bugün

o mazlum kürtler zikke seni. kürt degilim, galiba sen de travesti degilsin, yine de elime geçsen zikerim seni.
bu işit zaten kürtler yüzünden kurulmadı mı kürtler ırakta abd ile el ele 1 milyon insanı katletti onlar yüzünden işit ortaya çıktı.
Suyun altında 1 dakika nefesini tutamıyorsun, çocuk lan o. O küçük kız suyla nasıl boğuşsun..
insanlığını yitirmiş ırkçı ibnelere dert olan durumdur.
kürtçülükten zerre miktarda haz etmem, hdp'li falan da değilim allah korusun, lakin sahile vuran çocuğun görüntüsü ciğerini yakmadıysa allah belanı versin, ki verecektir.
vicdansız köpek.
vicdansızlara dert olan durumdur.
o çocuğun kürt olduğundan söz edilen ilk başlık bu sanırım.

ya da ben ilk defa denk geliyorum.

biz sadece hiç hak etmediği bir ölümü tadan "bebek" ile ilgili yorum yaptık, üzüntülerimizi dile getirdik.

nitekim kürt olduğu için ölmedi o çocuk.

bunu anlamak, algılamak zor değil.

bunun üzerinden prim yapıldığını düşünen arkadaşlar şehit başlıklarında boş yere methiyeler düzmesin bence.

iğrençlikleriniz ve iki yüzlülüğünüz sizi her yerde ele veriyor.
yüksek musadeniz ile biraz ağır yazacam da + 18.

Sosyal medya ve başka platformlarda bas, bas üstüne basarak bu ölen çocuğun kürt olduğunu ve Kürt olduğu için bunu yaşadığını belirtten bir kanı veya yaygın bir paylaşım görmedim.
illa araların da etnik kökene gönderme yapanlar olmuştur o ayrı.

Bu ayrımı ortaya çıkarmak için ırkçı bir pislik olmak lazımdı ve bizi yine yaniltmadınız.
öncelikli olarak sizin o kafanızın içinde ki zehirli düşünceyi ve ırkçı cürmünüzü sikeyim. ( oh bak bu iyi oldu )
sizin sanırım ufak kardeşiniz,çocuğunuz, yeğeniniz veya herhangi çocuk sevginiz olamaz dimi ?

çünkü ırkçı demek evladı Zına demek piç olarak doğdunuz yine piç olarak gidersiniz.
insanlık nezdinde zavallı ve kimsesiz.
ortada vijdansızlık yok. Bebekle ilgili durum yok fakat kürtler bebeğin kürt olmasına sevindi, daha büyük bir mazlumuz edebiyatı olamazdı, acaba hangisinin yüreği benim kada parçalanmıştır bebek için.
ölen herkese üzülseler anlardık ama pyd yandaşi k*rt çocuğuna ölmüş diye sadece ona üzülüp diğer ölen afrikalıları suriyelileri görmüyorsanız bu da ayrı bir ırkçılık. mülteciler yola çıkarken ölüm riskini göze alarak yola çıktılar kötü olasilikta başlarına geldi. şu saatten sonra yapılabilecek bir şey yoktur.
doğu türkistanda ölen onlarca aynı yaşıt çocuğa, internetteki işkence görüntülerine üzülmeyen ibnelerin yapacağı edebiyattır.
Vicdanınızı kullanabilmeniz için daha ne olmasını bekliyorsunuz?
Çocuğa üzülmediği için değil de mazlum edebiyatından dolayı böyle yazıldığına emin olduğum önerme. Fotoyu görür görmez yüreğim parçalandı. Irk üstünden mazlum edebiyatı birgün sonra başladı.
rica ediyorum. birakın o bizden degil di laflarını ve bir kereliğine insan olmayı deneyiniz. çok rica ediyorum. o çocuğa üzüldüğümden çok şu an bazı ırkçı söylemli entryleri görünce daha çok üzüldüm. yahu sizin yüreğiniz ne zaman böyle taşlaştı. tamam biz şiddeti seven bir toplumun bireyleriyiz ama bizi seven başımızı sıvazlayan birisi mutlaka olmuştur. bu bile sizin vicdanlarınıza birazcık merhamet duygusu, aldığınız eğitim birazcık empati yapma melekesi oluşturmadı . aklım almıyor. 1 dakika o bebeğin kürt olduğunu unutun ve kendinizi onun babasının yerine koyun. umuda yolculuk sırasında tüm umutlarını kaybediyor, yani bir karısı, iki çocuğunu. ya lütfen inandiğiniz kutsallar adına insan olmayı deneyiniz. çünkü yarin ülkemizi neyin beklediğini kimse bilmiyor. o konumda siz de olabilirsiniz. hele şu an çevremizdeki ülkeler tarafindan hiç sevilmiyorken, durumumuz daha da vahim olabilir. bir abiniz olarak insanlaşma gayretinde olmanızı rica ediyorum.
piçlikte sınır tanımayan soysuz kürtler.