bugün

Ülkemizde yaşanan olaylar gösteriyor ki bir arpa boyu yol alamamışız. En baştaki temel yanlışımız zaten bunu kürt sorunu zannetmemizdi. Kürtleri temsil ettiğini söyleyen bir iki soytarı çıkıp şunu istiyoruz bunu istiyoruz dedi biz de verdik verdik verdik sonucunda buraya kadar geldik. Verilen hak ve özgürlüklerden bahsetmiyorum çünkü her insanı eşit ve özgür yaşatmak bin yıldır bu ülkenin geleneğidir ve gurur vericidir. Sorun kürt sorunu değil çok daha büyük.

Dünyayı yönetenler malumunuz politikacılar değil şirketlerdir. Bu şirketlerin de en büyük, en güçlü ve en aç gözlü olanları da batılı petrol şirketleridir. Petrolü kontrol etmenin öneminden dolayı da, dünyanın en önemli maddelerindendir diyebiliriz petrol için. Dünyadaki petrol rezervinin de %70 i, bir asır önce büyük kısmı Osmanlı toprakları olan ortadoğu bölgesinde bulunur ki bu petrolün çıkarma maliyeti Kanada, Brent vb. gibi offshore sahaların maliyetlerinin yarısından bile azdır, bu değerlerini daha da artırır.

Buradaki petrolü kontrol edebilmek için öncelikle o ülkeleri kontrol etmek gerekir. Müslüman olan bu ülkeleri önce dışlamak, yalnızlaştırmak ve istikrarsızlaştırmak için kullanılan en etkili ve halktan da destek görmüş yöntem islami terördür. (o kadar ki bir yılda türemiş, istenilse 1 ayda yok edilebilecek işid için dünyanın en güçlü ordusu abd nin savunma bakanlığı ''işid ile mücadele 30 yıl sürebilir'' demiştir) Haritayı önünüze koyun, Suriye-Irak çırpınıp duruyor. Arap baharıyla değişen koltuklara batılı işbirlikçiler getiriliyor, körfez arapları zaten batının kucağında. Geriye, güçlü, kendilerine rakip, bölgede egemen olabilecek, binlerce yıllık devlet geleneklerine sahip, söz geçiremedikleri iki ülke var Türkiye ve iran. Öncelikle bu ülkelerin egemenlik alanlarını daraltmak ve önlerinin kesilmesi gerekiyor. iran'nın nüfuz alanlarını karıştırarak, ambargo uygulayarak ve radikal islamcı yaftalamalarıyla, iran iyice yalnızlaştı ve dışlandı. Türkiye'de ise bitmek tükenmek bilmeyen terör ve dünya medyasında sürekli dışlama çabaları. Yani sıradaki iran biziz bu açık. Bugün ülkemizin bulunduğu durum gösteriyor ki ne yazık ki emperyal güçlerle yapılan mücadelede çok gerideyiz. Sorun şu PKK bitse bile yerine yenisi gelecek bu çok açık.

Bunu engellemenin tek yolu güçlü olmaktan geçiyor. Bizim gücümüz azalmasa da, yalnız kalmamız ve diğer ülkelerin birleşip büyümeleri, onların güçlerine güç katıyor. Mücadele ettiğimiz oluşumlar, güçlüler çünkü büyüdüler ve ortak akıl mekanizmaları kurdular. NAFTA, EU, SCO, SAARC, UNASUR, ASEAN, GCC, CEDEAO, ECCAS, SADC vb. geleceğin ülkeleri artık bunlar. Biz ise yalnızız. Bu şekilde mücadele edemez yok oluruz. Geçmişimiz, kültürümüz, geleneğimiz benzer ve uyumlu. Türkiye ile iran ortadoğunun Almanya ve Fransa'sı olabilir. Bu iki ülkenin kuracağı ortak akıl mekanizması ile bu coğrafyada yeni bir güç doğabilir. Azerbaycan, Türkmenistan, Irak, Suriye, Lübnan, Ürdün bu birliğe üye olabilir. Ben ismine kadim medeniyetler birliği dedim siz ne derseniz diyin.