bugün

fatih terimin uefa finali öncesi soyunma odasında galatasaraylı futbolculara yaptığı konuşmadır.
galatasarayimin yeni taktigi bu olmali..

yenilsekte bu taktikle yenilelim...
Böyle bir seslendirme yoktur. Sadece birleştirilmiştir.
Eski olaydir. Zira dejavu oldum. Yeni patladi heralde. Terim sözudur
Kaos futboluyla klopp un gegenpressing felsefesinin harmanlanmış şekli. O zaman Galatasaray bu şekilde iyi oynuyordu. Neden? Çünkü kadro buna musaitti. Gol kaçırma konusunda bazen saç baş yoldursalar da hakan şükür de arif erdem de hücum pres it gibi yapabilirdi. Zaten emre , Okan , Suat , tugay , ümit , Hasan şaş gibi bir orta saha zenginliği mevcut elinde. Haliyle taktik maktik yok bam bam bambeyli bala bula bamburleyli ohh beybi...
yanlış aktarılan sözdür.hatta manipulasyon kokan sözdür.
antiterimcilerin kendi kendine inandıkları sözdür.
orada söylenen şudur.
fatih terim: geçmiş maçlarda ofsayt taktiği kullandık. bu maçta ofsayt taktiği maktiği yok.
bu açıklamasında son derece haklıdır. arsenal gibi akıllı ve çabuk hücumcuları olan takıma karşı ofsayt taktiği yemez.
ofsayt taktiğini arsenal'a uygularsan seni paralarlar. karşında silifkespor yok.

fatih terim: top rakipteyken arif, hakan ve hagi bam bam bam basın.
burada kastedilen topu kaptırdığınız zaman topu kazanın ve topu kazanana kadar rakibe nefes aldırmayın.
neticede arsenal'a karşı çok mücadele etmen lazım.
öbür türlü seni alt ederler.
çünkü senden daha iyi takımlar ve daha iyi kadroya sahipler.
yalansa yalan deyin.

gayet akıllıca söylemlerdir.
ergen kitle istediği gibi anlayabilir.
galatasaray'ın 1998-2000 arasındaki futbolu enfesti.
ergenler bilmez tabi.
o zaman top rakipteyken rakibi boğan, akıllı şekilde defans yapmaya çalışan, etkili hücum eden bir takım vardı.
bunu yaratan fatih hoca idi.
liverpoolmlt'yi severim. fakat fatih terim'e karşı fazla önyargılı.
kadrosu çok iyiymişmiş.
leeds,bilbao,milan,arsenal,dortmund gibilerinin de iyiyidi kadrosu.
onlar niye fatih terim'i alt edemedi peki ?
mesela ismail kartal, abdullah avcı gibi adamlar iyi kadroları neden kullanamadılar ?
her şey o kadar kolay ya madem.

bu söylemleri şenol hoca söyleseydi 'filozofa bak be' denirdi.
aykut hoca söyleseydi ' sistemi seviyor adam ' denirdi.
ersun hoca söyleseydi ' cesur adam ' denirdi.
mustafa hoca söyleseydi ' zeki adam ' denirdi.
abdullah avcı söyleseydi ' realist adam ' denirdi.
fatih hoca söylediği için manipulasyon yapılıyor ve t.şak geçiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=nkiAbbNRwyU
abaza sözlük erkeklerinin dişi yazarlara ne yaparsa yapsın yaranamaması sonucu başvurduğu yöntem.
benim için söylenmiş söz.
görsel
arsenal maçı uefa finali öncesi fatih terim'in soyunma odasında söylediği fakat yıllar sonra 2017 yılında moda olmuş cümle. taktik maktik yok bam bam bam oynadınız oynayacağız diye motivasyon olarak söylemişti fatih hoca. şuan da herkesin ağzında sakız cümle olmasını anlayamıyorum. 17 sene sonra mı aklınız başınıza geldi.
Dış işleri bakanlığının girişinde yazan söz öbeği.
(bkz: ben size ölmeyi emrediyorum)
http://www.youtube.com/watch?v=5scktEoInlE
görsel
Fatih Terim'im UEFA finali öncesi Galatasaray futbolcularına soyunma odasında gaza getirecek cümledir. O final asla unutulmaz.
görsel
hâla bunu söyleyenler var. 17 sene geç kalan bir trend 3 yıl yaptı ya la.
yemiyo artık demi. yıl 2021. basıp geçiyorlar.