bugün

yazıldı mi bilmiyorum ama..

(bkz: taktik maktik yok bam bam bam)
ilk filmde de olan konu sıkıntısının halen devam ettiği film. bu kötü anlamda yorumlanmasın tabi, ekşın şiddet vurdu kırgı gayet güzel. izlenebilir bir film ama işte konu olayında sıkıntıları var.

http://www.filmpuani.com/...pter-2-inceleme-elestiri/
Bu filmde konu sıkıntısı var diyeni anlamıyorum. Yani John Wick polis olsun mafyaya savaş açsın sonra da örneğini binlerce defa izlediğimiz tek adam bütün mafyaya karşı filmlerinden birini daha mı izleyelim.

Ha ne farkı var diyenler için bence çok fark var. Bir kere John wick spontane hareket eden bir intikamcı değil. Belli kurallar içinde kurumsal bir yapının çalışanı. Ikinci olarak zevk olsun diye adam öldüren psikopat bir katil değil.

Bıçakla saldıran adamları kafasından vurup öldürmuyor. Daha sofistike bir karakter.
Kalemle adam öldürmenin insanlarda uyandırdığı büyük resmin sonucudur.
On numara 5 yıldız olmuş filmdir. Hakikaten soluksuz bir aksiyon sunmuşlar izleyiciye. Gidecek arkadaşlar ozellikle keanu reisin silah kullanirkenki hareketlerine odaklansin filmden daha cok zevk alirlar.

Mutlaka gidin tavsiye ederim. inşallah 3. Filmde senaryoya biraz derinlik katıp john wick in geçmişine bi yolculuk gerceklestirirlerse, unutulmaz bir başyapıt haline gelecektir.
yarın buluşacağım reyiz. sıpoylır yemiyim diye kulaklıkla gezmek yok zira neticede taktik maktik yok bam bam bam.

keanu babuşun kişiliğine de oyunculuğuna da yıllardır hastayım. tavırlara bak amk sanki akşamları iki tek atıyoruz.

neyse yarın kavuşuyorum kısmetse. silahlı sahnelere hazırlanmak için yaptığı antrenmanları bile tekrar tekrar izledim. bekliyorum lan, aylar sonra gelecek pompayı bekler gibi bekliyorum amk.
(bkz: devam filmi gelir öngörüsünün dayanılmaz hafifliği) yıllaaar önce yazmıştım bunu. bu filmi izleyen herkes, bahsettiğim hafifliği yaşıyor herhalde. hee aga devamı gelecek.

ne yalan söyliyim herhalde manyakça bi beklentiyle gittiğimden sanırım hafif bi burukluk oldu. yine de gayet iyiydi. devamında yine bam bam bam sanırım. bir behzat bir de wick lan.
Bir sinemacı beklentileri karşılayamamış film. ilk seri daha iyiydi. John wick'i metalaştırmışlar sanki. Poseidon muamelesi çekmişler mübarek. Altı üstü bir tetikçi. Abartılmış. Devam filmi için kasılmış, wick'e Verilen görev herhangi bir tetikçi nin yapabileceği görev idi. Konu kısırlığı yaşanmış. Daha yaratıcı olunabilirdi...
ben vurdulu kırdılı film sevdalısı değilim ama bu filme tutkunum. ilki de ikincisi de muhteşem. izletiyor. yoksa affetmem uyurum.
mekanları var ya beni benden alıyor. öyle bir modern öyle bir asil öyle bir şık öyle bir class. bu işte yaratmak istediğim yaratmak abartı mı oldu tasarlamak istediğim mekanlar bu kalibrede. yaşıyor nefes alıyor mekanlar. bu bakış açısıyla izleyen var mı bilmiyorum ama john da efsane. kurgu da çok güzel. bir de öbür salonda recep ivedik oynuyor ve rekor kırıyor. yerli malı haftası olsa hadi gidelim ama bizim kafa sanki 200 sene geride. çok çok üzgünüm ama o efektler hepsi bilgisayar hesaplaması fizik matematik coşuyor v-ray konuşuyor. yabancı şeyler bunlar bize.

uzun lafı kısası john wick chapter 3 bekliyoruz seni..
görsel
ilk filmi izlemeden gitmiştim pek kopukluk yaşamadım beğenince evde ilk filmi izledim. Klasik aksiyon filmi bekliyordum fakat başrol olsun verilen hava ve alınan tad farklı fakat bazen aksiyon sahneleri uzun oldukları için bunaltabiliyor.

Sonuç olarak güzeldir iyidir 3.filmi bekliyoruz.
Bir sahnesi varki herkes aaaaoovv oluyor. Soylemem ama izleyin. Cok guzel film. Ah be neo.. ah be morph..
Birincisini izlemeden girdiğim fakat yine de sevdiğim filmdir. Aksiyon filmlerine ayrı bir tutkum yok hatta bileti de cekinerek aldım. Belki çok beklentim olmadigindan hayal kırıklığı da yasamadim. Peki 3.filme gider miyim? Sonunda eee simdi napacak dediysem bence giderim.
Ayrica metro sahnesine bayıldığımı da söylemeden geçemeyeceğim.
2. hafta sonunda matinesi kaldırılırken recep ivedik filminin 5 salonda birden gösterime girmesi sonucunda sinemada avaz avaz sövdüğüm film.
Böyle para kaygısının yanına koyayım.!
Birincisinde bu kadar olmamakla birlikte ikincisinde, Hani şu eline her türlü silahlı donanımla aksesuarlandırılabilen bilgisayar oyunlarındaki karakterleri anımsatan film olmuş, yani bilgisayar oyunundaymış hissi verdi film bence .
Ama herşeye rağmen izlettirir kendini bu yakışıklı karakter orası ayrı. *
ilkinden daha tırt olan film. keşke çekmeselerdi.
beklenen her şeyi ve daha fazlasını veren efsane 1. ye yakışan bir diğer efsanedir.

kendi kurduğu evrenin kurallarına bağlı kalmak bir aksiyon filmi için en önemli şeydir.
ve john bunu fazlasıyla iyi yapıyor, millet diyor misal terminatör gibi 1000 kişiyi öldürüyor... evet öldürüyor ama o bir suikastçi, hatta en iyisi. ve üst üste o kadar kişiyle mücadele ediyor o kadar zorlanmaya başlıyor ki nefesinizi tutmaya başlıyorsunuz.
misal şu zenci ile bıçak bıçağa kapışmaya başladıkları yerde baya baya zorlandı bizim john...peki neden? çünkü yoruldu... kaç kişinin üstüne bir de o zenci geldi... ama onu da aldı. ondan sonrakileri de aldı sonrakileri de aldı... artık topallamaya başladı hatta bir yerden sonra...
filmin sonunda herkese karşı tek üstelik çok yoruldu çok tükendi o koşuştaki ümitsizliği ben aldım arkadaş bu bana yeter. uzun zamandır şöyle tatmin eden dolu dolu bir aksiyon filmi üstelik kendi çerçevesinde tutarlı olan bir film arıyorsanız bu film o film.
internete bir türlü düşmeyen film.
internete düşen film. ehe
edit: sinema çekimiymiş. ühü
internete düşeli epey bi zaman olan film.
internete düşen film.
sinemada izlediğim olağanüstü film, bugün internete düşmüş diyorlar ama benim onunla alakam yok. şaka şaka ne sineması bildiğin internetten izledim amk! ehehhhe

john wick abimiz yine vuruluyor vuruluyor ölmüyor, ana tema bu. imdb de 8 puan almış kesinlikle hak etmiyor, en fazla 7 olur.

sonuçta konusu ve kurgusu mantıksız aksiyon filmi.
Lanet yurtta bir turlu indiremedigim filmdir. Cok mu sey istiyorum alttarafi 720p keanu reeves izlemek istiyorum..
Çiktiği ilk gun sinemada izledigim film.
Nasil bitti anlayamiyorsunuz zaten. Filmin ucuda acik kaldi. 3. Bolumunu merakla bekliyoruz.
en çok sevdiğim sahne şuydu.

görsel

görsel

görsel

gerçekten , sanki matrixte simule eder gibiydi.