bugün

puyol'un yanağına hafif* bir tokat konduran teknik direktör.

http://youtu.be/krTMVmcf47g
Olcay Çakır'a benzeyen adam. O kadar karizmatik değil, o ayrı.
bazen yaramaz bir çocuk, bazen tapınılacak derecede sevilen futbol adamı olarak baktiginiz zaman başarınin insan vucudundaki karşılığı olarak gorebileceginiz senin benim gibi insan...
Zekasıyla, oyunu okuma becerisiyle, oyuncularla kurduğu diyalogla, maçlara maç saatinde değil de maçtan 1 hafta önce başlamasıyla, * oyun içimndeki hareketleriyle, soğukanlılığıyla fark yaratan ve dünyanın açık ara en iyi teknik direktörü. Kendi deyimiyle

"Ben dünyanın en iyisi değil ama benden iyisi de yok."

gibi bir sözü söyleyen adam benim gözümde başkadır usta. Zeka kokan hareketler bunlar.
Maçlardaki hareketiyle antipatimi, şu futbol arası dönemde ise saygımı kazanan teknik adam.

--spoiler--

"Maçlar başladığında rakibin ne yapmak istediğine bakarım. Daha sonra da takımımın buna nasıl karşılık vermesi gerektiğini düşünürüm. Rakibi 5 dakikada çözerim. Buna nasıl bir cevap vereceğimizi ise 25 dakikada düşünürüm. Kısacası yarım saatte işi bitirmem gerekiyor. Devrede konuşacaklarımızı not alırım. ikinci yarı başladığında ise sahadaki uygulamalar bizim taktiğimizin bir karşılığıdır. Son 5 dakika ise dua ederim."

--spoiler--
son demecinde "bana artık 'özel biri' değil 'yegane biri' demenizi istiyorum zira 4 ligde şampiyonluk yaşayan tek teknik direktörüm." diyen artist teknik adam.
bana göre bir süper star çıkarmadığı sürece hep guardiola'nın gerisinde kalacaktır. tamam messi rijkaard döneminde forma giymeye başladı ancak messi'yi süper star yapan adam guardiola'dır.

varsa götü, emekli olmadan çıkarır bir tane süper star real madrid'den. ama çıkmaz o salaklardan. en son yıldızını 1999'da casillas'ı futbola kazandırarak çıkaran real madrid altyapısından süper star çıkarmak imkansızın da ötesinde birşeydir.

yalansa yalan diyin damağını emdiklerim.
hücüm yapmak maç kazandırır defans yapmak şampiyon yapar anlayışıyla haraket etmiş ve bir çok önemli kupa kazanmıştır. 3 farklı ligde lig şampiyonluğu yaşayan tek teknik direktör ve 2 tane ligde şampiyonlar ligi kazanmış ispanya la liga'da kazandığı halde ilk teknik adam olucaktır. çirkefliğiyle tanınsada dünyadaki en pahalı teknik direktördür. Son 2 yıldır en iyi teknik direktör ödülünü almıştır.
Heyecandan kudurmakta; ama gizleme gayreti içindedir an itibariyle.
Kesinlikle şu anda sinirden ve heyecandan içinde volkanlar patlasa da bunu belli etmemek için dudağını kemiriyor.
Bazı hareketleri ve sözleriyle orospu çocuğu sıfatını hak etse de dünyanın gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörüdür.
piçim ama taktik bende diyen adamdır.
'ben bu oyunu bozarım' demişti

bozdu da..
60 dakika 10 kişi oynayan barcelona'ya karşı takımına 10 kişi defans yaptıracak kadar aciz bir insandır.
genc katalanları rahatsız eden adamdır. Ama aglamayın artk agucucucu.
doğrudur, kibirlidir. ancak futbol bilgisi ve dürüstlüğü, gittiği her takıma aşıladığı kazanma hırsı ile dünyada alanının en iyilerinden biridir.
"En iyisi ben değilim ama benden iyisi de yok." gibi bir cümleyi sarfetmiş tapılası teknik direktör.
Katalanların biz uzay futbolu oynuyoruz geyiğine kocaman bir hassiktir çekerek buda mourinho futbolu at kafaları dedirtmiştir. Dünyanın tartışmasız en iyi teknik direktörüdür.
Ayrıca şu capside beni benden almaktadır.

görsel
higuain'in başarısız performansı sayesinde 2-1 biten müsabaka sonucunda kataloşların * hala horozlandığı adam.
fatih terim'in portekiz versiyonuna bürünmüş kişilikteki teknik direktördür. adamın öyle bir egosu varki aynaya bakıp kendi kendine veresi gelir amk.
çakma katalanların hala sindiremeyip bok attığı adam.adam en iyiyim diyor bol keseden atmıyor başarıları ortada.

yok 10 kişi kalmış rakibe karşı defans yapmışmış.kalmasaydınız kardeşim,adriano kazması ronaldoyu düşürmeseydi ronaldo o golü atar 3-0 olurdu böylece maçın gidişatı daha farklı olabilirdi.

adam skor yetince tabiki defans yaptıracak eğer defans yapmasaydı 10 sene sonra insanlar "ulan adama 2-1 yetiyordu ama adam yinede ataklara devam etti gerçi kupayı alamadı ama yinede helal olsun" mu diyecek?
ne kadar uğraşırsa uğraşsın, kompleksli ve ezik kişilik.
rakip 10 kişi kalmış hala kendi sahandan kontralarla çıkıyorsun.
yani eziğin önde gidenisin.

edit: aynen buna eksiyi basan ezikler gibi eziksin.
farklı hareketleri olan şimdilerde dünyanın en iyi teknik direktörü olan adam.
öyle bir teknik adam düşünün ki ilk senesinde ezeli rakibinden 5 yesin ertesi sene ezeli rakibinin sahasında şampiyonluk ilan etsin.
işte dile kolay gelen işi yapan adamdır bu adam.
Gittiği her takımı tutturan, tutuşturan lider teknik adam.