bugün

cehalettir, eğitimsizliktir. çocuklara nasıl bakacaklarını dert etmezler görünüşe göre..
kürtlere has olmayan bir durumdur, dünyada eğitim, sosyal imkanlar, teknolojik gelişim gibi kriterlerde geri olan bütün bölgelerin insanları hızlı ürer, bir geri kalmışlık göstergesidir yani *
o değil de kürtlerin karda kart kurt sesi çıkaran türkler olduğunu hepimiz biliyoruz da; merak ediyorum iranlılar kürtler için karda kart kurt sesi çıkaran iranlı, ırak ve suriyeliler karda kart kurt sesi çıkaran arap.... dur lan ırak neyse de suriyede kar ne arıyo ki? belki bahtsız bedevi diyolardır kürtlere.....
gerçekte hakikaten var olandır. bunu inkar edenlerin biraz araştırması rica edilir. siz araştırın ben geliyorum.

ayrıca doğudaki 50 çocuklu ailelerin türk olduğunu mu sanıyosunuz?
en fazla 20 yıl sonra kendi topraklarımızda azınlık yaşayacağımıza hatta iran örneğinde olduğu gibi asimile olacağımıza delalettir.devletin bir an önce önlem alması gereklidir lakin bu hükümet gözünde bir sorun teşkil etmemektedir*.
insanlardan bahsederken üreme tabiri kullanılınca, bir hayli önyargılı biri tarafından ortaya atıldığını düşündüğüm tespit.

yok ben yanlış anladıysam ve yanlıysam, bazı insanlar ürüyor demek ki, yani bazı anneler üretim yapıyor.* neyse ki ben doğdum.

en fazla yirmi yıl sonra kendi topraklarımızda azınlık olacakmışız. nasıl bir önlem alsak acaba? bu kürtlerin nüfus artışı için artık hayvanlar için bile kullanılmayan "üreme" kavramı kullanılıyorsa, onları kısırlaştırmak gerek ya da masraf olur yahu en iyisi, belediyeler zehirlesin. hükümet dert etmiyor madem.

gerçi epey bilinçlendik, insan hakları, 21. yüzyıl falan ama. bir de hayvanların kısırlaştırılmasına da karşıyız artık. bir sokakta bir köpek zehirlensin, hayvanseverler atağa kalkıyor; ama bunlar kürt değil mi, değmezler.

yıllar önce leman'da bir haber okumuştum. batman'ın bir köyünde kadınlar bir sabah minübüse doldurulmuşlar. ertesi gün köye bırakıldıklarında ne olduğunu hiç hatırlamıyorlarmış. kendilerine organ mafyası usulü ile müdahale edilmiş ve doğurganlıkları engellenmiş. o zamanlar inanmak istememiştim. ama bugün genç insanların bu tavrını görünce... bilemiyorum.

onlar mesela aşık olmuyor ki, üzülmüyor, gülmüyor.

hepsi terörist, adam öldürüyor, tinerci, eroin üretiyor.

türk dili ve edebiyatı okumuş bir kürt tanıyorum ben, sonra onun çocuklara türkçe öğretmenliği yapan kızını. türkçe öğretmeni olmuş. ilginç. hiç eroin görmemiş mesela, sigara bile içmemiş.

öğrencilerine bir tokat atmamış ki, gidip dağda 20 yaşındaki fidanlara kıysın yahut kıyanları alkışlasın.

öğrencilerini hiç ayırmıyor, evet bursa'da öğretmenlik yapıyor; ama sınıfında dadaş da var, laz da, kürt de, türk de, çerkez de... mesela bir öğrencisi var. 10 kardeşler. kürt değiller, yedi göbek türkler; ama fakir ve cahiller... "allah rızkını verir" demişler, "kürtaj, doğum kontrolü günah" demişler... enteresan tabi.

yazık ki gayet insancıl bir yorum yapmış bir yazar arkadaşımız, entrysinin sonunda, yedi göbek sülalesinde kürt bulunmadığını belirtmek zorunda kalmış. onu bu açıklamayı yapmak zorunda kalan çağdışı zihniyet, üreyemeye inşallah!

edit : hayvan sevmeyenin insan da sevmeyeceği görüşüne sonuna dek katılıyorum, yanlış anlaşılmasın.
(bkz: faşistleşiyorum mütemadiyen)
abdullah ocalan'ın emriyle gerçekleşen hadisedir.*

mesela bizim dede beyler tek çocuktu. sizinkiler de öyledir. apo denen bölücübaşı 1984'te peydahlandığına göre -pkk süreci-, ondan önce doğuda, güneydoğuda insan yoktu. hep dutluktu.*
(bkz: turbo)
türkiye de genç nufus hızla artmaktadır istatistiksel olarak. ancak askere gittiğinizde görürsünüz ki artan genç nufus genelde doğu kökenldir.
istatistiksel bir gercektir. bilimsel verilere dayanmaktadir. abd'de de hispaniklerin (guney amerika asillilar) ve zencilerin beyazlardan cok uredigi buyuk gazete ve dergilerde yazilir, tartisilir ama kimse de bunlari irkcilik diye algilamaz. ayrica kirsal kesimde cok couk yapilir ondan cok cocuk yapiyorlar demek de dogru degil. orta ve bati anadolunun koylerindeki ortalama cocuk sayisi dogu ve guneydogudakilerden cok daha az. ve de diyarbakirda yasayanlar hala tarim mi yapiyorlar? ya da istanbul'dakiler?
zira pkk nın teröriste dtp nin oya ihtiyacı var. belirtmeden entryi bitirmek gibi bir gaflette bulunmadan şunu da ekliyorum bu söylediklerim o 9 ayda bir çocuk sahibi olan kişilerin belli ama büyük bir kısmı için geçerlidir.
aile planlaması bilgisi eksikliğinden kaynaklanan bir sorundur.
kızılderililerin soyunun tükendiğini bilmeden 20-25 çocuğu olan kabile reislerinin olduğunu söyleyerek kürtlerin çoğalmasını savunan insanlar mevcuttur.

halbuki bu şekilde düşünmek için kürt karşıtı olmaya falan gerek yok. derhal kısıtlama getirilmelidir bu üremeye. imal edilip sokağa salınan bebelerin ekonomiye katkısı değil büyük oranda zararı vardır. bu hususta önemli olan niteliktir, nicelik değil.
kolay bir denklemi vardir.ortalama bir kürt ailesi 5 çocuk yapsa 18 sene sora o 5 çocugun herbiri 5 tane bir 18 sene sonra 25 çocuk 5 tane daha böyle böyle uzar gider hocam...
yakin gelecekte, türkiye kürtlerindir gibi söylemlere neden olabilecektir, bunun haricinda küresel isinma / soguma gibi sorunlarada olumsuz etkileri görülür, bu hizi kesmek farzdir. ya da kürdistan kurulsun oraya gitsinler, bu üreme hiziyle cin halk cumhuriyeti korksun biz niye korkalim.
tıpkı türklerin doğum oranının almanlardan yüksek oluşu gibi bir durumdur; anlaşılabilir kimi nedenlerle nüfus artış oranı yüksek olan kimi ülkelerin zaman içinde bu oranlarının dengelenmesi gibi, bu konu da böyle yorumlanabilir;

üzücü olan, almanya'da ırkçıların türkler için yaptığı hesapları, burada kürtler için yapanların varlığıdır; ki zamanında bu kişiler muhtemelen özal'ın bir demecinde değindiği biçimiyle, türklerin nüfus artış oranlarıyla da övünmeyi ihmal etmemişlerdir; bu nedenle de, aynada acilen ikiyüzlülükleriyle yüzleşmeliler.
(bkz: #1638003)
tamamen kebap sebebiyle vuku bulmakta olan bir olaydır. herkes bilir ki, kebap protein deposudur. protein nereye gider? yaa.. oradan nereye gider peki? yaa, yaa.. oradan ne çıkar en nihayetinde? yaa.. işte böyle.

(bkz: işte öyle bir şey)
almanya'daki türklerin almanlardan hızlı üremesini de açıklayabilecek sebepten doğan durumdur.
günümüzde komplo teorisi olmasına bile şaşılmayacak bir durumdur. tamamiyle saf olması pek düşünülemez.

(bkz: liberallikten ölecek olanlar)
(bkz: liberal de olurum entel de)
doğu bölgelerimizde bu şekilde hızlı üreme sonucu doğan çocukların genellikle bir bölümü büyük şehirlere para kazanmak amacıyla çalıştırılmaya gönderildiği, bir bölümünün dağa çıktığı (yanlış anlaşılma olmasını istemem burada kasıt ettiğim temiz hava almak için), geriye kalan az bir kısmında evde aile fertlerine yardımcı olmak için yetiştirildiği gözlenmiştir.

kaynak: tanzanya istatistik enstitusu
öncelikle bunu söylemek ayrımcılıktır diyorum ve bu sözü reddediyorum.doğrusu ise doğudaki okumamış, cahil zihniyetin ürünü çocuk yapma sorunsalı. saldım çayıra mevlam kayıra zihniyeti sonucu açığa çıkan bu çoğalma sadece kürtlerle alakalı bir durum değil. o bölgenin neredeyse tamamı doğum kontrolü yöntemlerinden habersiz ve anlatılsa bile kabullenmiyor. çünkü geçmişten gelen bir aşiret geleneği var ve ne kadar çok olursak o kadar güçlü oluruz düşüncesi hakim. aşireti genişletmenin sebebi ise toprakları korumak. komşun düşmanın oluyorsa kim yardım edecek çolun çocuğun akrabaların tabi. ama artık bu düşünce terkedilmeye ve oradaki aile planlaması da artık oluşturulmaya başlanıyor. tsk,doktorlar ve öğretmenlerin yardımıyla bu cehalet de aşılmaya çalışılıyor.
doğan türklerle kürtler kardeş olduğu için anlamsız bir ayrımcılık yapan hede.
(bkz: türk kürt kardeştir bölen kalleştir)
kürtler tavşan ırkından gelmektedir.. evet... tavşan gibi ürüyorlar.
daha çok çalışmamız lazım hafız; adamlar bizi geçer maazallah dünya kürt olur sonra.. *
realist açıdan bakıldığında; varolan kürt nüfusunun belli bir amaç uğrunda artmasının teşvik edilmesi her ne kadar bir handikap gibi görülse de, hümanist açıdan doğuda nüfus planlaması olmaması türkiye açısından bir utançtır.
kürtlerin cinsel konularda ne kadar eğitimsiz olduklarının göstergesidir.