bugün

fransa'da rennes'de oynayan 1982 doğumlu ganalı defans oyuncusu. oldukça kuvvetli, etkili ve hırslıdır.
galatasaray'ın transfer etmek istediği oyunculardan biri olduğu iddia ediliyor.
gana milli takımında da forma giymektedir.
olmpique lyon un bonservisi için 8 milyon euroyu gözden çıkardığı futbolcu.
ismi yine spor sayfalarına düşmüş futbolcu. 4 milyon euro gibi bir rakam önerilmiş lyon kabul eder mi bilinmez.
sunderland'ın 1 yıllığına kiraladığı futbolcu.
2 temmuz 2010 uruguay gana maçı da penaltı atmaya gelirken ki lakayıt tavırlarla ortamda bir mallık oldugunu bastan hissettirmiştir, adamın mal varlıgı resmen yürüyüsüne yansımıstır. 'baba penaltı nedir ki atarız yeaaa, bak gerilmeden atacam ' ifadesi vardı resmen.ama sonuc olarak kaleci bile sasırdı gelen topa, ücüncü bacagıyla vursa topa, daha sert giderdi yeminlen.
mal gibi penaltı kullanan ganalı futbolcu.
berbat bir penaltı atışı ile takımının elenmesine neden olan futbolcudur.
çok berbat bi penaltı kullanıp kaçırmasına karşın maç bittikten sonra ağlayan gyan'ın teselli etmeye giden futbolcu. muhtemelen " ben mal gibi kaçırdım bişe olmuyo lan üzülmedim sende üzlme bence" filan demiştir.
kontratı elinde olan ganalı stoper.
Ganalı millî futbolcudur. Ligue 1 takımlarından Lyon'un oyuncusu olmasına rağmen 2009-10 ve 2010-11 sezonlarında Sunderland takımında kiralık olarak forma giymektedir. Mensah Gana millî takımının mevcut kaptanıdır. Defansın ortasında ve sağ bekte görev yapabilmektedir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/John_Mensah