir mısıroğlu' nun bilgi birikimi hanginizde var?
oturup karşılıklı üç saat konuşsanız, hocam diye elinizi öpersiniz.
ilber ortaylı da kimmiş? yarım saatte anlatacağı konuyu üç saatte anlatıyor. yanii, bu çok açık, cahillik, aptal saptal tarzında kelimeleri de çok iğreti duruyor.
Buna kadir bile inanmaz.
yunan fesi giyip, şapka devrimine karşı çıkan yobaz hakkında, şakalı komikli bir takım iddialar.
bir iddia. ben inanmıyorum. evet.
görsel
ne mısıroğlı ne de ortaylı kadar tarih bilgimiz olmamasına karşın versus yapmaya cüret ettiğimiz bir başlık. yani başlık hocalık üstüne sorulmuş olsa da entryler üstünlük ve sidik yarışı kıvamında girilmiş.
olası muhtemel durumdur. muhtemel olmayabilirde. insan eğitim sürecinde birçok hocadan ders alır. uzman sıfatını almak içinde birçok söz erki kabul edilen noktadan icaze alabilir.
ancak insanı insandan ayıran şey ne badem gözü ne sırma saçıdır. insanı insandan ayıran fikirleridir.
bu noktada ikiside türk tarihi ya da genel anlamda tarih araştırmalarına emek harcamış türkiye de ciddi anlamda tarih konusunda söz erki insanlardır. ha size uyar mısıroğlunun sözlerine kulak verirsiniz yada ortaylının sözlerine kulak verirsiniz. en nihayetinde kendi cepjhelerinde fikirleri ve ideolojileri bakımından ikisi de haklıdır. olay realiteyi nasıl değerlendirdiğimizle alakalıdır.

görsel

görselde varolan "şey" bir gerçekliktir. bu gerçekliğe hangi açıdan baktığınız onun sizin gerçekliğinize nasıl sirayet edeceğini belirtir.
üstad dan böyle biri çıkmaz.
kadir ilber hocanın bırak hocası öğrencisi olacak bilgisi yoktur; keza kadir tarih eğitimi bile almamıştır avukattır kendileri.

edit: biyografisinden tarih eğitimi almadığını avukat olduğunu aşağıdaki biyografisinden görebilirsiniz

http://m.biyografi.info/kisi/kadir-misiroglu
görsel
Mizah herkesin harcı değil.
görsel
pek ihtimal vermediğim iddia ama emin olamayız tabii ki.
sansasyonel bir iddia. evet.
ilber hoca henüz bunamadığı için gerçek olmayan iddiadır. bunarsa yarın bir gün oradan yürünebilir bu hocalık, önderlik şeyinde.
Kadir efendi gerçek olmayan tarih ile malum kesime hitap ediyor. Bir nevi bölücülere... ilber hoca ise dünya tarihine hizmet ediyor.

Aralarında hocalık astlık üstlük hadisesi olamaz. Biri tarihçi biri şaklaban.
kadir hocanın müze görevlisi olan versusundan daha çok kaynak sunduğuna bakarsak haklı önermedir.
maraş dondurmacısı desen inanırdım.